ترکیه نقش اصلی را در تضمین امنیت فرودگاه کابل ایفا میکند

به گزارش گفتمان برتر، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت، ترکیه در تامین امنیت فرودگاه بین المللی کابل و پس از خروج نیروهای ناتو از افغانستان، نقش اصلی را ایفا خواهد کرد.

ترکیه نقش اصلی را در تضمین امنیت فرودگاه کابل ایفا میکند

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت، در جریان نخستین نشست دو جانبه بین جو بایدن و رجب طیب اردوغان، روسای جمهوری آمریکا و ترکیه دو طرف توافق کردند که با هم برای تضمین این مساله همکاری کنند که هیات ترکیه ای پیش از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان تا 11 سپتامبر سال جاری میلادی در این کشور ایجاد شود.

وی ادامه داد: اردوغان بیان نمود که یک شکلی از حمایت برای این کار نیاز است و بایدن هم متعهد شد که از این فرایند حمایت خواهد کرد.

سالیوان ادامه داد: اردوغان رضایتش را در این باره ابراز داشت و دو طرف از تیم های خود خواستند تا درباره جزئیات نهایی همکاری کنند.

اردوغان در پایان یکسری نشست ها با رهبران ناتو که روز دوشنبه انجام شد، به خبرنگاران گفته بود که ترکیه در پی حضور نیروهای مجارستان و پاکستان در هیات تازه در افغانستان و در پی خروج تمامی نیروهای ناتو و آمریکا از این کشور است.

گزارش شده که ترکیه که نیروهایی در افغانستان دارد، پیشنهاد حفاظت از فرودگاه بین الملل حامد کرزای در کابل را مطرح کرده است.

سالیوان در پاسخ به سوالاتی درباره برنامه های احتیاطی هم گفت، آمریکا در حال بررسی احتمال استفاده از مقاطعه کارهای امنیتی با تجربه جدی در افغانستان برای حفاظت از فرودگاه کابل است.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1665

به "ترکیه نقش اصلی را در تضمین امنیت فرودگاه کابل ایفا میکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه نقش اصلی را در تضمین امنیت فرودگاه کابل ایفا میکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید