اندازه گیری شتاب پیری با سرعت قدم ها؛ یک شگفتی خارق العاده

به گزارش گفتمان برتر، پزشکان معمولاً سرعت قدم های افراد - به خصوص آن هایی که بالای 65 سال سن دارند - را به عنوان معیاری برای تعیین میزان سلامتی عمومی در نظر می گیرند؛ سرعت قدم ها نشان دهنده قدرت عضلانی، عملکرد ریه ها، تعادل بدن، قدرت ستون فقرات و بینایی است.

اندازه گیری شتاب پیری با سرعت قدم ها؛ یک شگفتی خارق العاده

دانشمندان می گویند: سرعت قدم زدنِ افراد در دهۀ 40 زندگی نشانه ای است از اینکه مغز و بدن آن ها با چه سرعتی در حال پیر شدن است.

دانشمندان با مشاهده سرعت قدم های افراد توانستند فرایند پیری آن ها را اندازه گیری کنند. افرادی که آهسته قدم بر می داشتند؛ با سرعت بیشتری در حال پیر شدن بودند - چهره این افراد بیشتر از سن واقعی شان نشان می داد و مغزهایشان کوچکتر بود.

این تیم بین المللی یافته های خود را شگفتیِ خارق العاده توصیف کردند.

پزشکان معمولاً سرعت قدم های افراد - به خصوص آن هایی که بالای 65 سال سن دارند - را به عنوان معیاری برای تعیین میزان سلامتی عمومی در نظر می گیرند؛ سرعت قدم ها نشان دهنده قدرت عضلانی، عملکرد ریه ها، تعادل بدن، قدرت ستون فقرات و بینایی است.

کاهش سرعت قدم ها در سنین بالا با خطر بالای آلزایمر و افت بدن ارتباط دارد.

در این مطالعه که با مشارکت 1000 نفر از نیوزیلند - که در دهه 1970 متولد و تا سن 45 سالگی ردیابی شدند - انجام شد؛ و سرعت قدم های افراد در میانسالی اندازه گیری شد. مشارکت کنندگان همچنین آزمایش هایی از قبیل: اسکن مغزی و آزمایش عملکرد مغز دادند و در طی دوران کودکی نیز هر دو سال یکبار تحت آزمایش های شناختی قرار گرفتند.

پروفسور تِری ام مُفید، نویسنده اول این مقاله از کینگز کالجِ لندن و دانشگاه دوکِ آمریکا، گفت: این مطالعه دریافت قدم های آهسته سال ها پیش از پیر شدن افراد، نشانۀ وجود مشکل است.

مغز هایی که زود پیر می شوند

مواد غذایی که خاصیت ضد پیری دارند

خوب بخوابید تا بیشتر عمر کنید

حتی در سن 45 سالگی، افراد با سرعت های مختلفی قدم می زدند که بالاترین سرعت 2 متر در ثانیه بود.

به طور کلی، در افرادی که سرعت قدم زدنشان آهسته بود، می توانستیم نشانه های پیری شتابان را در ریه ها، دندان ها و سیستم ایمنی مشاهده کنیم. افراد با قدم های آهسته ریه و دندان ها و سیستم ایمنی بدی داشتند.

آنچه کمتر انتظارش می رفت نتیجه اسکن مغزی افراد بود که نشان داد: آنهایی که آهسته تر گام بر می داشتند مغز های به ظاهر پیرتری داشتند. محققان همچنین دریافتند می توان سرعت قدم های افراد 45 ساله را از طریق نتایج مهارت های هوش، زبان و حرکتی از سن 3 سالگی پیش بینی کرد.

بچه هایی که در طول دوران رشد سرعت قدم هایشان کم بود (1.2 متر بر ثانیه)، در مقایسه با آن هایی که سرعت قدم های بالاتری داشتند (1.75 متر بر ثانیه)؛ در تستِ هوشِ 40 سال بعد؛ 12 امتیاز کمتر نمره کسب کردند.

این تیم بین المللی از محققان اعلام کردند، تفاوت ها در سلامت و آی کیوی افراد می تواند به دلیل سبک زندگی متفاوت یا بازتابی از این باشد که برخی از افراد از سال های ابتدایی زندگی از سلامت بهتری نسبت به سایرین برخوردار هستند.

محققان گفتند اندازه گیری سرعت قدم های افراد جوان می تواند روشی برای آزمون درمان های مختلف برای کم کردن سرعت پیری باشد.

درمان های مختلف از رژیم غذایی با کالری پایین تا مصرف داروی متفورمین برای کم کردن سرعت پیری در حال آزمایش هستند.

محققان گفتند قدمِ آهسته می تواند نشانه ای از وضعیت سلامتی مغز و بدن باشد، بنابراین افراد می توانند با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی جوانتر و سالمتر بمانند.

منبع: BBC WORLD

مترجم خبرنگاران: عاطفه رضوان نیا

منبع: فرادید
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 399

به "اندازه گیری شتاب پیری با سرعت قدم ها؛ یک شگفتی خارق العاده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندازه گیری شتاب پیری با سرعت قدم ها؛ یک شگفتی خارق العاده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید