آذری: اعتبار فوتبال ما وقتی از بین رفت که مضحکه دست یک مربی خارجی و همسرش شدیم، نمی توانند صدای حق طلبی را خاموش کنند

به گزارش گفتمان برتر، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان خطاب به مدیران فدراسیون فوتبال گفت: من حاضرم از فوتبال بروم، ولی با این کار نمی توانید صدای حق طلبی را خاموش کنید.

آذری: اعتبار فوتبال ما وقتی از بین رفت که مضحکه دست یک مربی خارجی و همسرش شدیم، نمی توانند صدای حق طلبی را خاموش کنند

به گزارش خبرنگاران، سعید آذری درباره محرومیتش از فعالیت های فوتبالی گفت: امروز نامه ای به دستم رسیده که 99، 8، 5 انشاء شده، توسط آقای اسدی مقدم. جالب این است که در تاریخ 30 مهر ماه نامه ای به من دادند که برای ادای پاره ای از شرحات به کمیته اخلاق دعوت شدم. ما هم سریعاً نامه ای را به آقای بهافرایند زدیم که با توجه به اینکه دوشنبه باید جلسه ای را در اهواز مدیریت کنم، امکان حضور ندارم و اگر امکانش هست به ما بگویند چرا ما به کمیته اخلاق دعوت شدیم تا دفاعیه خودمان را مکتوب به آنها ارسال کنیم، اما به نامه ما جوابی داده نشد.

وی در ادامه یادآور شد: با این حال با توجه به اینکه اسدی مقدم (رئیس کمیته اخلاق) جوابگوی ما نبود، با شرکتی (عضو کمیته اخلاق) صحبت کردم و ایشان پفراینده من را آورد. اولین سؤال من این بود که آیا به خاطر مصاحبه هایم علیه فدراسیون برایم پفراینده تشکیل شده است که گفت بله، به خاطر مصاحبه ای است که گفته اید از وقتی تاج رفته شرایط نابسامان تر شده است و بعد در مورد اساسنامه و ویلموتس حرف زدید و به همین خاطر پفراینده من را ارجاع دادند به کمیته اخلاق. آنهم به جرم حاشیه سازی و نشر اکاذیب!

مدیرعامل باشگاه فولاد ادامه داد: فردای آن روز دوباره زنگ زدیم که گفتند دو نامه دیگر هم برای شما آمده است. آنهم به خاطر اینکه گفته ام مگر متولی فوتبال مرده است که مردم جلوی مجلس تجمع می کند و اینکه چرا اصفهانیان به فوتبال برگشته است. ما داشتیم لایحه دفاعیه را تنظیم می کردیم که دیدیم روز گذشته حکم صادر شد. این طور که گفته اند اظهارنظرهای من باعث شده است تمامیت و اعتبار فوتبال لطمه بخورد!

آذری خاطر نشان کرد: من یک سؤال دارم. کسی که برای اولین بار حق آموزش بین المللی شکاری را از روسیه گرفت، کسی که برای اولین بار گفت اساسنامه دارای نواقص فراوانی است، باعث شده تمامیت و اعتبار فوتبال لطمه بخورد؟! ما بعضی اوقات درباره چند موضوع مختلف با کمیته اخلاق مکاتبه کردیم، اما هنوز جواب نگرفتیم، آن وقت چطور است که این عزیزان در مورد مطالبات به حق ما و باشگاه ها زمان کافی ندارند، اما عزیزان ما در فدراسیون فوتبال گوش شان به این است که با کوچک ترین انتقاد به این شکل برخورد کنند؟! به هر حال ما این بحث را به استناد همان آیین نامه که وجود دارد، پاسخ خواهیم داد، ولی هنوز نمی دانم با چه کاری به تمامیت و اعتبار فوتبال ضربه زدم.

وی که با برنامه از فوتبال چه خبر رادیو ورزش صحبت می کرد در پاسخ به این پرسش که آیا در این پفراینده شاکی خصوصی دارد، شرح داد: به من اعلام کردند تخلفاتی را در فوتبال اعمال کرده ام و پرنده ای در کمیته اخلاق تهیه شده است. به هر حال اگر کسی نخواهد بسوزد با آتش بازی نمی کند و اگر هم کسی بخواهد خیس نشود، نباید شنا کند. مسئله جالب برای من این است که وقتی به فدراسیون می گویند اساسنامه فدراسیون کویت را ترجمه کرده اید مصداق نشر اکاذیب نیست؟ چرا با آنها برخورد نشد؟ اگر من این کار را کرده ام حاضرم باز هم این کار را به نحوی که از قوانین فوتبال عبور نکنم، انجام دهم. مگر حرف من اشتباه بوده است؟ من گفتم اگر فوتبال متولی داشته باشد مردم نباید جلوی مجلس بفرایند. چرا یک بار مدیران دو باشگاه پرسپولیس و استقلال را دعوت نکردند که مسائل این دو باشگاه را بررسی کنند؟

مدیرعامل باشگاه فولاد افزود: حضور دوباره اصفهانیان در کمیته داوران براساس ماده چهار بند یک آیین نامه فیفا و آیین نامه کمیته داوران تخلف محسوب می شود، چون ایشان رئیس هیئت فوتبال زنجان است. کجای حرفم نشر اکاذیب است؟! اصلاً چرا ایشان را برداشتید و دوباره برگرداندید؟ اگر می خواهید گوش های خود را بگیرید، من حاضرم از فوتبال بروم، ولی شما نمی توانید صدای حق طلبی را خاموش کنید. اگر من در مورد فوتبال حرف نزم، چه کسی حرف بزند؟ من عضو مجمع فوتبال هستم. الان آقای طالقانی رئیس هیئت فوتبال خوزستان گفته، چون قراردادهای فولاد با امضای آذری است ثبت نمی کنم! در حالی که من 10 الی 12 روز پیش قراردادها را امضا کردم. ایشان حالا متولی فوتبال اهواز است. شما من را یک هفته پیش محروم کرده اید، یعنی چون من محرومم حق فوتبال استان را ضایع می کنید. دقیقاً می خواهم بگویم شما به عواقب بعد از این رأی هم فکر نکرده اید.

آذری گفت: برای من مهم نیست در فوتبال باشم یا نه، اما تا روزی که باشم حق و حقیقت را می گویم. با تجربه مدیریتی و آموزش های دانشگاهی و تجربه ای که دارم سعی می کنم اجازه ندهم حق و حقوق نه تنها باشگاه بلکه فوتبال تضییع شود. من هم بر آیین نامه ها اشراف دارم، اگر به این جرم می خواهید محرومم کنید، برای من افتخار بزرگی محسوب می شود. ولی شما نمی توانید مدیرعامل یک باشگاه را به یک دلیل محروم کنید. اصلاً شما اجازه ندارید. به عنوان یک شرکت سهامی خاص فقط هیئت مدیره می تواند من را برکنار یا محروم کند. همان طور که گفتم رئیس هیئت فوتبال خوزستان گفت قراردادها را ثبت نمی کنم، یعنی فوتبال یک استان را حاضریم نابود کنیم. اینطور اجماع کردن علیه کسی که عمرش را در فوتبال کار کرده، ممکن است در کوتاه مدت صدای حق طلبی را کوتاه کند، ولی این چیزهایی که به من نسبت دادید، اصلاً درست نیست. اعتبار و تمامیت فوتبال ما روزی از بین می رود که مردم به جای متولی فوتبال به مجلس بفرایند و یک مربی 20 روز به ایران بیاید و بعد مضحکه دست او و همسرش بشویم و بعد هم میلیون ها یورو غرامت بدهیم! تمامیت فوتبال ما وقتی ضربه می خورد که اساسنامه چند بار برگشت بخورد. کسانی که به فوتبال لطمه می زنند به خاطر منافع شخصی از فوتبال نمی فرایند، اما اگر بخواهم بروم، ابتدا جانانه دفاع می کنم و بعد با افتخار از فوتبال می روم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1201

به "آذری: اعتبار فوتبال ما وقتی از بین رفت که مضحکه دست یک مربی خارجی و همسرش شدیم، نمی توانند صدای حق طلبی را خاموش کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آذری: اعتبار فوتبال ما وقتی از بین رفت که مضحکه دست یک مربی خارجی و همسرش شدیم، نمی توانند صدای حق طلبی را خاموش کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید