راهیابی22 نویسنده به مرحله نهایی بخش آزاد جایزه جمالزاده

به گزارش گفتمان برتر، 22 نویسنده به مرحله نهایی داوری بخش آزاد جایزه جمالزاده راه یافتند.

راهیابی22 نویسنده به مرحله نهایی بخش آزاد جایزه جمالزاده

به گزارش ، دبیر جایزه جمالزاده گفت: بخش آزاد، زمینه ای جدی برای نشان دادن طبع خلاق و هوشمند نویسندگان در عرصه داستان است و از همین رو ما تاکید داشتیم حتما در جایزه جمالزاده وجود داشته باشد.

رضا روحانی درباره ویژگی داستان های رسیده به بخش آزاد ادامه داد: نکته جالب در بخش آزاد، کثرت آثار خوب بود که کار داوری را مشکل می کرد. علاوه بر اینکه داستان های ارائه شده در این بخش بسیار متنوع بود. تنوعی که هم در فرم و هم در محتوا قابل توجه بود. البته در بعضی موارد داستان ها را می شد کوتاه تر نوشت. علاوه بر اینکه در فضای داستان های این بخش گاهی با آلودگی های کلامی روبه رو بودیم و فارسی صحیح را نمی دیدیم.

او در ادامه فهرست نامزد های بخش نهایی داستان آزاد را ارائه کرد که انوشه منادی، علی یزدانی نجف آبادی، ناهید عصمتی، سعید عادبدی، مجتبی مقدم، سولماز اسعدی، کتایون صهبا، امین اطمینان، احمد مولوی، سولماز شبانی، عطیه خراسانی، علی نیک جو، مانلی آذرمهر، زهرا مهاجری کاشانی، مجتبی شول افشار زاده، مجتبی هژبری، معصومه قدردان، عطیه جوادی راد، کاظم آقایی، سعید تیموری، زهرا نی چین و امین کریمی نویسندگانی هستند که نفرات برتر طبق وعده قبلی در روز اختتامیه از جمعشان معرفی خواهند شد.

روحانی سپس اسامی هیات داوران بخش آزاد جایزه جمالزاده را معرفی کرد که شاپور بهیان، مریم حسینیان، ناهید طباطبایی، مهدی ربی و سیاوش گلشیری داورانی هستند که داستان های بخش آزاد جایزه جمالزاده را خوانش کردهاند.

نخستین دوره جایزه جمالزاده در سه بخش داستان آزاد، داستان اصفهان و زندگی نگاره های اصفهان در حال برگزاری است. فراخوان این جشنواره مهر ماه سال جاری اعلام و با استقبال بالای مخاطبان در شهر های مختلف و حتی توسط ایرانیان خارج از کشور روبه رو شد، به طوری که بیش از 1500 اثر به دبیرخانه جایزه رسید و برای اولین بار تیم بزرگی از نویسندگان و نمایندگان انجمن های داستان نویسی فعال در اصفهان دست به دست هم دادند و انتخاب در گروه های دونفره، سه نفره و چهار نفره انجام شد تا به مرحله اعلام فینالیست ها رسید. مراسم اختتامیه این جایزه 29 بهمن ماه برگزارخواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 73

به "راهیابی22 نویسنده به مرحله نهایی بخش آزاد جایزه جمالزاده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهیابی22 نویسنده به مرحله نهایی بخش آزاد جایزه جمالزاده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید