11 کلان شهر ایران تا انتها سال تحت پوشش اینترنت VDSL قرار خواهند گرفت

به گزارش گفتمان برتر، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه 170 هزار کیلومتر فیبر نوری در کشور برقرار است، گفت: 11 کلان شهر ایران تا خاتمه سال جاری تحت پوشش اینترنت VDSL قرار خواهند گرفت.

11 کلان شهر ایران تا انتها سال تحت پوشش اینترنت VDSL قرار خواهند گرفت

سید مجید صدری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، با بیان اینکه 11 کلان شهر ایران تا پایان سال جاری تحت پوشش اینترنت VDSL قرار خواهند گرفت، گفت: در حال حاضر 80 درصد تجهیزات استفاده شده در شبکه های مخابراتی مربوط به تولیدات داخل است به طوری که صنعت مخابرات تا به امروز نزدیک به 80 میلیون یورو صرفه جویی داشته است.

مخابرات ایران 29 میلیون مشترک ثابت در کشور دارد

وی اضافه کرد: در حال حاضر شرکت مخابرات ایران 29 میلیون مشترک ثابت در کشور دارد و باید به این نکته اشاره کنم که خوشبختانه با توجه به تحریم های ظالمانه ای که وجود دارد، شرکت مخابرات توانسته است در حوزه نرم افزارهای کاربردی، به طور صددرصدی از تولیدات داخلی استفاده کند و اکنون نرم افزارهای این شرکت کاملاً بومی است.

VDSL به طور میانگین سرعت 40 مگابیتی را برای کاربران محقق می نماید

صدری با بیان اینکه سرویس VDSL به طور میانگین سرعت 40 مگابیتی را برای کاربران محقق می نماید، توضیح داد: سرویس ADSL میانگین سرعت بین 8 تا 10 مگابیت را برای کاربران محقق می کرد، اما در سرویس VDSL با تکنولوژی جدید، حداقل سرعت چهار برابری را برای کاربران ارائه می دهد. البته باید به این نکته اشاره کنم که در بعضی از مناطق نیز این سرعت به 50 تا 70 مگابیت می رسد که البته این میزان به فاصله تا مراکز مخابراتی بستگی دارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1003

به "11 کلان شهر ایران تا انتها سال تحت پوشش اینترنت VDSL قرار خواهند گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 کلان شهر ایران تا انتها سال تحت پوشش اینترنت VDSL قرار خواهند گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید