راه اندازی شعبه اختصاصی برای رسیدگی به جرایم حوزه میراث فرهنگی در خراسان شمالی

به گزارش گفتمان برتر، دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان شمالی با پیشنهاد تشکیل شعبه ای اختصاصی به منظور رسیدگی ویژه و سریع به جرائم و پرونده های میراث فرهنگی، موافقت و اعلام همکاری کرد.

راه اندازی شعبه اختصاصی برای رسیدگی به جرایم حوزه میراث فرهنگی در خراسان شمالی

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان شمالی، مدیرکل و معاونان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان روز چهارشنبه 18 تیرماه 99، با دادستان جدید بجنورد ملاقات و ضمن تبریک این انتصاب، موضوعات و مسائل مرتبط حوزه کاری را مطرح کردند.

سیدجواد ایلالی دادستان جدید مرکز استان خراسان شمالی در این ملاقات، از اعلام آمادگی دادستانی به منظور همکاری بیشتر با هدف حفاظت از میراث فرهنگی اطلاع داد.

ایلالی ضمن موافقت و استقبال از پیشنهاد تشکیل شعبه اختصاصی با هدف رسیدگی ویژه و سریع به جرایم میراث فرهنگی استان، بیان کرد: آثار تاریخی و مواریث فرهنگی به عنوان شناسنامه و هویت ما شناخته می شوند و حفاظت از آثار تاریخی و میراث فرهنگی بر عهده همه ماست.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی نیز در این ملاقات به مسائلی که یگان حفاظت در بخش پیشگیری از وقوع جرایم علیه میراث فرهنگی، کشف جرم و دستگیری مجرمان با آن روبرو است، اشاره داشت.

حبیب یزدان پناه همچنین پیگیری کارت ضابطان قضایی را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به جرایم میراث فرهنگی، تسهیل در فرایند رسیدگی به جرایم و تخلفات این حوزه را به دنبال خواهد داشت.

منبع: میراث آریا
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1034

به "راه اندازی شعبه اختصاصی برای رسیدگی به جرایم حوزه میراث فرهنگی در خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی شعبه اختصاصی برای رسیدگی به جرایم حوزه میراث فرهنگی در خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید