عادت های غلط که شما را در طول روز کم انرژی می نماید

به گزارش گفتمان برتر، اگر شما از افرادی هستید که همواره احساس کسالت و خستگی می کنید، بعضی عادتهای بد، شما را در زمره چنین افرادی قرار داده است.

عادت های غلط که شما را در طول روز کم انرژی می نماید

تنفس نادرست

این تنفس باعث می گردد اندازه اکسیژن وارد شده به مغز و بدن ما کاهش یابد و احساس خستگی و فرسودگی کنیم. به تنفس خود دقت کنید. زمانی که برای چند ساعت تحرک چندانی نداشته باشید تنفس سطحی به سرعت برایتان به صورت یک عادت در می آید. پس سعی کنیم در حین انجام کارهایی که تحرک چندانی ندارند به خودمان استراحت دهیم و حرکات کششی، راه رفتن و بعضی تمرینات تنفسی را که منجر به جریان انداختن اکسیژن در بدنمان می گردد را در برنامه خود بگنجانیم.

روی آوردن به غذاهای تولید شده

هرچند طبخ غذاهای خانگی زمان بر و وقت گیر است ولی در عین حال اندازه انرژی دریافتی از این غذاها بیش از چیزیست که تصور می کنیم.

خشم بیش از حد

ماندن در حالت عصبانیت و رها نشدن از استرس هم یکی از عواملی است که می تواند باعث ایجاد تنش، خستگی و کاهش انرژی روزانه ما گردد. پس سعی کنیم به خودمان برای رودررویی با مسائل عاطفی و احساسی و مواردی که بر اعصاب ما تاثیر مستقیم دارد زمان دهیم و آنها را به نحوی حل کنیم. از جمله می توانیم در موردشان با کسی که به او اعتماد داریم صحبت کنیم یا با موردی که مدتهاست فکر ما را به خود مشغول نموده روبرو شویم و یا راهی برای رها کردن خود از موضوع پیدا کنیم.

اعتیاد به کافئین و نوشیدنی های گازدار

مصرف بیش از حد این نوشیدنی ها شاید باعث احساس سرزندگی موقت شوند اما در عین حال باعث ترشح زیاد آدرنالین و فشار بر روی غدد فوق کلیوی شده و احساس خستگی و بی قراری را به همراه دارد. هرچه اعتیاد ما به مصرف نوشیدنی های کافئین دار بیشتر گردد رفته رفته بدن اندازه بیشتری برای برطرف خستگی طلب می نماید و عدم مصرف آن باعث احساس کسالت و بی حوصلگی در ما می گردد.

خمیده راه رفتن

این حالت راه رفتن دلیل اصلی بسیاری از مسائل سلامتی و خستگی است چون باعث کاهش تحرک در مفاصل و عضلات شده و بدن ما را از انرژی تخلیه می نماید. هنگامی که خمیده راه می رویم بدنمان را وادار کردیم که کاری سخت تر از یک راه رفتن ساده را انجام دهد و مسلما سریعتر هم خسته می شویم. پس صاف و کشیده بایستید و به صحیح نشستن خود هم توجه خاصی داشته باشید تا از انرژی بیشتر خود در طول روز لذت ببرید.

منبع: yahoohealth

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 21 مهر 1400 بروزرسانی: 21 مهر 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1742

به "عادت های غلط که شما را در طول روز کم انرژی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عادت های غلط که شما را در طول روز کم انرژی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید