دولت آینده نباید به غرب اعتماد کند، دولت دوازدهم تمام تخم مرغ های خود را در سبد اتحادیه اروپا قرار داد

به گزارش گفتمان برتر، نماینده مردم اراک گفت: دولت تمام تخم مرغ های خود را در سبد اتحادیه اروپا قرار داد و مناسبات خود با سایر کشور ها را گسترش نداد.

دولت آینده نباید به غرب اعتماد کند، دولت دوازدهم تمام تخم مرغ های خود را در سبد اتحادیه اروپا قرار داد

محمد حسن آصفری نماینده اراک در گفت وگو با، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در برجام به تمامی تعهدات خود عمل کرد، اما طرف های غربی نه تنها به تعهدات خود عمل نکردن بلکه آن را نقض کردند، گفت: دولت یازدهم و دوازدهم تمام تخم مرغ های خود را در سبد اتحادیه اروپا قرار داد و مناسبات خود با سایر کشور ها را گسترش نداد که یک اشتباه استراتژیک بود.

وی با بیان اینکه در شرایط پسابرجام قرار داریم، ادامه داد: دولت اعتقادی به استفاده از سایر ظرفیت ها همچون دیپلماسی مالی و رایزنی های پارلمانی برای دورر زدن تحریم ها نداشت.

نماینده اراک در مجلس با بیان اینکه می توانستیم دیپلماسی مالی را جایگزین برجام کنیم و از این طریق بتوانیم سرمایه خارجی جذب کنیم، تاکید نمود: باید سطح روابط را با کشور های همسایه افزایش می دادیم تا بتوانیم خسارت هایی که از برجام متوجه کشور شده را جبران کنیم.

رئیس کمیسیون شورا ها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه چندین ماه به سرانجام عمر این دولت نمانده است، گفت: دولت آینده نباید اشتباهات دولت یازدهم و دوازدهم را تکرار کند اشتباهات دولت آقای روحانی منجر شد که ما هزینه های بسیار زیادی را بپردازیم.

آصفری توضیح داد: در دولت آینده نباید به طرف های غربی اعتماد گردد و نباید راه های غربی ها برای شانه خالی کردن از اجرای تعهدات خود را باز بگذاریم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1516

به "دولت آینده نباید به غرب اعتماد کند، دولت دوازدهم تمام تخم مرغ های خود را در سبد اتحادیه اروپا قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت آینده نباید به غرب اعتماد کند، دولت دوازدهم تمام تخم مرغ های خود را در سبد اتحادیه اروپا قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید