آمار عجیب ارسلان؛ بهتر از تیام و دیاباته

به گزارش گفتمان برتر، نکته قابل توجه اینکه شنیده می گردد با توجه به هدر دادن پنالتی های بی شمار طی یکی دو فصل اخیر توسط بازیکنان استقلال، از سوی کادرفنی مطهری به عنوان پنالتی زن جدید استقلال انتخاب شده و همین موضوع می تواند شمار گل های این بازیکن را افزایش دهد.

آمار عجیب ارسلان؛ بهتر از تیام و دیاباته

مدت ها بود که در رادار استقلال قرار داشت و خودش هم تمایل داشت استقلالی گردد. از آن موقعی که نامش در نفت تهران سر زبان ها افتاد، خود را به عنوان یک استقلالی در فوتبال ایران مطرح نمود و این توقع می رفت در ابتدای سال 95 این بازیکن خوش تکنیک و گلزن همراه با منصوریان آبی پوش گردد که در هر صورت این اتفاق نیفتاد تا عاشق و معشوق دیرتر از هر زمانی به وصال هم برسند.

به گزارش فرهیختگان، حتی در دوره ای پرسپولیس هم خواهان جذب او شد، اما این انتقال هم رخ نداد و بالاخره در نقل وانتقالات نیم فصل ذوب آهن را به مقصد تیم محبوبش ترک کرد. حالا اما امیرارسلان مطهری به پیراهن تیم محبوبش رسیده و اتفاقا نشان داده که خیلی خوب قدر آن را می داند.

چرا تا این اندازه دیر؟

همان سال 95 بعضی سایت های خبری در این خصوص نوشتند: قبل از جذب علی قربانی، حدس ها از این موضوع حکایت داشت که منصوریان به دنبال استقلالی کردن ارسلان است. همچنین گفته می شد او در سکوت کامل با محمد دانشگر، مدافع نفت هم صحبت نموده و قطعا استقلالی می گردد.

این دو بازیکن اما با هم به استقلال نیامدند و همین موضوع باعث شد وقتی مطهری به صبا رفت، مصاحبه تندی علیه منصوریان نموده و او را دلیل اصلی استقلالی نشدنش معرفی کند. حالا اما ثابت شده حق با منصوریان بود که سراغ این بازیکنان نرفت. دانشگر تا انتها لیگ هفدهم و ارسلان مطهری تا انتها لیگ شانزدهم با نفت قرارداد داشتند، برخلاف قربانی که قراردادش تمام شده بود. نفت هم برخلاف زکی پور به راحتی حاضر نمی شد مطهری و دانشگر را به استقلال بدهد پس منصوریان با اتخاذ یک سیاست درست از جذب این دو نفر صرف نظر کرد تا حاشیه های حضورش در استقلال و جدا شدن از نفت بیشتر نگردد.

این درحالی بود که بعضی بازیکنان دیگر مانند سیدجلال حسینی، بیرانوند و وحید امیری نیز در همان سال در تیررس استقلال بودند، اما درنهایت همه این بازیکنان پرسپولیسی شده و مطهری نیز استقلالی نشد. همان سال مطهری در گفت وگویی با اشاره به پیشنهاد باشگاه استقلال گفته بود: از استقلال پیشنهاد داشتم، اما از باشگاه استقلال، نه شخص سرمربی این تیم (منصوریان)! مربی باید روی من نظر داشته باشد وگرنه من هیچ وقت جایی نمی روم که سرمربی تیم روی من نظر نداشته باشد، چون می خواهم بازی کنم.

مهاجم وقت صبا در آن موقع توضیح داد: اگر به استقلال می رفتم، شرایطم مثل سال قبل می شد که در نفت بازی نکردم. آنجا همه چیز را به تیم امید ربط دادند و گفتند تو چون درگیر تیم امید هستی، جایت را در ترکیب می گیرند و بازی به تو نخواهد رسید. همه چیز را به تیم امید ربط دادند و من اصلا دلیل این مساله را نمی فهمیدم.

نظر منصوریان چه بود؟

منصوریان درخصوص این ماجرا گفت: ارسلان را می خواستم با علی قربانی با هم به استقلال بیاورم، اما یک موضوع فان درخصوص مطهری پیش آمد. قرار بود درخصوص معوقات تیم واکنشی نشان دهیم که براساس آن یکی دو بار سر تمرین حاضر شده و تمرین نکنیم و در روز سوم اصلا سر تمرین نرویم.

مطهری اما فکر کرد بزرگ تر تیم است و یک ماه رفت و نیامد. بعد از یک ماه با دسته گل به تمرین آمد و من احساس کردم شاید اگر او را به استقلال ببرم و چند روزی پول نگیرد، یکدفعه برود و 2 ماه نیاید. اتفاقا او فوق العاده بامعرفت است ولی آن موقع از دستش ناراحت بودم و کمتر هم بازی اش می دادم.

آمار خوب ارسلان در استقلال

ارسلان مطهری رکورد 6 گل زده در 400 دقیقه بازی برای استقلال را به ثبت رسانده است؛ یعنی در هر 66 دقیقه یک گل. او در رجحان 2 بر یک مقابل نفت مسجدسلیمان زننده یک گل آبی ها بود و در دربی نیز دبل کرد تا تاثیر بالایی در درخشش نمایش تیمش داشته باشد. کسب نمره میانگین 7.5 در این 6 بازی به وضوح کیفیت بالای این ستاره آبی پوش را نشان می دهد.

بهترین گلزن فعلی ایران

مطهری که با 8 گل زده در کورس آقای گلی لیگ برتر قرار گرفته است، 3 بار هم در آسیا برای استقلال گلزنی نموده تا با 11 گل، بهترین گلزن این فصل فوتبال ایران باشد. البته مطهری پیش از پیوستن به استقلال 5 بار با پیراهن ذوب آهن گلزنی نموده بود و بعد از اضافه شدن به استقلال نیز 3 گل در 2 بازی زد تا شمار گل هایش در لیگ به عدد 8 برسد.

مهاجم آبی پوشان در دیدارهای پلی آف آسیا هم دو بار به میدان رفت و 2 گل به ثمر رساند و پس از آن نیز در مرحله گروهی این مسابقات مقابل الاهلی گلزنی کرد تا شمار گل های زده اش برای استقلال را به عدد 6 و مجموع گل های این فصلش را به عدد 11 برساند. مطهری با مجموع 11 گل در لیگ برتر و آسیا، بهترین گلزن این فصل فوتبال ایران است و با میانگین یک گل به ازای هر 66 دقیقه بازی، آماری بسیار خوبی از خود به جای گذاشته است.

مطهری در 6 بازی اخیرش با پیراهن استقلال 2 بار دبل نموده که این هم آماری قابل توجه است و این درحالی است که گل کاملا سالم او مقابل الاهلی با اشتباه داور مردود اعلام شد که اگر چنین نمی شد، نه تنها شمار گل های مطهری به عدد 12 می رسید بلکه او در 6 بازی 3 بار پیروز به دبل کردن شده بود.

مقایسه با 2 الماس سیاه

ارسلان درحالی این روزها با پیراهن آبی می درخشد که در همین 3 سال اخیر دو الماس سیاه با استقلال خوش درخشیده و گل های حساس و زیبایی را طی دوران حضور خود در استقلال به ثمر رساندند؛ دو بازیکن آفریقایی یعنی تیام و دیاباته. در این بین تیام 12 گل را در 13 بازی برای استقلال به ثمر رساند، یعنی میانگین 92/0 گل در هر بازی و شیخ دیاباته نیز که هنوز پیراهن آبی را بر تن دارد و البته مدت های مدیدی را به خاطر مصدومیت از دست داد، در 15 بازی با پیراهن این تیم 11 بار گلزنی نموده که میانگین 73/0را به ثبت رسانده که همین امر موید آن است که مطهری تا این لحظه و با میانگین یک گل در هر بازی برای استقلال بهتر از 2 خارجی این تیم عمل نموده است.

خوش به حال استقلال

بازیکنی که این روزها ساز استقلال را کوک می نماید، بدون شک با ادامه این فرایند مثبت می تواند به ملی پوش شدن نیز امیدوار باشد، هرچند شنیده می گردد اسکوچیچ این بازیکن را زیرنظر گرفته و احتمال دعوت ارسلان در اردوی پیش رو نیز وجود خواهد داشت. با همه این اوصاف و گذشته از این صحبت ها، باید این طور مطرح نمود که با مثلث زهردار و آتشین ارسلان، قائدی و دیاباته که اتفاقا هر 3نفر آنها در صدر جدول گلزنان قرار دارند، خوش به حال استقلال و هوادارانش که اتفاقا با این شرایط می توانند به ادامه فصل نیز امیدوار باشند.

پنالتی زن جدید

نکته قابل توجه اینکه شنیده می گردد با توجه به هدر دادن پنالتی های بی شمار طی یکی دو فصل اخیر توسط بازیکنان استقلال، از سوی کادرفنی مطهری به عنوان پنالتی زن جدید استقلال انتخاب شده و همین موضوع می تواند شمار گل های این بازیکن را افزایش دهد.

عکس با گیتار!

روز گذشته اتفاق جالبی در تمرین استقلال رخ داد. در انتها تمرین با توجه به خوشحالی های بعد از گل مطهری، به سمت این بازیکن آمده و با دریافت گیتاری سفید در دستان خود، با مهاجم گلزن استقلال عکس یادگاری دریافتد تا به این شکل با شادی های گل ارسلان سهیم شده باشند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 744

به "آمار عجیب ارسلان؛ بهتر از تیام و دیاباته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار عجیب ارسلان؛ بهتر از تیام و دیاباته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید