بازیگر مصری سیسی را در شبکه های اجتماعی به مزایده گذاشت

به گزارش گفتمان برتر، محمد علی بازیگر و پیمانکار پیشین ارتش مصر که این روزها به مخالف درجه یک عبدالفتاح السیسی رییس جمهوری مصر و دولت وی تبدیل شده است، با راه اندازی یک هشتک توییتری، السیسی را به قیمتی ناچیز در شبکه های اجتماعی به مزایده گذاشت.

بازیگر مصری سیسی را در شبکه های اجتماعی به مزایده گذاشت

سیسی

به گزارش پایگاه خبری عربی 21، محمد علی با راه اندازی هشتک السیسی فقط نیم پوند در شبکه اجتماعی توییتر ویدیویی نیز در این باره منتشر کر؛ او در این ویدیو می گوید: السیسی بیش از نیم پوند نمی ارزد و من با این قیمت او را به مزایده می گذارم، امیدوارم که خداوند راضی باشد!

برخی کاربران فعال توییتر در مصر نیز با همراهی محمد علی در توییتر هر یک به شیوه خود و با بازنشر این هشتک به سیاست های السیسی و دولت وی اعتراض کرده و نارضایتی خود را از مدیریت وی در دولت نشان دادند.

شبکه های اجتماعی

شماری از کاربران دیگر نیز با نشر توییت و ویدیو، السیسی را به سخره گرفتند و این هشتک را به طور گسترده بازنشر کردند.

ابو اسامه الصلاح کاربر مصری توییتر در این خصوص نوشت: ملتی را گرسنه، دولتی را فاسد و امتی را به حاشیه برده است، چه کسی او را می خرد؟ فقط نیم پوند!

مصر

در مقابل، دولت مصر نیز شکایت خود از محمد علی مخالف سرسخت السیسی را به دادگاه اسپانیا برده است تا بتواند از این طریق مانع ادامه انتقادهای وی علیه السیسی شود.

مزایده

محمد علی مقیم اسپانیا است، اگر دادگاه اسپانیا صلاحیت این شکواییه را تایید کند محمد علی باید به اتهام فرار مالیاتی برای پاسخ به این شکواییه در دادگاه اسپانیا حاضر شود.

پیمانکار پیشین ارتش مصر طی هفته های گذشته با نشر چندین هشتک در توییتر و افشاگری علیه ارتش و دولت مصر توانست نگاه های زیادی را به خود جذب کند، اولین فراخوان محمد علی برای حضور معترضان در خیابان های مصر با پاسخ مثبت مردم این کشور همراه شد و در نخستین هفته اعتراضات، شمار زیادی از مردم با تجمع در میدان التحریر قاهره و دیگر استان های این کشور نارضایتی خود را از عملکرد دولت نشان دادند.

با تشدید روند اعتراضات، چندین حزب و گروه سیاسی مصری از جمله گروه اخوان المسلمین، حزب سوسیال دموکرات مصر، حزب سوسیالیست های انقلابی و حزب الاستقلال مصر نیز به حرکت معترضان پیوسته اند.

پیشتر هم مراکز حقوق بشری مصر اعلام کرده بودند، به دنبال تظاهرات مصری ها با هدف مطالبه برکناری السیسی، نیروهای امنیتی حدود دو هزار تن از شهروندان معترض را بازداشت کردند.

دادستانی مصر نیز چند روز پیش با صدور بیانیه ای اظهار داشت، تحقیقات از حدود یکهزار تن به اتهام تحریک برای برگزاری تظاهرات در این کشور ادامه دارد.

،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 368

به "بازیگر مصری سیسی را در شبکه های اجتماعی به مزایده گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازیگر مصری سیسی را در شبکه های اجتماعی به مزایده گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید