گشت پهپادی به شهروندان بدون ماسک در چین تذکر می دهد

به گزارش گفتمان برتر، این روزها دولت چین به شدت درگیر مباره با ویروس کرونا است و به همین علت نیز از هر روشی برای مبارزه با این ویروس استفاده می نماید. در جدیدترین روش این کشور به استفاده از پهپادهای هشدار دهنده پناه آورده است.

گشت پهپادی به شهروندان بدون ماسک در چین تذکر می دهد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، این روزها آسمان چین پر شده از پهپادهایی که به مردم تذکر می دهند. این پهپادها ابتدا با یک صدای بلند مردم را ترسانده و سپس به آنها می گویند هر چه سریعتر از ماسک استفاده نمایند.

براساس ویدئویی که توسط روزنامه بین المللی چینی به نام گلوبال تایمز منتشر شده است، پهپاد در مناطق روستایی و شهری بالای سر مردم معلق می شوند و با صدایی به آنها دستور می دهد و می گوید: ماسک های خود را بهره ببرید! عجله کنید! از زان شیوع ویروس کرونا حبت های زیادی درباره موثر بودن یا موثر نبودن استفاده از ماسک برای مبارزه با ویروس کرونا مطرح شده است. اما در نهایت به نظر می رسد استفاده از ماسک بهتر از استفاده نکردن از آن است.

این گشت زنی پهبادی پس از آن صورت می گیرد که سازمان بهداشت جهانی به دلیل شیوع ویروس کرونا شرایط اورژانس را در حوزه بهداشت عمومی اعلام نمود. در حال حاضر ویروس کرونا جان بیش از 200 نفر را گرفته و بیش از 9 هزار و 700 نفر را آلوده نموده است.

کارشناسان هشدار می دهند که ماسک صورت به تنهایی در جلوگیری از شیوع ویروس مؤثر نیست آنها توصیه می نمایند که شستشوی موثر دست ها موثرترین روش پیشگیری است. جالب است بدانید این پهبادهای گشت زنی حتی به بچه ها نیز تذکر می دهند. آن هم با لحنی نسبتا خشن. برای مثال در یک ویدئو که اخیرا منتشر شده است میبینیم که به به یک کودک گفته می گردد: هی بچه! ما در زمانی غیرمعمول هستیم. بیرون قدم نزن!

منبع: انتخاب
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 567

به "گشت پهپادی به شهروندان بدون ماسک در چین تذکر می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشت پهپادی به شهروندان بدون ماسک در چین تذکر می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید