حذف ایران چک منتفی شد، تداوم چاپ ایران چک در سال 92

به گزارش گفتمان برتر، خبرنگاران : در حالی پیش از این خبرهایی مبنی بر احتمال حذف ایران چک ها از چرخه پولی کشور در محافل خبری شنیده می شد که دولت در لایحه بودجه 92 بر تداوم چاپ ایران چک در سال آینده توضیح داد.

حذف ایران چک منتفی شد، تداوم چاپ ایران چک در سال 92

جهت دریافت مشاوره خدمات تراکت کنکور از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ تراکت های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگار مالی خبرنگاران ، در بندی از لایحه بودجه 92 کل کشور تصریح شد، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مجاز است اقدامات لازم را در زمینه چاپ و انتشار ایران چک بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با مسدود نمودن معادل ریالی مبالغ ایران چکهای منتشره تحت نظارت هیات نظارت اندوخته اسکناس موضوع ماده (21) قانون پول و بانکی کشور به عمل آورد.

این در حالی است که در امسال بارها خبرهای متفاوتی درباره حذف احتمالی ایران چک ها از چرخه پولی کشور شنیده شده است.

محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی نیز پیشتر در این باره گفت: ایران چکها جایگزینی مناسب برای تامین نیازهای نقدی هستند و چاپ آن ها همچنان ادامه پیدا می نماید.

وی با تاکید بر اینکه چاپ ایران چکها در مقابل میزان امحاء اسکناس و ایران چکهای از رده خارج شده انجام می گردد، گفت: هیچ مسئله ای در مورد تداوم چاپ ایران چکها نداریم.

منبع: تسنیم
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 668

به "حذف ایران چک منتفی شد، تداوم چاپ ایران چک در سال 92" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف ایران چک منتفی شد، تداوم چاپ ایران چک در سال 92"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید