راه اندازی نخستین اقامتگاه بوم گردی در بافت تاریخی دامغان

به گزارش گفتمان برتر، مجتبی اکبرپور اظهار کرد: پروانه بهره برداری از اولین اقامتگاه بوم گردی در بافت تاریخی دامغان در محله زینبیه با برای یکی از زنان دامغانی صادر شد. با راه اندازی این اقامتگاه ضمن ایجاد شدن زمینه اشتغال مستقیم برای دو نفر، تعداد اقامتگاه های بوم گردی دارای مجوز این شهرستان به 10 مرکز رسید.

راه اندازی نخستین اقامتگاه بوم گردی در بافت تاریخی دامغان

وی با اشاره به اینکه احیا و هویت بخشی به بافت های تاریخی سبب رونق و معنا بخشیدن به ارزش های نهفته در تاریخ کهن ایران زمین می گردد، گفت: بافت تاریخی دامغان ظرفیت و ارزش زیادی از جمله در بازار، کاروانسرا، باراندازها، تکایا، مدارس علمیه و خانه های با ارزش قدیمی دارد. بازسازی، ساماندهی و تعریف محورهای توریستی شهری در بخش های مختلف آن از جمله اقدام های مهمی است که می تواند در جذب توریست داخلی و خارجی مؤثر باشد.

سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی استان سمنان نیز گفت: نمایشگاه گروهی زیورآلات هفتان با نمایش زیورآلات با آرایه های تاریخ و فرهنگ قومس در شهر سمنان برگزار گردید.

سمانه سلطانی پور اظهار کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه، افزایش فروش، ایجاد رونق مالی، معرفی آثار و ارائه زیورآلات با طرح و نقوشی از تمدن، تاریخ، فرهنگ و طبیعت استان سمنان است.

وی اضافه کرد: در این نمایشگاه آثار آقایان حق دوست، امیری، نظری و خانم ها جاودی، داداشی، کمندی، مرادعلیان، امیرجان، شهاب، شاهی، محمودیان و عبدوس از 27 آبان ماه تا 2 آذر ماه در گالری سیمرغ در فرهنگسرای کومش سمنان به نمایش گذاشته شد.

منبع: گردشبان
انتشار: 6 آذر 1402 بروزرسانی: 6 آذر 1402 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 2218

به "راه اندازی نخستین اقامتگاه بوم گردی در بافت تاریخی دامغان" امتیاز دهید

1 کاربر به "راه اندازی نخستین اقامتگاه بوم گردی در بافت تاریخی دامغان" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی نخستین اقامتگاه بوم گردی در بافت تاریخی دامغان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید