یک روش ساده برای هوشمند کردن قفل صفحه گوشی ، این ترفند گوگل به کارتان می آید

به گزارش گفتمان برتر، گوگل یک ترفند بسیار هوشمندانه در میلیون ها گوشی اندرویدی ایجاد نموده است که وقتی در خانه هستید، جادوی خود را انجام می دهد. بر اساس یک قابلیت نو کاربران گوشی های اندروید این امکان را می یابند که بدون احتیاج به قفل تلفن همراه، وارد گوشی خود شوند.

یک روش ساده برای هوشمند کردن قفل صفحه گوشی ، این ترفند گوگل به کارتان می آید

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روزنامه سان، یک تنظیم ساده می تواند فورا اندروید شما را ارتقا دهد و البته استفاده از آن کاملا رایگان است.

این تنظیم ساده قفل هوشمند (Smart Lock) نام دارد و استفاده از گوشی هوشمند شما را در خانه بسیار آسان می نماید.این ویژگی به شما این امکان را می دهد که برای دسترسی سریع به تلفن اندرویدی خود، راه گریزی ایجاد کنید. معمولا برای استفاده از گوشی باید قفل گوشی اندرویدی خود را باز کنید. اما قفل هوشمند می تواند به شما امکان دهد خانه خود را به عنوان یک مکان قابل اعتماد اضافه کنید تا در خانه بدون احتیاج به باز کردن قفل گوشی بتوانید از تلفن همراه خود بهره ببرید.

این بدان معناست که وقتی گوشی اندرویدی شما بداند که در خانه هستید، قفل تلفن شما از بین می رود. پس از آن می توانید بسیار راحت تر از تلفن خود بهره ببرید. نکته آشکار یا حتی تا حدی خطرناک نیز این است که وقتی در خانه هستید، هر کسی می تواند به تلفن اندرویدی شما دسترسی داشته باشد. این ممکن است برای شرایط شخصی شما خوب باشد. البته شاید شما کاملا نیز به اعضای خانواده خود اعتماد داشته باشید.

اما اگر در یک خانه مشترک با دوستان تان زندگی می کنید، به طور منظم مهمان هایی دارید که افراد زیادی به آن می آیند، یا امکان دارد یک هم خانه فضولی داشته باشید که به همه جای خانه سرک بکشند، ممکن است بخواهید در فعال کردن این ترفند اندروید تجدید نظر کنید.

ویژگی قفل هوشمند زمانی که در خانه هستید، یکی از محافظ های اصلی گوشی شما را از بین می برد. اگر محل کار یا دفتر خود را به عنوان مکان مورد اعتماد اضافه کنید، باید بیشتر محتاط باشید.

اضافه کردن محل مورد اعتماد قفل هوشمند

برای دسترسی به این قابلیت ابتدا باید گوشی را به روز کرد، برای این کار ابتدا با رفتن به Settings > System > System Update بروید و مطمئن شوید که گوشی اندروید خود را به روز نموده اید. اکنون برای فعال کردن قفل هوشمند گوگل، وارد برنامه تنظیمات شوید.

سپس Security > Advanced Settings > Smart Lock را انتخاب کنید. وقتی از شما خواسته شد باید دوباره قفل گوشی خود را باز کنید. سپس به Trusted Places بروید و مکانی را اضافه کنید که به عنوان ایمن (safe) معین شده است.

بیشتر بخوانید:

  • با این کار راحت تر وب گردی کنید! | زوم 300 درصدی گوگل کروم برای مطالعه بهتر در تلفن همراه

وقتی در آن مکان هستید، تلفن شما برای استفاده باز می ماند . تا زمانی که به طور مکرر از آن استفاده می کنید، پس از اولین باز کردن قفل در آن مکان، قفل آن باز می ماند. اما اگر به مدت چهار ساعت از تلفن خود استفاده نکنید یا گوشی مجددا راه اندازی گردد، باید دوباره قفل آن را باز کنید. می توانید در هر زمانی که بخواهید با بازگشت به تنظیمات خود، قفل هوشمند را خاموش کنید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 اسفند 1401 بروزرسانی: 12 اسفند 1401 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 2134

به "یک روش ساده برای هوشمند کردن قفل صفحه گوشی ، این ترفند گوگل به کارتان می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک روش ساده برای هوشمند کردن قفل صفحه گوشی ، این ترفند گوگل به کارتان می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید