در هفته کتاب هر روز یک کتاب صوتی بشنوید

به گزارش گفتمان برتر، همزمان با هفته کتاب، از نسخه صوتی هفت کتاب که به وسیله سماوا آماده شده است، به صورت مجازی رونمایی می گردد.

در هفته کتاب هر روز یک کتاب صوتی بشنوید

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، سماوا در هفته کتاب در نظر دارد تا از هفت کتاب صوتی برای گروه های مختلف از کودک و نوجوان گرفته تا بزرگسالان به صورت مجازی رونمایی کند. کتاب های قصه های شیرین ایرانی، فصل دوم قابوس نامه، بچه های مرد، صورتگر چین، ترجمان دردها، من نوکر بابا نیستم، رییس زندگی خودت باش و دارم می رسم جان جان، هفت عنوانی اند که نسخه صوتی آن ها به ترتیب از 24 تا 30 آبان منتشر می شوند.

قصه های شیرین ایرانی، فصل دوم قابوس نامه از نشر مهرک را مجید ملامحمدی نویسنده صاحب نام در ادبیات کودک و نوجوان بازنویسی نموده و به زبان ساده و روان امروزی درآورده است. این کتاب در قالب یک سریال صوتی با صدای میرمحمد صمصامی، داوود حیدری، مجید قناد، مریم معینیان، اردشیر منظم، شاهین ملک زاده، مجید تیزرو، سایه کبیری، مهدی بازدار، محمدصادق رزاق مهر، فرگام فراهانی و فاطمه رضی آماده انتشار شده است.

کتاب صوتی بچه های مرد نوشته مهران پوراعظمی هم به وسیله پیغام آزادگان منتشر شده است. این اثر داستان هایی براساس واقعیت درباره اسرای نوجوان و جوان جنگ تحمیلی را روایت می نماید. بعلاوه مجموعه یادداشت های مجتبی پویا در طول کار و زندگی در شهر پکن، در کتاب صورتگر چین به وسیله انتشارات پرنده منتشر شده و نسخه صوتی آن هم در این هفته منتشر می گردد. کتاب ترجمان دردها نوشته جومپا لاهیری از نشر هرمس هم یکی دیگر از آثاری است که در آن به موضوع مهاجرت در قالب داستانی گیرا پرداخته شده است.

من نوکر بابا نیستم هم عنوان اثر دیگری از نشر افق است که محمد سلیمی آن را برای نوجوانان نوشته است. این کتاب در قالب طنز درباره پدر خسیسی است که دسته ای از پول هایش در مستراح می افتد و همه روستا به شکلی درگیر این جریان می شوند.

علاوه بر این موارد رییس زندگی خودت باش، نوشته لی لی سینگ است که با ترجمه محدثه امیری از نشر سنگ چاپ شده است. این کتاب یک راهنما و چراغ روشن برای تمام نوجوانان و بزرگسالان است که بتوانند با آن، راه زندگی خود را پیدا نمایند. نسخه صوتی این کتاب هم با خوانش نیلوفر امینی عرضه می گردد.

آخرین کتاب صوتی این هفته هم دارم می رسم جان جان از شهرستان ادب است. این کتاب رمان اجتماعی است که از زبان راوی نوجوان آن روایت می گردد. قصه آن هم در دهه هفتاد خورشیدی و در مازندران می گذرد.

برای شنیدن این آثار می توانید به پلتفرم های صوتی فیدیبو، طاقچه و کتابراه مراجعه کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1820

به "در هفته کتاب هر روز یک کتاب صوتی بشنوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در هفته کتاب هر روز یک کتاب صوتی بشنوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید