قطع برق 47 دستگاه اجرایی تهران به دلیل مصرف زیاد

به گزارش گفتمان برتر، وزارت نیرو بیان کرد: شرکت توزیع نیروی برق تهران عظیم با هدف تشویق به رعایت الگوی مصرف برق 47 سازمان و دستگاه اجرایی را در تهران قطع کرد.

قطع برق 47 دستگاه اجرایی تهران به دلیل مصرف زیاد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، چندی پیش مدیرعامل شرکت مادر تخصصی فراوری، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت: دستگاه های اجرایی و سایر سازمان ها نهایت همکاری را در مدیریت انرژی داشته باشند تا مشمول قطع برق نشوند.

محمد حسن متولی زاده اضافه کرد: شرکت های توزیع نسبت به پایش دقیق شرایط مصرف انرژی سازمان ها و سایر نهادها با جدیت اقدام نموده و هرجا رعایت نشدن مدیریت انرژی را مشاهده کردن ضمن قطع برق آن را رسانه ای نمایند.

وی بااشاره به مصوبه هیات وزیران در مورخ 9 خرداد ماه جاری که با استناد به تبصره بند (ز) ماده 38 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه مالی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب و صادر شد، خاطرنشان ساخت: براساس این مصوبه، استانداران سراسر کشور موظف به نظارت و هماهنگی برای رعایت سقف برق قابل تأمین ابلاغی وزارت نیرو شده اند.

اکنون و در تازه ترین اقدام همزمان با قطع برق 47 دستگاه اجرایی در تهران در نخستین روز هفته جاری، نظارت بر مصرف انرژی اداره ها و دستگاه های اجرایی مرکز، افزایش پیدا کرد.

براین اساس مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران عظیم اضافه کرد: ساختمان های متعلق به کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان، فرهنگسرای خاوران، سازمان بورس و اوراق بهادار ایران، سازمان تامین اجتماعی، شرکت ملی گاز ایران، شرکت نفت پاسارگاد، موسسه آموزشی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و بانک های تجارت، صادرات، توسعه صادرات ایران، قرض الحسنه مهر ایران و پاسارگاد از جمله اداراتی بودند که امروز به علت رعایت نکردن ابلاغیه های مدیریت مصرف، مشمول قطع برق شدند.

حسین صبوری با تاکید بر این که طبق پیش بینی سازمان هواشناسی، در هفته انتهای خردادماه، انتظار روزهای گرمی را برای تهران داریم گفت: با افزایش دمای هوا، مصرف برق هم به شکل تصاعدی بالا رفته و احتمال بروز خاموشی در تهران در هفته جاری، در صورت همکاری نکردن دوچندان مشترکان، دور از فکر نخواهد بود.

به گزارش ایرنا، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق هم امروزگفت: براساس پیش بینی ها از امروز تا انتها هفته به طور میانگین شاهد افزایش 1.4 درجه ای دمای هوا در سراسر کشور خواهیم بود که این مقدار در بعضی از استان ها حتی به 5 درجه هم خواهد رسید که همین موضوع باعث قرار دریافت در شرایط دمایی حداکثر و افزایش شدید مصرف برق می گردد.

بعلاوه شرکت توزیع نیروی برق تهران عظیم طی اطلاعیه ای، جدول زمان بندی خاموشی های احتمالی برق مرکز را از 22 لغایت 27 خرداد ماه 1400 منتشر کرد.

در اطلاعیه شرکت توزیع نیروی برق تهران عظیم اسم شده است: به اطلاع هموطنان گرامی ساکن مرکز می رساند همه ظرفیت های فنی و کارشناسی شرکت توزیع نیروی برق تهران عظیم به منظور جلوگیری از بروز هرگونه خاموشی به کار گرفته شده است. با این حال از آن جا که موفقیت در این مهم، جز با همکاری همه جانبه مشترکان، امکان پذیر نیست در صورت بروز هرگونه مشکل در تامین برق مرکز به منظور جلوگیری از بروز قطعی گسترده، طبق فایل پیوست اقدام به اعمال خاموشی کنترل شده خواهد شد.

در این اطلاعیه آمده است: ضمن قدردانی از بردباری و همراهی شما خواهشمندیم با حداکثر صرفه جویی در مصرف برق، همراه صنعت برق کشور باشید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1634

به "قطع برق 47 دستگاه اجرایی تهران به دلیل مصرف زیاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطع برق 47 دستگاه اجرایی تهران به دلیل مصرف زیاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید