مقام یمنی: بزودی اسناد خیانت شبکه جاسوسی منتشر خواهد شد

به گزارش گفتمان برتر، مقام امنیتی یمن گفت در آینده نزدیک اسناد اقدامات یک شبکه جاسوسی که اخیرا احکام اعضای آن صادر شده، منتشر می شود.

مقام یمنی: بزودی اسناد خیانت شبکه جاسوسی منتشر خواهد شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک منبع امنیتی در صنعاء گفت که بزودی جزئیات اقدامات و اسناد مرتبط با مرکزی که در پوشش رسانه در صنعاء برای ائتلاف سعودی جاسوسی می کرد، منتشر خواهد شد.

این منبع امنیتی به خبرگزاری رسمی یمن (سبأ) گفت که بزودی اسناد و مکالمه های اعضای این مرکز که به حزب اخوانی الاصلاح وابسته هستند و مشغول نشر اخبار و جنایت های گروهک مقاومت ازال بودند، منتشر خواهد شد.

او همچنین گفت که احکام قضایی صادر شده در خصوص اعضای این مرکز که مدتی پیش اعلام شد، طبق قانون مجازات مخصوص به این نوع فعالیت ها بوده است.

وی در ادامه از تمامی مردم یمن خواست تا هرگونه اقدامات مشکوک را گزارش دهند و مقابل اقدامات چنین شبکه هایی که برای ائتلاف سعودی کار می کنند را بگیرند.

این منبع امنیتی همچنین بر لزوم آگاهی مردم از موارد قانونی تأکید کرد تا شبهه ای برای آنان در خصوص احکام صادره علیه چنین افرادی پیش نیاید و در مواجهه با نشر شایعات و اخبار نادرست در چنین مواقعی دچار اشتباه نشوند.

دادگاه جنایی صنعاء شنبه گذشته در حکمی چهار نفر از اعضای این شبکه را به اتهام جاسوسی برای ائتلاف سعودی به اعدام و شش تن دیگر را به حبس محکوم کرد. این شبکه جاسوسی در سال 2015 کشف منهدم شده بود و دستگیرشدگان تا به امروز در بازداشت به سر می بردند.

پس از این صدور این احکام، رسانه های جریان سعودی و غربی تلاش کردند، مدعی شدند که دولت صنعاء چهار خبرنگار را به اعدام محکوم کرده است؛ اما شبکه المسیره درباره این چهار محکوم به اعدام در یمن گفت: این چهار نفر برای مدت مدیدی اطلاعات حساس و دقیقی را در اختیار دشمن قرار می دادند که به دنبال آن زنان و بچه ها بی گناه از میان شهروندان یمن در حملات ائتلاف سعودی به خاک و خون کشیده شدند و در واقع شریک جنایات آل سعود در کشتار مردم یمن شدند.

المسیره با تاکید بر اینکه این چهار محکوم اصلا خبرنگار نبوده بلکه جاسوس و مزدور سعودی بودند، تأکید کرد: آن ها در پوشش خبرنگار سعی داشتند برای جنایات خود ومزدوری برای دشمن مصونیت بگیرند.

آن طور که مقام امنیتی مذکور به خبرگزاری سبأ گفته است، اعضای این شبکه به گروهک مقاومت أزال وابسته بودند. این گروهک در 11 ژوئن سال 2015 (21 خرداد 1394) اعلام موجودیت کرد و به جز چندین حمله به مقر ها و نیرو های انصارالله یمن در همان سال در صنعاء کارنامه دیگری از خود به جا نگذاشته است. أزال نام یکی از اقلیم های شش گانه یمن است که استان های صنعاء، صعده، عمران و ذمار را در خود جای می دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 886

به "مقام یمنی: بزودی اسناد خیانت شبکه جاسوسی منتشر خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام یمنی: بزودی اسناد خیانت شبکه جاسوسی منتشر خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید