کارلوس کی روش: اگر قهرمان آسیا شویم امکان تمدید قراردادم وجود دارد، هیچ تیمی در جام ملت ها مدعی مطلق نیست

به گزارش گفتمان برتر، کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اعتقاد دارد که هیچ تیمی در جام ملت های آسیا 2019 مدعی مطلق نیست.

کارلوس کی روش: اگر قهرمان آسیا شویم امکان تمدید قراردادم وجود دارد، هیچ تیمی در جام ملت ها مدعی مطلق نیست

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از امارات، کارلوس کی روش در نشست خبری پیش از دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل عمان در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آسیا 2019 در پاسخ به این پرسش که عملکرد کدام تیم در جام ملت ها شما را بیشتر سورپرایز نموده است؟، گفت: از این به بعد نتایج مرحله گروهی مهم نیست. هر 16 تیم حاضر در مرحله یک هشتم نهایی مطمئناً بازی های سختی پشت سر خواهند گذاشت و هیچ تیمی را نمی توانیم بگوییم مدعی مطلق است.

بازی فردای ما مقابل عمان 50-50 است وی با بیان اینکه مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آسیا سختی های خاص خودش را دارد، گفت: عمان تیم خوبی است و آماده سازی خوبی را هم پشت سر گذاشته است. این تیم از 24، 25 بازی که پشت سر گذاشته، 15 برد داشته، هفت تساوی و دو شکست. تمام بازی های این تیم را دیده ایم. بازی های خوبی مخصوصاً در سه دیدار گذشته انجام داده اند، اما ما هم توانایی های خودمان را داریم. بازی فردا هم 50 - 50 خواهد بود و در نهایت تیمی که بازیکنانش عملکرد بهتری داشته باشند، برنده خواهد شد.

بازی با عمان خاص است و هیچ جایی برای افسوس وجود ندارد سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در واکنش به پرسش خبرنگار رادیو ملی آلمان مبنی بر اینکه بزرگ ترین تغییرات فوتبال ایران چه بوده است و چه تغییرات دیگری باید اتفاق بیفتد که شما در سطح اول فوتبال آسیا بمانید؟، گفت: اینکه بخواهیم در مورد روند تیم ملی ایران صحبت کنیم واقعاً اتفاق جالبی خواهد بود، اما نه امروز. به خاطر اینکه الان باید تمرکزمان روی بازی فردا باشد. ما گروهی از بازیکنان را اینجا داریم که میلیون ها طرفدار دارند. تیم ایران طرفداران زیادی دارد. همین طور تیم عمان نیز چنین وضعیتی دارد. دیدار فردا یک بازی خاص است. البته احساساتی بودن بازی می تواند تأثیرگذار باشد. همان طور که قبلاً گفتم جام ملت ها از این بازی آغاز خواهد شد و همه چیز برای برنده و هیچ چیز برای بازنده خواهد بود. هیچ جایی برای افسوس و اینکه بگوییم این کار را فردا انجام بدهیم وجود ندارد و باید با انگیزه بالا کارمان را انجام دهیم.

یک طرز فکر را به بازیکنان انتقال می دهم؛ هنر فوتبال بازی کردن کی روش در واکنش به صحبت هایی سرمربی تیم عمان که به تمجید از خط دفاع ایران پرداخته بود و اینکه آیا در دیدار مقابل این تیم ابتدا اجاره حمله به تیم حریف و استفاده از ضدحملات خواهد داد یا برنامه دیگری خواهد داشت، مطرح کرد: در تمام صحنه ها و تک تک ثانیه های بازی همواره سعی کردم یک طرز تفکر را به بازیکنانم انتقال دهم و آن هم هنر خوب فوتبال بازی کردن بوده است. هیچ وقت دوست نداشتم فوتبال را برای بازیکنانم پیچیده کنم. فوتبال یک بازی ساده است. این صحبت هایی که در مورد سیستم 2-5-3 یا 1-3-2-4 می گردد، حتی خود من را هم که چندین سال است در فوتبالم، دچار مشکل می نماید.

خداوند فوتبال را خلق نکرد که همواره به سمت یک دروازه حمله کنیم وی ادامه داد: فوتبال بازی ساده ای است و ما هم کوشش می کنیم بازی را کنترل و به دروازه حریف حمله کنیم. البته خداوند فوتبال را خلق نکرد که همواره به سمت یک دروازه حمله کنیم، بلکه همواره حریف دیگری داریم و زمانی که توپ در اختیار حریف است باید خوب دفاع نموده، تعادل دفاعی مان را حفظ کنیم و توپ را به دست بیاوریم. در زمانی هم که توپ در اختیار ماست همواره به بازیکنانم گفته ام باید مالکیت توپ را حفظ کنیم و به سمت دروازه حریف برویم تا به گل برسیم.

اگر قهرمان آسیا شویم امکان تمدید قراردادم وجود دارد آیا امکان این وجود دارد که در صورت قهرمانی تیم ایران در آسیا قراردادتان را با فدراسیون فوتبال این کشور تمدید کنید؟، وی در واکنش به طرح این پرسش گفت: بله، اگر شما بازی ها را ببرید و این پیشنهاد برسد، چنین امکانی وجود دارد. البته ما فردا بازی دشواری پیش رو داریم، به خاطر اینکه در این بازی های 50-50، همه چیز برای برنده و هیچ چیز برای بازنده است و باید با تمرکز بالا به سمت این بازی رفت. الان هم من می خواهم تمام تمرکزم روی این مسابقه، بازیکنان و مربی عمان و همچنین بازیکنان خودم باشد. امیدوارم بازیکنانم فردا لذت ببرند، فوتبال خوبی ارائه نمایند و در نهایت برنده زمین باشند.

نمی خواهیم قدمی رو به عقب داشته باشیم سرمربی تیم ملی در مورد آخرین وضعیت علیرضا جهانبخش توضیح داد: مطمئناً بازی قبل تست بسیار خوبی بود. سعی کردیم با مراقبت های لازم این تصمیم را در مورد او بگیریم. علیرضا از شرایط بسیار خاصی می آمد و با توجه بسیار خوبی که کادر پزشکی و کادرفنی داشت، او کاملاً آماده است. البته باید مراقب باشیم، چون نمی خواهیم قدمی رو به عقب داشته باشیم.

با آمادگی کامل مقابل عمان حاضر خواهیم شد کی روش در پاسخ به این پرسش آیا برگزاری بازی در ساعت 21 شب به وقت محلی در عملکرد تیم ایران نقش خواهد داشت یا خیر؟، گفت: مطمئناً ما خوب خواهیم بود و مسئله ای نخواهیم داشت. در چند روز گذشته هم سعی نموده ایم ساعت بیولوژیکی بدن بازیکنان را تغییر دهیم و قطعاً با آمادگی کامل مقابل عمان حاضر خواهیم شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 61

به "کارلوس کی روش: اگر قهرمان آسیا شویم امکان تمدید قراردادم وجود دارد، هیچ تیمی در جام ملت ها مدعی مطلق نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارلوس کی روش: اگر قهرمان آسیا شویم امکان تمدید قراردادم وجود دارد، هیچ تیمی در جام ملت ها مدعی مطلق نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید