سومین انصراف نامزدهای سیمرغ جشنواره ها

به گزارش گفتمان برتر، منیر قیدی: حضور در هر رقابتی و تن دادن به قواعد داوری بخشی مهم از روحیه کمال طلبی و حتی جاه طلبی هر هنرمندی است.

سومین انصراف نامزدهای سیمرغ جشنواره ها

به گزارش خبرنگار سینما و تئاتر خبرگزاری فارس، منیر قیدی، کارگردان و فیلمنامه نویس فیلم سینمایی ویلایی ها طی یادداشتی با انصراف از ادامه داوری در جشنواره فیلم فجر نوشت:حضور در هر رقابتى و تن دادن به قواعد داورى بخشى مهم از روحیه کمال طلبى و حتى جاه طلبى هر هنرمندى است. اما این حضور هنگامى ارزش دارد که در مواجهه با حسادت و جهالت و بلاهت و حذف، قربانى نشود.

فیلمنامه ویلایی ها روایتی است که به قدر بضاعت خود و به گواه آراء و نظرها و بازخوردهای متنوع، فروتنانه و بی ادعا بر دلِ مخاطبانِ أصلیِ ان نشسته است و سهمِ هنرمندانِ این فیلم را در ادایِ دِین به مقطعِ مهمی از تاریخ این سرزمین و به دست آوردن دلِ خانواده های شهدا و جانبازان ِ دریا دل برآورد نموده است.

من این دستاوردِ آسمانی را با جدال های حقیرانه و کوربینانه رقابت های زمینیانِ در گِل مانده، تاخت نمی زنم و به یاد و خاطره همان یارانی که غریبانه رفتند از این خانه ارزش و حرمتِ غریبانگی هایی از این دست را در تنهایی خود با زیبایی بیشتری احساس می کنم و این حال را به نامزدی ها و مرتبه های دیگری که در دستِ ادمیانِ ریاکار ، حقیر شده است نمی دهم؛ و از سعید ملکانِ عزیز تمنا و استدعا دارم با همان نگاهِ مؤلفانه و حسنِ نیتی که به سینمای ایران دارد، همچنان به خطر کردن در آزمودن عرصه ها و استعدادهای جدید بپردازد و دل قوی داشته و راهش را ادامه دهد که ؛ خداوند عزت دهد-ارادتمند منیر قیدی.

مجله اینترنتی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1198

به "سومین انصراف نامزدهای سیمرغ جشنواره ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سومین انصراف نامزدهای سیمرغ جشنواره ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید