انتقام جو در بازار کتاب

به گزارش گفتمان برتر، انتقام جو نوشته وی. ای. شواب با ترجمه محمد جوادی منتشر شد.

انتقام جو در بازار کتاب

به گزارش خبرنگاران، پنجمین رمان این فانتزی نویس آمریکایی توسط نشر کتابسرای تندیس منتشر شده است.

محمد جوادی، مترجم آثار وی.ای. شواب درباره این نویسنده آمریکایی گفت: وی. ای. شواب در ژانر فانتزی می نویسد و تاکنون 21 رمان در حوزه نوجوان و بزرگسال نوشته است. رمان هایش بیشتر در قالب مجموعه های چندجلدی است و امتیاز ساخت فیلم بسیاری از آن ها از طرف شرکت های بزرگ فیلم سازی خریداری شده است. شواب با خلق شخصیت هایی تأثیرگذار در داستان هایش، خود را به عنوان یکی از نویسندگان مطرح در این ژانر معرفی نموده است. رمان هایش همیشه جزء پرفروش ترین ها بوده که با وجود سن کم، برای او موفقیتی بزرگ است. شرکت فیلم سازی اسکات فری و اِستوری مانینگ امتیاز ساخت این مجموعه را خریده اند.

او درباره رمان انتقام جو اعلام کرد: رمان انتقام جو بخش دوم از مجموعه تبهکاران، مطرح ترین مجموعه این نویسنده است که سال 2018 منتشر شد. انتقام جو مدت کوتاهی پس از انتشار به عنوان بهترین رمان در سبک علمی تخیلی در وب سایت گودریدز انتخاب شد. داستان این رمان همچون کتاب اول، در فضای شهری اتفاق می افتد، اما شاهد فضایی تاریک تر نسبت به رمان شرور هستیم. روایت ها و شخصیت ها پیچیده تر شده و رنگ و بوی سینمایی گرفته اند. تِم اصلی این مجموعه تجربه نزدیک به مرگ و انسان های خارق العاده با توانایی های مافوق بشر است. مهم ترین ویژگی مجموعه تبهکاران، تعلیق، تغییرات زمانی و فلاش بک هاست که تکمیل کننده نقاط مبهم داستان است.

این مترجم در خاتمه اضافه نمود: از این نویسنده رمان شرور، بخش اول از مجموعه تبهکاران و سه گانه سایه های جادو در ایران در انتشارات کتاب سرای تندیس منتشر و با استقبال مخاطبان فارسی زبان روبرو شده است. این مجموعه شامل رمان های تاریک تر از جادو، اتحاد سایه ها و شوالیه های روشنایی است با موضوع نسلی از جادوگران که قابلیت سفر در دنیاهای موازی را دارند.

محمد جوادی تاکنون 30 عنوان کتاب از نویسندگانی همچون تام هنکس (داستان های ماشین تحریر، نشر افق)، روبرتو بولانیو (رمان 2666، نشر کتابسرای تندیس)، جاستین کرونین (سه گانه گذرگاه، نشر کتابسرای تندیس)، اِما داناهیو (رمان اتاق، نشر افراز) و خاویر سِرکاس (سربازان سالامیس، نشر نیلوفر) ترجمه نموده و مترجم تمامی آثار جوزف بویدن کانادایی در ایران است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 370

به "انتقام جو در بازار کتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقام جو در بازار کتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید