پرورش نیروی انسانی متخصص به مسائل تجارت بین المللی ضروری است

به گزارش گفتمان برتر، محمد خزاعی، دبیرکل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی (ICC) به منظور گسترش همکاری ها و افزایش تعاملات اتاق های بازرگانی سراسر کشور با اتاق بازرگانی بین المللی، در جمع هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان حضور یافت.

پرورش نیروی انسانی متخصص به مسائل تجارت بین المللی ضروری است

در ابتدای این جلسه علی یگانه فرد، رئیس اتاق زنجان ضمن خوش آمدگویی، به تاریخچه فعالیت این اتاق و تدوین نقشه راه 3ساله تجارت خارجی استان زنجان اشاره کرد. او بر ضرورت توجه به زیرساخت ها و تعاملات به منظور تداوم فعالیت های اتاق بویژه در شرایط کرونا تاکید کرد.

وی همچنین به نقش کمیته ایرانی ICC در بهبود روابط تجارت بین المللی اشاره و از این کمیته، به عنوان رابط بین اتاق های بازرگانی سراسر کشور و ICC یاد کرد. او لزوم هماهنگی و ارتباط میان کمیسیون های اتاق زنجان با کمیسیون های فعال در کمیته ایرانی، توجه به مبحث آموزش، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از ظرفیت های مشترک و بهره گیری از برنامه ها و رویدادهای ICC را مورد توجه قرار داد.

در این نشست دبیرکل کمیته ایرانی ICC، ضمن تشکر از پیشنهادها و نظرات مطرح شده، نگاه جامع و تکیه بر توان داخلی و استفاده از ظرفیت های موجود را به عنوان اصلی مهم در پیشبرد و بهبود تجارت ذکر کرد. وی سپس به فرصت ها و پیشرفت ها در بخش علوم و فن آوری که موجب توسعه زیرساخت ها شده، اشاره کرد.

محمد خزاعی، با تاکید بر لزوم مشارکت در جلسات و رویدادهای ICC و بهره گیری از ظرفیت های موجود در این جلسات، تربیت و پرورش نیروی انسانی متخصص و آشنا به مسائل بین المللی را امری ضروری دانست.

دبیرکل کمیته ایرانی ICC ضمن اشاره به ارتباط میان ICC با کمیته های ملی سایر کشورها و اتاق های بازرگانی در جهان، خاطرنشان ساخت کمیته ایرانی ICC نماینده اتاق بازرگانی بین المللی در کشور است که می تواند به تقویت ارتباطات میان اتاق های بازرگانی در سراسر جهان کمک کند.

در این نشست، حاضرین در جلسه به طرح سوالات و ارائه نظرات خود پرداختند و دبیرکل کمیته ایرانی ICC نیز به موارد مطرح شده پاسخ داد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1151

به "پرورش نیروی انسانی متخصص به مسائل تجارت بین المللی ضروری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرورش نیروی انسانی متخصص به مسائل تجارت بین المللی ضروری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید