واریز وام 450 میلیونی به حساب انبوه سازان، وام طرح مسکن به مردم پرداخت نمی شود

به گزارش گفتمان برتر، به گزارش خبرنگاران، در طرح نو مسکن قرار است تا انتها دولت رئیسی چهار میلیون واحد ساخته شود. بخشی از هزینه های ساخت این وام به صورت وام از شبکه بانکی تامین می شود.

واریز وام 450 میلیونی به حساب انبوه سازان، وام طرح مسکن به مردم پرداخت نمی شود

به گفته معاون وزیر، براساس آخرین تصمیمات سقف تسهیلات در این پروژه کلان ملی، برای متقاضیان تهرانی 450 میلیون و برای کلان شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت 400 میلیون تومان است. همچنین برای سایر مراکز استان ها 350 میلیون، دیگر شهرهای کشور 300 میلیون و برای روستاها در دامنه 200 تا 250 میلیون تسهیلات در نظر گرفته شده است.

از آنجایی که قرار است این واحد ها با مشارکت بخش خصوصی ساخته شود، آیا وام ها به متقاضی مسکن می رسد یا مستقیما به حساب انبوه سازان ریخته می شود؟

وام در حساب انبوه سازان

عضو کمیسیون عمران مجلس در این خصوص به خبرنگاران می گوید: اما مکانیزم پرداخت وام در طرح های دولتی این است که مبلغ وام به سازنده می رسد اما این وام به نام متقاضی است و اقساطش را باید کسی که ثبت نام کرده پرداخت کند.

البرز حسینی تاکید می کند که پول به شخص داده نمی شود، قراردادی بسته می شود و از طریق پرونده متقاضی این وام به صورت کلی به انبوه ساز داده می شود. پس از تکمیل پروژه و تحویل واحد ها دفترچه پرداخت وام به متقاضی داده می شود و وام را به بانک برگرداند.

سند در رهن بانک

این عضو کمیسیون عمران مجلس همچنین می گوید که تا زمان پرداخت آخرین قسط وام این واحدها، سند ملک در رهن بانک می ماند.

ثبت نام مسکن برای چهار میلیون متقاضی از روز 28 مهر آغاز شده و به گفته وزارت راه متقاضیان یک ماه فرصت دارند که درخواست خود را ثبت کنند. این ثبت نام در سامانه ای که وزارت معرفی کرده به نام سامانه ثمن انجام می شود.

در واقع متقاضیان برای ثبت درخواست نیازی نیست که حضوری به سازمان یا نهادی مراجعه کنند و در مرحله اولیه باید به صورت آنلاین در سامانه ثمن به آدرس https://saman.mrud.ir/ درخواستشان را ثبت کنند.

برای اطلاع از وام 850 میلیون تومانی خرید مسکن روی لینک وام 850 میلیون تومانی خرید مسکن/ مشمولان چه کسانی هستند؟ کلیک کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 آذر 1400 بروزرسانی: 20 آذر 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1807

به "واریز وام 450 میلیونی به حساب انبوه سازان، وام طرح مسکن به مردم پرداخت نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز وام 450 میلیونی به حساب انبوه سازان، وام طرح مسکن به مردم پرداخت نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید