گرمای شدید تهدیدی برای این بیماری است

به گزارش گفتمان برتر، بسیاری از شهر ها در جولای 2023، با یکی از گرمترین ماه های ثبت شده روبرو شدند و در حالی که بسیاری از افراد از این گرما شکایت دارند، نتایج مطالعه اخیر نشان می دهد که این امواج گرمای شدید ممکن است عواقب گسترده ای، به ویژه برای گروه های خاصی از جمعیت داشته باشد.

گرمای شدید تهدیدی برای این بیماری است

به گزارش ایسنا، محققان اظهار کردند که قرار گرفتن در معرض گرمای شدید می تواند سلامت شناختی را تضعیف کند، اما این کار را به طور نابرابر در بین جمعیت انجام می دهد و افراد در محله های فقیرنشین معمولا در خطر بیشتر هستند.

گرمای شدید در حال حاضر به عنوان عامل اصلی مرگ ومیر ناشی از آب وهوا در ایالات متحده شناخته می گردد و سالانه افراد به این علت بیش از عواملی مانند طوفان، گردباد ها و صاعقه ها جان خود را از دست می دهند به همین علت تلفات شناختی گرمای شدید اخیراً به نقطه ای نگران کننده تبدیل شده است.

نتایج تحقیقات قبلی نشان داد که دمای بالا ممکن است بر عملکرد شناختی تأثیر منفی بگذارد با این حال، بیشتر این مطالعات عموماً تأثیرات شناختی را در مدت کوتاهی پس از قرار گرفتن در معرض دمای کم مورد آنالیز قرار داده اند بنابراین تأثیرات طولانی مدت را نسبتاً ناشناخته باقی می گذارند.

زوال شناختی ممکن است بلافاصله پس از یک رویداد گرما ظاهر نگردد، اما قرار گرفتن مکرر یا طولانی مدت در معرض گرمای شدید ممکن است مضر باشد.

افزایش خطرات پیش بینی شده در روز های گرمای شدید یک نگرانی رو به رشد بهداشت عمومی است. در حالی که نشان داده شده است که قرار گرفتن در معرض گرمای شدید بر مرگ ومیر و سلامت جسمانی تأثیر منفی می گذارد، در خصوص عواقب بلندمدت آن برای عملکرد شناختی اواخر زندگی اطلاعات بسیار کمی وجود دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 26 مرداد 1402 بروزرسانی: 26 مرداد 1402 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 2199

به "گرمای شدید تهدیدی برای این بیماری است" امتیاز دهید

3 کاربر به "گرمای شدید تهدیدی برای این بیماری است" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرمای شدید تهدیدی برای این بیماری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید