افرادی که در اجرای قانون تسهیل ازدواج کوتاهی نموده اند باید مؤاخذه شوند، منتظر اقدام قوه قضائیه هستیم

به گزارش گفتمان برتر، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره علت تأخیر 14 ساله اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان گفت: مجلس گزارش تأخیر در اجرای قانون را به قوه قضائیه فرستاده و طبق آن،کسانی که در این موضوع کوتاهی نموده اند، باید مؤاخذه شوند.

افرادی که در اجرای قانون تسهیل ازدواج کوتاهی نموده اند باید مؤاخذه شوند، منتظر اقدام قوه قضائیه هستیم

علی مطهری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ، درباره علت تأخیر 14 ساله اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان، گفت: این قانون، مصوب مجلس هفتم بوده ولی به درستی اجرا نشده است، همچنین دولت های پیشین و فعلی از آن موق هم قانون یاد شده را درست اجرا ننموده اند.

او ادامه داد: کمیسیون فرهنگی مجلس دهم گزارشی بر اساس ماده 234 آیین نامه داخلی مجلس تهیه کرد که در صحن علنی قرائت شد؛ در ادامه با رأی گیری مطابق آیین نامه، مجلس این گزارش را به قوه قضاییه فرستاد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس توضیح داد: طبق گزارش مذکور، کسانی که در اجرای این قانون کوتاهی نموده اند، باید مؤاخذه شوند.

مطهری با بیان اینکه منتظر اقدام قوه قضاییه هستیم، گفت: مجری اصلی این قانون دولت است که باید بودجه قانون مذکور را در لایحه می آورد و پیگیری می کرد.

او با تأکید بر اینکه مسائل مالی کشور از دلایل اجرا نشدن قانون تسهیل ازدواج بوده است، اضافه کرد: سال های اخیر فشار های خاص مالی وجود داشت که بخش مهمی از آن تحریم ها بود، البته با وجود ناقص اجرا شدن قانون تسهیل ازدواج جوانان، وام ازدواج هم پیگیری شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 425

به "افرادی که در اجرای قانون تسهیل ازدواج کوتاهی نموده اند باید مؤاخذه شوند، منتظر اقدام قوه قضائیه هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افرادی که در اجرای قانون تسهیل ازدواج کوتاهی نموده اند باید مؤاخذه شوند، منتظر اقدام قوه قضائیه هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید