تور تایلند ارزان: حباب های جنگلی تایلند؛ اقامتگاهی لوکس برای زندگی در کنار فیل ها

به گزارش گفتمان برتر، دوست دارید شب را کنار فیل ها و در حباب های شیشه ای در جنگل بگذرانید؟ با سفر به چیانگ سائن تایلند و اقامت در کمپ آنانترا، رویای خود را به حقیقت تبدیل کنید.

تور تایلند ارزان: حباب های جنگلی تایلند؛ اقامتگاهی لوکس برای زندگی در کنار فیل ها

با تور تایلند ارزان از زیباترین کشور جنوب شرقی آسیا دیدن کنید و شهرهای زیبای بانکوک، پوکت و پاتایا تایلند را ببینید.

فیل ها در مثلث طلایی تایلند در چیانگ رای خیلی اهل خواب نیستند؛ آن ها با سر و صدای زیادی غذا می خورند و نفس می کشند. پس از گذراندن یک شب در حباب های جنگلی اقامتگاه و کمپ پنج ستاره فیل مثلث طلایی آنانتارا (Anantara Golden Triangle Elephant Camp & Resort) در چیانگ رای تایلند و قدم زدن در محوطه آن ها، خاطره ای فراموش نشدنی از سفرتان به این منطقه خواهید داشت. با خبرنگاران همراه شوید و یک شب بی نظیر و استثنائی را کنار فیل ها بگذرانید.

دو گنبد شفاف در کنار محوطه بزرگی قرار دارند که سکونتگاه سه فیل نجات یافته است و بنیاد فیل های آسیایی مثلث طلایی این هتل از فیل ها مراقبت می نماید.

مهمان ها می توانند در حین استراحت، فیل های ماده ای را تماشا نمایند که مشغول بازی با اسباب بازی های آویزان از درخت ها هستند. گاهی خرطوم قدرتمند آن ها با کندن تکه های بزرگی از شاخه ها و پوست درخت، صدای تق تق بلندی در هوای عصرگاهی ایجاد می نماید؛ اما در حقیقت آن ها عمدتا فقط می خواهند غذا بخورند.

خوشبختانه، یک منبع بزرگ نیشکر در محوطه حباب ها وجود دارد و این مساله بدین معنا است که فیل ها همواره حدود چند قدم با شما فاصله دارند.

تجربه ای تکرار نشدنی و استثنائی

در کنار رزرو اتاق، برای هر شب اقامت یک زوج در حباب ها باید 563 دلار (17700 بات تایلند) پرداخت گردد. به عبارتی، شما می توانید فقط به میزان یک کوله پشتی از وسایل تان را بردارید و بقیه وسایل را در سوئیت تان بگذارید.

کارکنان کمپ قبل از طلوع آفتاب، مهمان ها را برمی دارند و سپس با یک جیپ سرباز در جاده ای خاکی به سمت حباب های جنگلی می فرایند. بازتماشامایندگان پس از پیاده شدن از خودرو باید یک پیاده روی کوتاه از میان شالیزارهای برنج انجام دهند تا به حباب ها برسند.

کمی پس از ورود، کارکنان به شما یک سبد پیک نیک عصرگاهی پر از ساندویچ های از پیش انتخاب شده و دیگر خوراکی های سرد می دهند تا بتوانید کنار فیل های دوست داشتنی، دلی از عزا دربیاورید. یک قانون سختگیرانه به نام دست زدن ممنوع در خصوص فیل ها وجود دارد. مهمان ها به هیچ وجه اجازه ندارند که به فیل ها دست بزنند یا به آن ها غذا بدهند.

اقامت در حباب های جنگلی چگونه است؟

هرکدام از حباب های جنگلی با مساحت 22 متر مربع، مجهز به سیستم تهویه هوای مطبوع و یک تختخواب سایز بزرگ هستند که تجربه ای لوکس و مجلل را برای شما فراهم می نمایند. یک دستشویی کوچک، توالت و دوش، دو جایگاه و یک میز کوچک در کنار تخت، از دیگر امکانات این حباب ها هستند. هیچ تلویزیونی در اینجا وجود ندارد؛ زیرا فیل ها ستاره نمایش حباب ها هستند.

افرادی که خواب حساسی دارند، این حباب ها را غیرواقعی خواهند یافت و خوابشان نخواهد برد. با غروب خورشید و گذشتن چند ساعتی از شب، ماه درست در بالای حباب ها قرار می گیرد و اینجا را کاملا روشن می نماید. در صورت احتیاج می توانید از چشم بندهای تعبیه شده بهره ببرید؛ زیرا حباب ها در طول شب به طرز حیرت انگیزی روشن هستند.

با توجه به اینکه فیل های ماده زیاد چرت نمی زنند، انواع و اقسام صداهای لذت بخش در طول شب به گوش شما خواهد رسید و ممکن است از تخت بیرون بیایید و آماده یک پیاده روی شبانه شوید. فیل ها حدود چهار تا 6 ساعت در روز می خوابند.

تمام تخت ها مجهز به پرده هستند؛ پس نگران حریم شخصی خود نباشید. بسیاری از مهمان ها صبح زود از خواب بیدار می شوند تا صبحانه خوردن فیل ها را تماشا نمایند؛ در نتیجه اگر می خواهید کمی بیشتر بخوابید، پرده های دور تخت را بکشید تا کاملا راحت باشید.

آزمون و خطا

ایده حباب های جنگلی اولی بار به فکر مدیرکل مجموعه، گودریک هراند (Gauderic Harang) رسید که حدود 1.5 سال در اقامتگاه بوده است. او می گوید آن ها با این آرزو زاده شده اند تا محدودیت ها را کنار بزنند و به مهمان ها یک تجربه منحصر به فرد در سطحی مدرن، لوکس و مجلل ارائه نمایند.

او با ذکر اینکه آن ها از استاندارهای بالایی برخوردار هستند، می گوید:

ما از این مساله اطمینان حاصل کردیم که حباب های جنگلی ما در مقابل فیل ها مقاوم هستند.

وی شرح می دهد:

به عنوان یک اقامتگاه مدرن و به روز باید مطمئن می شدیم که تجربه مهمان ها از این حباب ها بسیار لوکس باشد و تمام انتظارهای آن ها را برآورده کند.

پس از ساخت حباب های جنگلی، هرانگ اولین فردی بود که آن ها را امتحان کرد. او می گوید:

ما در شمال تایلند از نظر داشتن آب و هوایی متفاوت با کل کشور، بسیار شانس آورده ایم. در این بخش از کشور زمستانی کوتاه، اما بسیار سرد داریم. وقتی بالاخره حباب ها در ماه دسامبر تمام شدند، دمای هوای صبح حدود 6 درجه سانتی گراد بود و من واقعا در حال یخ زدن بودم.

هیچ وسیله گرمایشی در اینجا وجود نداشت. به علاوه، محیط جنگلی با سطح رطوبت بسیار بالا سبب می گردد که حباب ها در طول شب به خاطر میعان، خیس شوند. برای همین، من ساعت سه صبح از خواب بیدار شدم؛ در حالی که هوا بسیار سرد و همه جا خیس بود.

در نتیجه، حباب ها به سیستم تهویه هوای مطبوع، بخاری مخصوص گرم کردن فضای آزاد و رطوبت گیر مجهز شدند تا در تمامی فصول، آب و هوایی مطلوب داشته باشند.

وی این لحظه شگفت انگیز را این گونه به یاد می آورد:

وقتی که در نهایت حباب ها را در جای خودشان دیدم، از اینکه واقعا کار می نمایند، بسیار شادمان شدم؛ اما به نظرم تجربه تاثیرگذار و خارق العاده من زمانی بود که برای بار دوم در حباب ها خوابیدم و تمام مسائل مربوط به هوا حل شده بود.

هنگامی که یک شب را در اینجا سپری کنید، خودتان خواهید دید که واقعا یک تجربه شگفت انگیز است. ما بهتر از این نمی توانستیم آن را برنامه ریزی کنیم.

پیدا کردن فیل های مناسب برای اقامت در کنار حباب های جنگلی

طبق گفته های جان رابرتز (John Roberts)، مسئول فیل های آنانترا، انتخاب فیل های مناسب برای تجربه حباب های جنگلی، یک مساله لجستیکی دیگر بود که باید به آن فکر می شد.

علاوه بر لحاظ کردن میزان بزرگ فیل ها، چه تعدادی از آن ها به راحتی در این محوطه می توانستند زندگی نمایند؟ آن ها بعلاوه باید تصمیم می گرفتند که کدام یک از فیل های کمپ از بودن در نزدیکی یکدیگر لذت می برند. معلوم شد که حتی فیل ها هم مانند انسان ها با دوست های خود قهر می نمایند؛ البته با لحاظ این واقعیت که هرکدام از آن ها 3.5 تن بیشتر از ما وزن دارند.

هر سه فیل این محوطه بین سال های 2006 تا 2010 به اقامتگاه مذکور آورده شدند، برای همین رابرتز و تیم او زمان کافی برای آشنا شدن با اخلاق آن ها را داشتند. رابرتز می گوید:

برای مدتی طولانی آن ها را تحت نظر داشتیم و می دانیم که کنار هم بودن را دوست دارند و در واقع دوتای آن ها در این مقطع تقریبا جداناپذیر شده اند و اگر کوشش کنید که آن ها را از هم جدا کنید، اضطراب شدیدی می گیرند.

شانس یک زندگی بهتر برای فیل های اسیر

بنیاد غیرانتفاعی فیل های آسیایی مثلث طلایی آنانترا (GTAEF) در سال 2006 تاسیس شد و تحت نظر رابرتز از حدود 24 فیل نگهداری می نماید.

بیشتر این حیوان ها زندگی سختی داشته اند؛ بعضی از آن ها روزهای خود را با قدم زدن در خیابان های بانکوک و پول درآوردن از گردشگران برای صاحبانشان گذرانده اند و تعدادی هم از کمپ های پیاده روی گردشگری به اینجا آورده شده اند.

روش کار بنیاد این است که ابتدا از ماهوت ها (صاحب ها یا آموزش دهندگان فیل ها) و خانواده شان دعوت می نماید که با فیل هایشان به چیانگ رای بیایند و در کمپ بنیاد زندگی نمایند.

بنیاد GTAEF به آن ها دستمزدی می دهد که شامل هزینه مراقبت از فیل هایشان می گردد. این میزان حدود 18 هزار دلار برای هر فیل در سال است.

رابرتز اذعان می نماید که در یک دنیای بی نقص و کامل، تمام فیل ها می توانند آزادانه در جنگل زندگی نمایند؛ اما در واقعیت اوضاع بسیار پیچیده است. او با اشاره به فهرست بلند مسائل، از جمله انتقال بیماری، امکان درگیری در یک گله وحشی ضعیف و ناتوانی فیل های رام شده در دفاع از خود که بیشتر یا تمام عمرشان را در اسارت گذرانده اند، می گوید:

متاسفانه، شما نمی توانید در تایلند فیل ها را آزاد کنید.

یکی دیگر از مسائلی که بر سر راه آزادکردن فیل ها واقع شده است، قوانین تایلند است که باید تغییر نمایند.

رابرتز با اشاره به اینکه همه فیل های رام شده تایلند زیرنظر قانون حیوانات کار هستند، ادامه می دهد:

اگر یک فیل اسیر را در پارک ملی قرار دهید، با چرای غیرقانونی دام تان رسما قانون را زیر پا گذاشته اید و متاسفانه این متن قانون است.

بنیاد GTAEF میخواهد آسایش فیل های اسیر را به وسیله برنامه های مختلف از جمله آموزش ماهوت ها، نه فقط در اقامتگاه بلکه در کل منطقه فراهم نموده و در عین حال در برنامه های مربوط به حفاظت و فیل های وحشی نیز مشارکت کند.

این موضوع در کمپ فیل ها در هتل مذکور به معنای شناسایی شخصیت فیل ها به وسیله علم و مشاهده و تطبیق آن ها با فعالیت های مناسب آن ها است. برنامه های مراقبتی بنیاد GTAEF، نقشی اساسی در شرایط بهتر فیل ها بازی می نمایند. به طور مثال، فیل هایی که با قدم زدن در کنار غریبه ها راحت هستند، در برنامه هایی چون تجربه آرامش بخش قدم زدن با غول پیکرها (Walking with Giants) شرکت داده می شوند.

رابرتز می گوید:

در دنیای وحش، تمام زندگی حیوانات بر پایه راه رفتن در مسافت های طولانی و پیدا کردن غذا است. آن ها مغز بزرگی دارند، شما باید با انجام کارهای مختلف، آن ها را سر ذوق بیاورید و به جنب و جوش وادار کنید. با اینکه می توانید آن ها را برای خودشان در محوطه رها کنید؛ اما این حیوانات در تمام طول روز در یک نقطه خواهند ایستاد و تکان نخواهند خورد.

داخل اقامتگاه

اقامتگاه و کمپ فیل های مثلث طلایی آنانترا در لبه مرزی شمال تایلند در شهر چیانگ سائن (Chiang Saen)، با یک ساعت فاصله از شهر چیانگ رای واقع شده است.

دو رستوران در این اقامتگاه وجود دارد؛ سالا مائه نام (Sala Mae Nam)، یک غذاخوری تایلندی و بان دالیا (Baan Dhalia) که غذای ایتالیایی سرو می نماید. از قلم نیاندازید که قبل از آغاز شام به کافه فیل و تراس اپیوم (Opium) در کنار استخر بروید و خودتان را به یک نوشیدنی خنک مهمان کنید.

اتاق های جادار با دکور سنتی تایلندی و بالکن هایی بزرگ که به کشورهای میانمار و لائوس مشرف هستند، تجربه ای به یادماندنی از یک اقامت دل چسب را برایتان رقم خواهد زد. اینجا مکانی عالی برای آغاز روز با یک لیوان قهوه و تماشای طلوع خورشید از میان مه است.

فعالیت های اقامتگاه شامل سفرهای یک روزه به لائوس و میانمار، قایق سواری در رودخانه، اسپا درمانی و کلاس های داخل اقامتگاه مانند آشپزی و موای تای می گردد؛ اما فوق العاده ترین ماجراجویی آن، تجربه نو موتورسواری با موتورهای کلاسیک رویال انفیلد 500 است که یک جایگاه هم در کنار موتور دارند؛ یک سواری جالب در محوطه اطراف و دهکده ها که با کارکنان هتل انجام می گردد.

موی تای، ورزش ملی تایلند و یکی از مهم ترین سمبل های فرهنگی این کشور است که از سبک های آزاد ورزش های رزمی محسوب می گردد.

حتی رسیدن به خود اقامتگاه، یک ماجراجویی به شمار میرود. پس از پرواز به چیانگ رای و یک ساعت رانندگی، مهمانان می توانند با یک قایق سواری 15 دقیقه ای در رودخانه میکونگ و با یک قایق موتوری سریع السیر کوچک تایلندی به اسکله خصوصی اقامتگاه بفرایند و در طول جهت از سواحل لائوس و میانمار هم تماشا نمایند.

  • تلفن: 084 784 53 66+
  • آدرس: Anantara Golden Triangle Elephant Camp & Resort, 229 Moo 1, Chiang Saen, Chiang Rai
منبع: کجارو / edition.cnn.com
انتشار: 18 اسفند 1400 بروزرسانی: 18 اسفند 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1902

به "تور تایلند ارزان: حباب های جنگلی تایلند؛ اقامتگاهی لوکس برای زندگی در کنار فیل ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور تایلند ارزان: حباب های جنگلی تایلند؛ اقامتگاهی لوکس برای زندگی در کنار فیل ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید