اجرای اخذ مالیات از خانه های خالی در سال جاری

به گزارش گفتمان برتر، به گزارش تجارت نیوز، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در گفت وگوی زنده در شبکه دو سیما در پاسخ به این سوال که آیا با وضع مالیات از خانه های خالی از سکنه موافق هستید؟، گفت:در قانون مالیات های مستقیم اخذ مالیات قانون است و در اختیار ما نیست.

اجرای اخذ مالیات از خانه های خالی در سال جاری

جهت دریافت خدمات محوطه سازی ویلا در زمین شیب دار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

وی اضافه نمود: در بسیاری از کشورها برای خانه های خالی از سکنه مالیات وضع می نمایند تا سرمایه ها راکد نماند.

اسلامی تاکید نمود: تکلیف وزارت راه و شهرسازی این بود که سامانه املاک را راه اندازی کند و آن را پارسال راه اندازی کرد و دیتابیس هایی برای شناسایی خانه های خالی از سکنه انجام شد.

وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: به هر حال این اخذ مالیات می تواند موجب تحرک در بخش مسکن گردد و این واحدها می تواند به بخش اجاره مسکن و یا برای فروش به بازار مسکن تزریق گردد.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که چه تفاوتی میان طرح اقدام ملی مسکن و طرح مسکن مهر است گفت: مسکن ملی و مسکن مهر ریشه در تکلیف قانونی دارند و این تکلیف همانا فراهم کردن شرایط برای خانه دار شدن مردم است.

وی ادامه داد: در هر دوره ای دولت ها طرح هایی را مطرح می نمایند و ما در این دوره با تجربه ای که از مسکن مهر داشتیم تا موتور محرکه آن مردم باشند و دولت تسهیل گر باشد. پس مردم با سلایق خود پیشبرد برنامه اقدام ملی مسکن باشند.

اسلامی گفت: ما زمین را در نقاطی انتخاب کردیم تا از امکانات شهری برخوردار باشند، پس تفاوتی که در طرح اقدام ملی مسکن بود این بود که مثل مسکن مهر هر جایی که شد مسکن نسازیم.

وی با اشاره به اینکه هنوز هم در مسکن مهر ما با فاقد متقاضی روبرو هستیم گفت: در ثبت نام مسکن ملی ما محدودیت دهکی برای ثبت نام نداریم، اما باید ثبت نام نمایندگان شرایط متاهل بودن، نداشتن مسکن، عدم استفاده از امکانات دولتی و پنج سال سکونت را دارا باشند.

اسلامی تاکید نمود: در طرح اقدام ملی مسکن در بسیاری از شهرها زمین را آماده کردیم و به گروهی زمین را واگذار می کنیم و پروژه های بزرگ را به سازنده های بزرگ واگذار می کنیم.

وی با بیان اینکه در طرح اقدام ملی مسکن ریزش حدود 50 درصدی داشتیم، گفت: در ماه جاری ثبت نامی های مسکن ملی معین تکلیف می شوند، اما متقاضیانی که به روش پیامک ثبت نام نموده اند، در اردیبهشت ماه معین تکلیف خواهند شد.

برنامه ریزی برای فراوری 2000 دستگاه انواع ناوگان ریلی

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سال گذشته 778 دستگاه انواع ناوگان فعلی فراوری داخل وارد شبکه شد، گفت: برنامه ریزی کردیم در سال جهش فراوری این رقم به 2000 دستگاه انواع ناوگان ریلی برسد.

اسلامی امروز در برنامه زنده تلویزیونی اظهار کرد: از همه فعالان بخش حمل و نقل در این شرایط شیوع کرونا قدردانی می کنیم، خصوصاً رانندگان اتوبوس و کامیون، خلبانان، ملوانان و همه فعالان بخش حمل و نقل که با جانفشانی در این بخش خدمت می نمایند.

وی ادامه داد: امروز همه بنادر ما مملو از بار است و کامیون ها در بنادر برای بارگیری کالاهای اساسی در صف هستند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه جاده باید از قابلیت اعتماد بالا برخوردار باشد، تا راننده درست رانندگی کند، گفت: بیش از 85 درصد حوادث رانندگی ناشی از خواب آلودگی عدم رعایت قوانین و مقررات و خستگی است.

حذف 200 نقطه پرحادثه در سال 98

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در سال های 98 و 99 رفع نقاط پرحادثه دنبال شد و می گردد گفت: پیش از این پلیس 240 نقطه پرحادثه را شناسایی و به ما معرفی کرد تا نواقص آن را رفع کنیم که در این باره در سال 98 تعداد 200 نقطه شد و تا امروز طبق اظهار پلیس نقطه پرحادثه رفع شده و آشکار نشده نداریم.

ساخت 732 کیلومتر بزرگراه در امسال

اسلامی بیان نمود: سال گذشته 732 کیلومتر بزرگراه به بزرگراه ها افزودیم و امسال نیز همین میزان بزرگ را به بزرگراه های کشور اضافه می گردد.

ساخت 580 کیلومتر آزادراه

وی با بیان اینکه ساخت آزادراه و خطوط ریلی در سال 99 نیز دنبال می گردد گفت: دولت در دو سال اخیر 5 استان کشور را به شبکه ریلی متصل کرد.

اسلامی افزود: 580 کیلومتر آزادراه به آزادراه های کشور اضافه می کنیم، ضمن آن که امسال نوسازی ناوگان کامیونی و اتوبوسی با حمایت سازمان برنامه و بودجه دنبال می گردد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به کاهش سفرها به دلیل شیوع کرونا از 25 اسفند 98 تا 11 فروردین 99 از نظر تعداد سفر با کاهش 70 درصدی از نظر تعداد مسافر با کاهش 76 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو بودیم.

امسال هزار کیلومتر راه روستایی در کشور ساخته خواهد شد

اسلامی گفت: سال گذشته در جلسه ای با حضور رییس جمهور درباره اقدامات توسعه ای در روستاها مباحتی مطرح شد و آنجا به رئیس جمهور قول دادیم تا انتها سال 98 میزان 2 هزار کیلومتر راه روستایی آسفالت راه های روستایی کشور اضافه گردد که تا شب عید هزار و 550 کیلومتر راه روستایی آسفالت ساخته شد.

هدف گذاری ساخت 2000 دستگاه انواع ناوگان ریلی فراوری داخل در سال 99

اسلامی اظهار کرد: در سال گذشته برای اولین بار در یکسال 778 دستگاه انواع ناوگان ریلی فراوری داخل تحویل شرکت های ریلی شد.

وی گفت: روز 12 فروردین 99 نیز در جلسه ای که در دفتر رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره جهت فراوری داشتیم اعلام کردیم که این رقم 778 دستگاه انواع ناوگان ریلی در سال قبل و در سال 99 به 2 هزار دستگاه افزایش می یابد.

اسلامی افزود: در این راستا باید از منابع بخش خصوصی تسهیلات صندوق توسعه در تبصره 18 و مساعدت وزارت راه و شهرسازی استفاده گردد و 16 شرکت ریلی در بار و مسافر با 11 شرکت سازنده انواع ناوگان ریلی ارتباط مناسب داشته باشند.

ضدعفونی چمدان های مسافران

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پروتکل های وزارت بهداشت در حمل و نقل عمومی و در انتهاه ها، ایستگاه های راه آهن، بنادر و فرودگاه ها اجرا می گردد، گفت: در کنار ضدعفونی انواع ناوگان شامل هواپیما، کشتی، قطار و اتوبوس حتی چمدان های مسافران ضدعفونی می گردد.

اسلامی تاکید نمود: در این مدت نیازهای فوری وزارت بهداشت به وسیله پرواز به کشورهای آسیایی و اروپایی با پروازهای اختصاصی محقق شد.

اسلامی اضافه نمود: 47 پرواز اختصاصی بحث کرونا انجام دادیم همچنین مسافران را که در کشورهای دیگر به دلیل توقف پروازها مانده بودند به کشور برگردانیم.

تدوین مقررات ضدعفونی ناوگان و انتهاه ها از نیمه بهمن 98

اسلامی اظهار کرد: از زمانی که شهر ووهان چین به قرنطین رفت یعنی اواسط بهمن ماه، ما مقررات غربالگری مسافران در ورودی و خروجی ها، ضدعفونی وسایل حمل و نقل حمل و وسایل بکار گرفته شده در فرودگاه ها، راه آهن، بنادر و انتهاه ها را دنبال کردیم و زمانی که اولین نمونه کرونا در اواخر بهمن و اوایل اسفند در کشور پیاده شد نسبت به پیاده سازی این پروتکل های وزارت بهداشت اقدام کردیم.

منبع: فارس

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 726

به "اجرای اخذ مالیات از خانه های خالی در سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای اخذ مالیات از خانه های خالی در سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید