طلبه برجسته پاکستانی: ایران و پاکستان دو کشور همسایه نزدیک به هم هستند

به گزارش گفتمان برتر، مدیر مدرسه طلاب امام مهدی (عج) قم گفت: از دیرباز ایران و پاکستان دو کشور همسایه با فرهنگ و زبان مشترک بوده اند.

طلبه برجسته پاکستانی: ایران و پاکستان دو کشور همسایه نزدیک به هم هستند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، حجه الاسلام سید اختر حسین شاه نقوی از روحانیون برسته و مدیر مدرسه طلاب امام مهدی (عج) پاکستانی ها در قم گفت: از دیرباز تاکنون ایران و پاکستان دو کشور همسایه با فرهنگ و زبان مشترک بوده اند.

نقوی در دومین روز از جشنواره سرزمین پاکان به خبرنگاران گفت: ایران و پاکستان نه تنها دارای فرهنگ و دین مشترکی هستند بلکه زبان تقریبا مشترکی هم دارند که آن ها را به هم نزدیک می کند. زائران پاکستانی همواره خاطرات خوبی را از زیارت بارگاه حضرت رضا (ع) و مردم مشهد دارند؛ امید است این فرهنگ مشترک باعث ضعف بیشتر دشمنان شود.

وی در ادامه گفت: وجود 4 هزار طلبه پاکستانی در ایران که بیشتر آن ها در قم و مشهد مشغول به تحصیل هستند فرصتی برای تبادل فرهنگی و علمی بین دو کشور است؛ آن ها در کنار زائرین به عنوان سفیران فرهنگی هستند که باعث گسترش روابط بین دو کشور می شوند که باید از این فرصت در برابر تهدیدات فرهنگی دشمنان استفاده کرد.

گفتنی است جمهوری اسلامی پاکستان از جمله کشورهای جنوب آسیا است و دارای مرز آبی هزار کیلومتری با دریای عمان است و از غرب با ایران همسایه است؛ این کشور مشترکات دینی و فرهنگی بسیاری با کشور ایران اسلامی ما دارد و زبان مردم این کشور اردو است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 198

به "طلبه برجسته پاکستانی: ایران و پاکستان دو کشور همسایه نزدیک به هم هستند" امتیاز دهید

1 کاربر به "طلبه برجسته پاکستانی: ایران و پاکستان دو کشور همسایه نزدیک به هم هستند" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طلبه برجسته پاکستانی: ایران و پاکستان دو کشور همسایه نزدیک به هم هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید