دانش آموزان ابتدایی را چگونه راهی مدرسه کنیم؟

به گزارش گفتمان برتر، در این بسته دانستنی تحصیلی به شما کمک خواهیم کرد تا با رعایت چند نکته رغبت دانش آموز ابتدایی را برای رفتن به مدرسه بیشتر کنید.

دانش آموزان ابتدایی را چگونه راهی مدرسه کنیم؟

به گزارش خبرنگار مادر نباید کودک محصل خود را صبح ها از خواب بیدار کند، اگر با صدای ساعت زنگدار بیدار شود بهتر است. بهترین هدیه برای فرزند محصل یک ساعت زنگدار است.

هنگام صرف صبحانه زمان مناسبی برای آموزش اصول اخلاقی و آداب معاشرت نیست. صبحانه بایستی در یک جو خوشایند صرف شود. هرگونه بگومگو با کودک که اغلب خواب آلوده و بدخلق است، می تواند به اوقات تلخی منجر شود. استفاده از سخنان نیشدار و طعنه آمیز تهدیدی جدی برای سلامت روانی کودک به حساب می آید و تحت تمام شرایط بایستی مؤدبانه باکودک صحبت کرد.

پول توجیبی، مخارج روزانه کودک است نه اهرم فشار علیه او. والدین نبایستی هنگام عصبانیت پول توجیبی کودک را قطع کنند و هنگام خوشحالی بی جهت مقدار آن را زیاد کنند. مقدار پول توجیبی نیز بایستی بر مبنای توان مالی خانواده و نیاز های سنی کودک تعیین شود.

دانش آموزان چگونه باید درس بخوانند؟

بچه ها وقتی به مدرسه می روند، نباید لباس های گران قیمت پوشیده باشند تا مدام نگران تمیز نگه داشتن آن باشند. کودک بایستی آزاد باشد تا بدود، بپرد، توپ بازی کند و این موارد بر تمیز ماندن لباس های او ارجحیت دارد. به جای ایراد موعظه در مورد پاکیزگی، بهتر است چند دست لباس ارزان قیمت و بادوام برای فرزندمان تهیه کنیم تا از این طریق سلامت روانی او را نیز بیشتر تأمین نماییم.

وقتی به کودک فشار می آورید که عجله کند، او بیش از پیش وقت را هدر می دهد. ضمن اینکه، عجله معمولاً باعث می شود تا کودک وسایل شخصی خود را در منزل جابگذارد. بهترین کار در اینگونه مواقع این است که اشیای فراموش شده را بدون متهم کردن کودک به فراموشکاری و عدم مسئولیت به او بدهیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 439

به "دانش آموزان ابتدایی را چگونه راهی مدرسه کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش آموزان ابتدایی را چگونه راهی مدرسه کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید