غیاثی: تفتیان در غیاب بعضی مدعیان، قهرمان آسیا شد، او با مربی خارجی سیر نزولی داشته است

به گزارش گفتمان برتر، سخنگوی سازمان تیم های ملی فدراسیون دوومیدانی از رفتارهای اخیر دونده سرعت کشورمان انتقاد کرد.

غیاثی: تفتیان در غیاب بعضی مدعیان، قهرمان آسیا شد، او با مربی خارجی سیر نزولی داشته است

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون دوومیدانی، تیمور غیاثی در مورد برگزاری اردوی ملی پوشان اعزامی به بازی های داخل سالن آسیا گفت: در راستای آماده سازی ملی پوشان برای حضور در پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا که در ترکمنستان برگزار خواهد شد، پس از آنالیز در سازمان تیم های ملی به این نتیجه رسیدیم که ملی پوشان را جهت آماده سازی به ارومیه اعزام کنیم. در حال حاضر مسلم نیادوست، رضا قاسمی، علی خدیور و کیوان قنبرزاده مطابق برنامه های تمرینی خود در اردو هستند و به تمرینات آماده سازی خود مشغول هستند.

وی ادامه داد: در این میان حسین کیهانی و امیر مرادی، دوندگان نیمه استقامت را به ارتفاعات شهر کرد اعزام کردیم تا زیر نظر سجاد مرادی، قهرمان و مربی ارزنده دوومیدانی به تمرینات خود بپردازند. علی ثمری و سپیده توکلی هم در تهران هستند و طبق برنامه های شان تا چند روز دیگر به دیگر ملی پوشان در ارومیه ملحق می شوند تا به تمرینات خود بپردازند.

غیاثی در مورد عدم حضور حسن تفتیان در اردوی ارومیه گفت: با توجه به برگزاری اردوی تفتیان در کنار اونتانون گای در مشهد، سرانجام مدت اردوی 2 هفته ای و بازگشت مربی اش به فرانسه، او اصرار دارد تا در مدت به جامانده به شروع مسابقات ترکمنستان به فرانسه سفر نموده و تمریناتش را در آنجا سپری کند. حتی پس از تماس با تفتیان در مورد حضور در جلسه و تصمیم گیری برای برنامه ها، از آمدن به جلسه امتنا ورزیده و تاکید بر اعزام به فرانسه دارد. از آنجا که این موضوع در سازمان تیم های ملی فدراسیون دوومیدانی مورد بحث و گفتگو قرار گرفته، تصمیم برای اعزام با شرایط فعلی تفتیان به فرانسه منتفی است و او نیز باید همانند دیگر ملی پوشان در داخل کشور به تمرینات آماده سازی خود بپردازد. البته اعزام یا عدم اعزام تفتیان به اردوی تدارکاتی فرانسه منوط به حضور او در فدراسیون دوومیدانی و ارائه توضیحات به سازمان تیم های ملی است و در نهایت نیز سازمان تیم های ملی در مورد اعزام به فرانسه تصمیم خواهد گرفت.

سخنگوی سازمان تیم های ملی توضیح داد: حمایت های ویژه ای از تفتیان در راستای ارتقای رکورد 100 متر ایران شد و پس از ثبت رکورد 10.04 ثانیه ای که با مربیگری احمد رمضان زاده، مربی دلسوز و پر کوشش دوومیدانی ایران کسب شد، سعی کردیم با به خدمت دریافت مربی خارجی و در اختیار گذاشتن امکانات ویژه و حمایت های بیش از پیش به رکورد مطلوبی دست یابیم، اما تا کنون رکوردهای او با ارزیابی های به عمل آمده سیر نزولی داشته است. کسب مدال ارزشمند تفتیان در رقابت های قهرمانی آسیا که با رکورد 10.25 ثانیه و در شرایط خاصی به دست آمد، قابل احترام است، ولی غافل از این امر نباشیم که تعدادی از دوندگان مطرح آسیایی که در رقابت های اخیر جهانی نیز حضور داشتند و عملکرد به مراتب بهتری از تفتیان نیز داشتند، در هند غایب بودند.

غیاثی خاطر نشان کرد: سازمان تیم های ملی فدراسیون دوومیدانی چتر حمایت از جوانان افتخار آفرین این مرز و بوم را باز نموده است و نگاهی یکسان برای همه دارد. ورزشکاران مطرحی چون احسان حدادی که کلکسیونی از افتخارات المپیک، جهانی و آسیایی دارد تا به حال برای فدراسیون شاخ و شانه نکشیده و همواره هم قدردان زحمات و حمایت های مسئولان بوده اند، اما این امر تاسف بار و به دور از اخلاق گرایی و حرفه ای گری در ورزش است که یک قهرمان مغرورانه برای سازمانی مدعی گردد.

غیاثی در سرانجام گفت: ورزشکارانی همچون ثمری، کیهانی، قاسمی، صمیمی و دیگر افتخار آفرینان دوومیدانی که تا به امروز به عنوان های خوبی در عرصه های بین المللی رسیده اند، تواضع و فروتنی را سرلوحه کار خود قرار داده اند. امیدوارم که تفتیان در تصمیم گیری برای فرایند عمر قهرمانی اش تجدید نظر کند و افتخارات مهم و بسیاری را برای خانوداه دوومیدانی ایران به ارمغان آورد.

منبع: تسنیم
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 608

به "غیاثی: تفتیان در غیاب بعضی مدعیان، قهرمان آسیا شد، او با مربی خارجی سیر نزولی داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غیاثی: تفتیان در غیاب بعضی مدعیان، قهرمان آسیا شد، او با مربی خارجی سیر نزولی داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید