آغاز فعالیت تنها بازارچه مرزی دریایی سیستان وبلوچستان تا دو هفته آینده

به گزارش گفتمان برتر، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان سرپرست بازارچه مرزی دریایی پسابندر گفت؛ موقعیت مهم و استراتژیک تنها بازارچه مرزی سیستان وبلوچستان نوید روزهای روشنی را برای صادرات و ایجاد اشتغال در پهنه سواحل مکران را می دهد این بازارچه با قرار گرفتن در نقطه صفر مرزی دریایی بین ایران و پاکستان نزدیک جهت دریایی به بندر گوادر در پاکستان است.

آغاز فعالیت تنها بازارچه مرزی دریایی سیستان وبلوچستان تا دو هفته آینده

شریف بادپا در گفت وگو با خبرنگاران اعلام کرد؛ زیرساخت های اولیه از جمله باسکول، دسترسی راه به اسکله اینترنت، استقرار گمرک و نیروی انسانی جهت راه اندازی و صادرات و واردات از این بازارچه در حال انجام است و امیدواریم تا دو هفته آینده اولین صادرات از بازارچه مرزی دریایی پسابندر آغاز شود.

وی گفت؛ انتظار می رود در مرحله ابتدای صادرات و طبق پیش بینی روزانه 2500 تن انواع کالا مجاز که طبق توافق بازارچه های مرزی سیستان وبلوچستان از این بازارچه صادر شود.

سرپرست بازارچه مرزی دریایی پسابندر در ادامه گفت؛ شورای برنامه ریزی شهرستان دشتیاری مبلغ 140 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه ،توسعه و سطح صادرات بازارچه در نظر گرفته است امیدواریم که صدرصد اعتبارات اختصاص پیدا کند می توانیم همه زیرساخت های بازارچه را تکمیل و افزایش در صادرات و ایجاد اشتغال داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آذر 1400 بروزرسانی: 23 آذر 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1810

به "آغاز فعالیت تنها بازارچه مرزی دریایی سیستان وبلوچستان تا دو هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز فعالیت تنها بازارچه مرزی دریایی سیستان وبلوچستان تا دو هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید