چگونه جیمیل بسازیم؟

به گزارش گفتمان برتر، نحوه ساخت جیمیل یکی از سوالاتی است که برای بسیاری از کاربران و حتی کارشناسان وجود دارد. همان طور که همه ما می دانیم دنیای امروز دارد با سرعتی فراتر از حد تصور به سمت اینترنتی شدن پیش می رود و در این عصر و زمانه کسانی می توانند پیروز شوند که به ابزارهای روز تسلط کافی داشته باشند و بتوانند از این ابزارها به نفع خودشان استفاده نمایند.

چگونه جیمیل بسازیم؟

جیمیل یا Gmail در واقع یکی از سرویس های رایگان شرکت گوگل است که به کاربران این امکان را می دهد که ایمیل یا نامه الکترونیکی ارسال نمایند. شرکت گوگل این سرویس را در اول آوریل سال 2004 به صورت آزمایشی در اختیار تعدادی از کاربران قرار داد. وقتی استقبال از این سرویس زیاد شد، شرکت گوگل تصمیم گرفت این سرویس را به صورت رایگان در اختیار همگان قرار دهد. این شد که در هفتم ژوئیه سال 2007 استفاده از سرویس جیمیل برای همه آزاد شد و هر کسی از نحوه ساخت جیمیل اطلاع داشت، توانست از این سیستم نهایت استفاده را ببرد.

اهمیت سرویس جیمیل و کاربردهایی که دارد ما را بر آن داشت که یک مقاله ارائه دهیم که در آن به نحوه ساخت جیمیل، فواید و کاربردهای آن اشاره شده باشد. البته این سرانجام ماجرا نخواهد بود بلکه قصد داریم به اینستاگرام هم به عنوان یک عامل مهم دیگر برای موفقیت در عصر دیجیتال اشاره ای کوتاه داشته باشیم.

یک سری آمار و ارقام مهم در خصوص جیمیل

در حال حاضر جیمیل به عنوان محبوب ترین پلتفرم برای ارسال و دریافت پیغام الکترونیکی یا ایمیل شناخته می گردد. آشنایی با یک سری آمار و ارقام مهم در خصوص پلتفرم جیمیل می تواند برای ما جالب باشد و ما را برای دانستن نحوه ساخت جیمیل کنجکاو کند:

 • آخرین پژوهش ها نشان می دهد که جیمیل بیش از 1.8 میلیارد کاربر از سراسر جهان دارد.
 • در حال حاضر (2020) 43 درصد از بازار خدمات ایمیل در اختیار جیمیل است و این عدد، واقعاً حیرت انگیز است و حکایت از گستردگی جمیلی در بین کاربران دارد.
 • 75 درصد از تمام کاربران جیمیل در دستگاه های موبایل خود به آدرس ایمیل خود دسترسی دارند.
 • 61 درصد از افرادی که 18 تا 29 ساله هستند از جیمیل استفاده می نمایند. این عدد نشان می دهد که علاقه به جیمیل در بین جوانان زیاد است.
 • در سال 2020 تعیین شده است که به صورت میانگین روزانه 306.4 میلیارد جیمیل ارسال و دریافت می گردد.
 • در سال 2020 مطالعات نشان می دهد که تعداد کاربران جیمیل در سراسر جهان بیش از 4.03 میلیارد نفر است. حال بیایید یک حساب سرانگشتی با هم انجام دهیم. جمعیت جهان در سال 2020، 7.8 میلیارد نفر اعلام شده است. مطالعات نشان می دهد که از این تعداد 4.57 میلیارد نفر دارند از اینترنت استفاده می نمایند. 4.03 میلیارد نفر از تمام کاربران اینترنت، یک ایمیل دارند. در واقع 88 درصد از کل کاربران اینترنت از جیمیل استفاده می نمایند.
 • جالب است بدانید که جیمیل در اولین سال روز تولد خود به کاربرانش 2 گیگابایت فضای ذخیره سازی هدیه داد. در سال 2012 فضای ذخیره سازی رایگانی که در اختیار هر کدام از کاربران این سرویس قرار داشت، از 7.5 به 10 گیگابایت افزایش یافت. البته در سال 2020 این فضا ابتدا از 2 به 7.5 افزایش یافت. در سال 2013، شرکت گوگل گفت که می خواهد این فضای رایگان را به 15 گیگابایت افزایش دهد.
 • در حال حاضر جیمیل به بیش از 72 زبان زنده جهان وجود دارد و دارد خدمات خود را در اختیار کاربران قرار می دهد.
 • هر کاربر در پلتفرم جیمیل به صورت میانگین 1.7 حساب دارد. به بیان ساده تر هر کاربر حدود 2 آدرس جیمیل دارد. مطالعات نشان می دهد که تا سال 2022، این عدد از 1.7 به 1.9 خواهد رسید.

این آمار و ارقام به خوبی نشان می دهد که جیمیل هواداران زیادی در سراسر جهان دارد. سوال بعدی که پیش می آید این است که اگر نحوه ساخت جیمیل را یاد بگیریم، به چه درد ما می خورد؟ چه سودی برای ما دارد؟ به بیان دیگر حساب جیمیل چه کاربردهایی می تواند داشته باشد؟ در ادامه این مقاله قصد داریم این موضوع را مورد ارزیابی قرار دهیم.

مزایا و کاربردهای حساب جیمیل

اطلاع داشتن از نحوه ساخت جیمیل به ما یاری می نماید که بتوانیم خیلی راحت حساب جیمیل خودمان را بسازیم اما سوال این است ساخت حساب جیمیل چه کاربردها و مزایایی برای کاربران و کسب و کارها دارد؟ در ادامه این بخش از مقاله قصد داریم این موضوع را مورد آنالیز قرار دهیم:

1. امنیت

اولین مزیت جیمیل که مهم ترین مزیت آن هم به حساب می آید، امنیت است. به بیان دیگر شما می توانید آسوده خاطر باشید که هر پیغامی در این پلتفرم رد و بدل کنید، جایی درز نمی نماید و هیچکس غیر از خودتان نمی تواند آن را مشاهده کند.

شرکت گوگل به مسئله امنیت اهمیت زیادی می دهد. اگر کسی رمز عبور خودش را فراموش کند، راه های بسیار خاص و کاملاً امنی برای بازگرداندن آن رمز وجود دارد و تنها کسی که می تواند این حساب را بازگرداند، صاحب حساب است. این حد از امنیت بالا به این دلیل است که گوگل به این اطمنیان برسد که هیچ کس غیر از صاحب حساب نمی تواند به پسورد یک حساب دسترسی پیدا کند و امنیت تمام کاربران به صورت کامل تضمین شده است.

2. شخصی سازی

یکی از مزایای پلتفرم جیمیل این است که امکان شخصی سازی و سفارشی سازی آن به صورت کامل وجود دارد. به بیان ساده تر اگر کسی در پی آن باشد که این پلتفرم را به شکل های مختلف تغییر دهد، این امکان به راحتی و سادگی وجود دارد. کاربران می توانند رنگ ها، تم ها، سایز قلم، نوع قلم، شیوه نمایش پیغام ها و غیره را به هر صورتی که تمایل داشته باشند تغییر دهند. چنین پلتفرمی مسلماً باعث راحتی بیشتر کاربران می گردد و در نتیجه می توانند استفاده بهتر و بیشتری از آن داشته باشند.

3. فضای ذخیره سازی بالا

یکی دیگر از مزایای یادگیری نحوه ساخت جیمیل این است که اگر بتوانیم این کار را یاد بگیریم و یک حساب جیمیل برای خودمان ایجاد کنیم، می توانیم به حجم زیادی از فضای ذخیره سازی دسترسی پیدا کنیم. در حال حاضر کسانی که یک حساب جیمیل برای کسب و کار خودشان ایجاد نمایند، امکان دسترسی به یک فضای 25 گیگابایتی به آن ها داده می گردد.

همان طور که می دانید 25 گیگابایت فضای کمی نیست و می توان فایل های زیادی در آن ذخیره کرد. جالب است که همواره و هر جا هم که باشید به این فایل ها دسترسی خواهید داشت. کافی است به اینترنت متصل شوید و وارد جیمیل خود شوید تا بتوانید به فایل های مورد نظر خودتان دسترسی پیدا کنید.

4. دسترسی در همه جا

یکی دیگر از مزایای ایجاد حساب جیمیل این است که می توانید به پیغام ها و فایل های خودتان دسترسی داشته باشید. هیچ محدودیتی برای دسترسی به جیمیل وجود ندارد. کافی است دسترسی به اینترنت داشته باشید تا جیمیل همواره در اختیارتان باشد.

5. احتیاجی به به روزرسانی و خرید اشتراک ندارد

همان طور که می دانید جیمیل یک سرویس کاملاً رایگان است و کسی که بخواهد وارد جیمیل گردد کافی است نحوه ساخت جیمیل را یاد بگیرد. اگر این کار را یاد بگیرید به راحتی می توانید حساب جیمیل خودتان را بسازید و از آن نهایت استفاده را ببرید. همچنین جیمیل سیستمی است که به مرور زمان احتیاج چندانی به به روزرسانی ندارد و حتی اگر هیچ گاه اپلیکیشن خود را به روزرسانی نکنید، باز هم به هیچ مسئله ای برنخواهید خورد.

6. امکان ورود به یوتیوب، گوگل پلی و گوگل داکس

گوگل در حال حاضر خدمات زیادی به وسیله جیمیل به کاربران خودش ارائه می دهد که از جمله آن ها می توان به یوتیوب، گوگل پلی استور و گوگل داکس اشاره نمود. به عنوان مثال یک گروه کاری را در نظر بگیرید که می خواهند یک فایل اکسل را با هم به اشتراک بگذارند.

برای این کار مدیر این گروه باید یک فایل اکسل در گوگل داکس درست کند و آن را با سایر اعضای گروه به اشترک بگذارد. این فایل اکسل در گوگل داکس می تواند امکان ویرایش داشته باشد و ممکن هم هست که چنین امکانی وجود نداشته باشد.

گوگل پلی هم که دیگر اهمیت آن برای تمام کسانی که گوشی اندروید دارند، روشن است. اگر دسترسی به گوگل پلی نداشته باشید نمی توانید هیچ اپلیکیشنی از آن دانلود کنید ولی اگر جیمیل بسازید و وارد آن شوید، خیلی راحت می توانید اپلیکیشن های مورد نظر خود را دانلود و نصب کنید.

7. یک کاربر و چندین حساب؛ یک حساب و چندین کاربر

مزیت جیمیل این است که کاربران خود را محدود نمی نماید و یک کاربر هر تعداد حساب که تمایل داشته باشد، می تواند بسازد. این قابلیت برای کاربرانی مناسب است که گاهی رمز عبور یا آدرس جیمیل خودشان را فراموش می نمایند.

از سوی دیگر ممکن است یک تیم کاری باشد که لازم باشد تمام اعضای آن به یک حساب دسترسی داشته باشند. در این صورت هم هیچ مسئله ای نیست. وقتی تمامی اعضا آدرس جیمیل و رمز عبور یک حساب را داشته باشند، می توانند وارد حساب شوند و از آن استفاده نمایند.

8. در حال حاضر ورود به سایت ها به ایمیل احتیاج دارد

در صورتی که بخواهید در یک سایت ثبت نام کنید و از جدیدترین اخبار آن سایت اطلاع پیدا کنید باید یک ایمیل به آن سایت بدهید. برای استفاده از بعضی از اطلاعات سایت ها هم باید حتماً ایمیل خودتان را به آن سایت بدهید که در این صورت باید یک ایمیل بسازید.

9. بازاریابی ایمیلی

یکی دیگر از کاربردها و مزایای ساخت جیمیل این است که می توانید با استفاده از آن بازاریابی ایمیلی خودتان را راهنمایی کنید.

تا به اینجای کار کوشش کردیم که چند آمار در خصوص جیمیل ارائه دهیم و سپس مزایا و کاربردهای سرویس جیمیل را با شما به اشتراک بگذاریم. اکنون زمان آن رسیده است که نحوه ساخت جیمیل را با هم یاد بگیریم. در صورتی که تمایل دارید حساب جیمیل خودتان را داشته باشید و از مزایای آن بهره مند شوید، بخش بعدی در کنار ما باشید.

نحوه ساخت جیمیل

در صورتی که بخواهید یک حساب جیمیل برای خود بسازید، قاعدتاً باید یک سری مراحل را پشت سر بگذارید. در ادامه این بخش از مقاله تمام این مراحل شرح داده شده است:

مرحله اول

در اولین مرحله برای یادگیری نحوه ساخت جیمیل باید به صفحه مربوط به معرفی سرویس جیمیل برویم. در صورتی که می خواهید به این صفحه بروید باید به لینک https://www.google.com/gmail/about/ مراجعه کنید. در این صفحه یک معرفی اجمالی از سرویس رایگان جیمیل ارائه شده است. در صورتی که تمایل دارید از این مرحله عبور کنید و جیمیل خود را بسازید روی دکمه آبی رنگ که در گوشه بالای سمت راست یا وسط صفحه قرار داده شده و روی آن Create an account نوشته شده کلیک کنید.

مرحله دوم

پس از آن که روی دکمه Create an account وارد صفحه ای می شوید که باید در آن اطلاعات اولیه خودتان را وارد کنید. این اطلاعات عبارت است از:

 • نام
 • نام خانوادگی
 • نام کاربری
 • رمز عبور

در این مرحله دقت کنید که دارید چه مواردی را به عنوان نام کاربری و رمز عبور خودتان انتخاب می کنید؛ زیرا تا زمانی که با این حساب سر و کار دارید، باید این اطلاعات را بدانید. وقتی ورود این اطلاعات اولیه به اتمام رسید، روی دکمه Next بزنید.

مرحله سوم

در مرحله سوم از آموزش نحوه ساخت جیمیل باید یک شماره تلفن به سرویس جیمیل بدهید. همچنین باید تاریخ تولد و جنسیت خودتان را برای جیمیل روشن کنید. همچنین می توانید برای امنیت بیشتر یک ایمیل پشتیبان وارد کنید. در صورتی که اولین باری است که دارید ایمیل می سازید، احتیاجی به وارد کردن ایمیل پشتیبان ندارید.

توجه داشته باشید که کسی که می خواهد جیمیل بسازید باید حداقل 18 ساله باشد. وقتی این اطلاعات را وارد کردید، دکمه Next را بزنید. در صفحه بعدی گوگل از شما می پرسد که آیا این شماره تماس درست است و به خود شما تعلق دارد؟ اگر شماره درست است Send را بزنید. گوگل به شماره تماسی که وارد نموده اید یک پیغامک ارسال می نماید که یک کد در آن نوشته شده است. شما باید این کد را در بخش تعیین شده در جیمیل وارد کنید تا جیمیل متوجه گردد که هویت شما جعلی نیست و شماره تماسی که وارد نموده اید، به خود شما تعلق دارد. وقتی کد شش رقمی را وارد کردید Verify را بزنید.

مرحله چهارم

در این مرحله باید سرویس هایی که پس از ساخت جیمیل در اختیار شما قرار می گیرد را تأیید کنید و تأیید کنید که از همین شماره تماسی که وارد نموده اید، برای استفاده از سرویس های گوگل استفاده گردد. در صورتی که مسئله ای ندارید دکمه Yes, Im in را بزنید. در گام بعدی هم یک سری قوانین و مقررات به شما نمایش داده می گردد که باید این قوانین و مقررات را تأیید کنید.

پس از طی کردن این مراحل حساب جیمیل شما ساخته می گردد و اکنون می توان گفت که شما نحوه ساخت جیمیل را به صورت کامل می دانید. همیار آموزشگاه یک مقاله کامل دارد که در آن نحوه ساخت جیمیل را به صورت کامل و همراه با تصویر شرح داده است. در صورت تمایل به مطالعه این مقاله می توانید به چگونه جیمیل بسازیم مراجعه کنید.

حال که با نحوه ساخت جیمیل هم آشنا شدید، زمان آن رسیده است که کمی هم با اینستاگرام آشنا شویم که می تواند نقش مهمی در موفقیت در کسب و کار داشته باشد. ساخت جیمیل می تواند به بازاریابی ایمیلی شما یاری کند ولی با استفاده از اینستاگرام می توانید یک سوشیال مدیا مارکتینگ حرفه ای را تجربه کنید.

چند جمله ای در خصوص اینستاگرام و اهمیت آن

در عصر دیجیتال، بازاریابی هم باید به صورت دیجیتال باشد. ایمیل و اینستاگرام دو جزء مهم از بازاریابی دیجیتال هستند که هر دو می توانند نقش مهمی در آگاهی مخاطبان از کسب و کار شما و افزایش فروش شما داشته باشند.

اینستاگرام یکی از بهترین رسانه های اجتماعی است که با استفاده از آن می توانید مشتریان و مخاطبان زیادی را با کسب و کار خودتان آشنا کنید. در صورتی که بخواهید از این رسانه بهره ببرید، باید وارد آن شوید. همیار آموزشگاه یک مقاله کامل برای آموزش تصویری و گام به گام ساخت اکانت اینستاگرام دارد که در صورت تمایل به مطالعه این مقاله می توانید به ساخت اکانت اینستاگرام مراجعه کنید.

آشنایی با مجموعه همیار آموزشگاه

همیار آموزشگاه یکی از بهترین موسسات کشورمان در زمینه آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی است. این مجموعه دارد تمام کوشش خودش را می نماید که دانشجویان خودش را در زمینه کسب و کار اینترنتی به تخصص برساند.

مهم ترین دوره های همیار آموزشگاه عبارت است از:

 • دوره راه اندازی کسب و کار با اینستاگرام
 • دوره وبمستران هوشمند (0 تا 100 راه اندازی کسب و کار اینترنتی)
 • دوره طراحی سایت

این دوره ها همگی 0 تا 100 هستند؛ به این معنا که در صورت ثبت نام در آن ها تمام مطالبی که (به عنوان مثال در خصوص طراحی سایت) ضروری است یاد بگیرید، به شما آموزش داده می گردد و مطمئن باشید که هیچ مطلبی در این دوره جا نمی ماند.

البته این مجموعه در کنار این دوره ها یک سری مقالات عالی دارد که با مراجعه به بخش مقالات می توانید آن ها را مطالعه کنید و مهارت و دانش خود در خصوص ابزارهای روز را افزایش دهید. در صورت تمایل به آشنایی بیشتر با همیار آموزشگاه کافی است به وب سایت این مجموعه که در بخش منبع مقاله به آن اشاره شده است، مراجعه کنید.

منبع: سایت آموزش کسب و کار همیار آموزشگاه

منبع: مجله شنبه
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1166

به "چگونه جیمیل بسازیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه جیمیل بسازیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید