چگونه برترین سایه ابرو را انتخاب کنیم؟

به گزارش گفتمان برتر، ابروها یکی از اجزای صورت هستند که زیبایی آن ها تاثیر شگرفی بر زیبایی کلی صورت دارد. از جمله کارهایی که می توان برای برای زیباتر ساختن ابروها انجام داد پر پشت تر کردن و حالت دادن به ابروها است که به این منظور می توان از مداد ابرو، سایه ابرو و وسایل آرایش مختلف استفاده کرد. در میان این لوازم آرایش سایه ی ابرو جزو پرطرفدارترین ها است اما هنگام خرید آن باید بدانید که برترین سایه ی ابرو کدام است، چه مارکی را باید تهیه کنید و چه رنگی برایتان مناسب تر است. در این مطلب به آنالیز و توضیح این مساله که برترین سایه ی ابرو چیست پرداخته ایم.

چگونه برترین سایه ابرو را انتخاب کنیم؟

سایه ابرو چیست؟

سایه ی ابرو یکی از لوازم آرایشی کاربردی برای افرادی است که ابروهای کم پشتی دارند یا دوست دارند فرم یا رنگ ابروهایشان را به صورت موقت تغییر دهند. سایه ابرو نقاط کم پشت و خالی ابرو را می پوشاند و باعث می گردد ابروها ظاهری طبیعی تر داشته باشند و نکته مثبتی که دارد این است که مانند مداد ابرو باعث ریزش ابروها نمی گردد. علاوه بر این با استفاده از سایه ابر دیگر احتیاجی به رنگ کردن مکرر ابروها نیست و ابروهایتان سالم تر می مانند.

مزایای استفاده از سایه ابرو

استفاده از سایه ابرو باعث پر پشت نشان داده شدن ابروها و فرم دادن به آن ها می گردد. علاوه بر این مزایای دیگری هم دارد که در ادامه توضیح داده شده اند:

ایجاد عمق و بعد در صورت

سایه ابرو می تواند به جذابیت بیشتر چشم ها یاری نموده و باعث ایجاد عمق و بعد در صورت گردد.

اصلاح شکل ابروها

سایه ابرو به اصلاح شکل ابروها و متناسب ساختن آن ها با صورت یاری کند.

ماندگاری و دوام بالا

سایه ابرو نسبت به مداد ابرو ماندگاری بیشتری دارد و به راحتی پخش نمی گردد و نمی ریزد.

امکان هایلایت و برجسته سازی ابرو

از سایه ابرو می توان برای برجسته سازی و هایلایت کردن ابروها استفاده کرد.

امکان ایجاد خط ابرو

از سایه ابرو می توان برای ایجاد خط ابرو که باعث مرتب تر نشان دادن ابروها می گردد استفاده کرد.

امکان پوشاندن موهای سفید ابرو

با استفاده از سایه ابرو می توان موهای سفید را پوشانده و صورت را جوان تر و سرحال تر نشان داد.

ویژگی های برترین سایه ابرو

سایه ابرو به صورت کلی در دو مدل کرمی و پودری فراوری می گردد و مدل پودری آن بافتی فشرده داشته و مدل کرمی آن هم بافتی نیمه جامد دارد. سایه های پودری پیش از سایه های کرمی ابداع شدند اما سایه های کرمی ماندگاری بیشتری نسبت به سایه های پودری دارند. قیمت سایه ابرو های مختلف هم با هم فرق دارد.

معیارهای مهمی که باید در انتخاب برترین سایه ی ابرو در نظر بگیرید در ادامه آورده شده اند:

دوام و ماندگاری بالا

با وجود اینکه سایه ابرو دائمی نیست و ماندگاری موقت دارد اما با همین حال دوام آن اهمیت زیادی دارد زیرا باید چندین ساعت روی ابروها بماند و احتیاجی به تمدید مرتب آن نداشته باشید. بنابراین استفاده از محصول مرغوب و باکیفیت اهمیت بسیار زیادی پیدا می نماید.

داشتن رنگدانه های قوی

نکته بسیار مهمی که در رابطه با سایه ابرو وجود دارد داشتن رنگدانه های قوی و غنی است. زیرا اگر سایه ابرو رنگدانه های ضعیف و کمرنگی داشته باشد مجبور می شوید چندین بار آن را روی ابروهایتان بکشید و ممکن است پوشش غیر یکنواخت و نامناسبی روی ابروهایتان ایجاد گردد و علاوه بر این رنگ ایجاد شده روی ابروهایتان هم غیرطبیعی به نظر برسد. بنابراین هنگام خرید حتما به پیگمنت سایه و کیفیت رنگدانه های آن توجه کنید.

ضد حساسیت بودن

برترین برندهای سایه ابرو اغلب غیر حساسیت زا هستند اما در صورتی که سایه ابرو کیفیت پایینی داشته باشد ممکن است آلرژ های پوستی ای مانند خارش، التهاب و سوزش ایجاد کند که منجر به ریزش ابرو و ضعیف شدن تارهای آن می گردد. بنابراین هنگام خرید سایه ابرو حتما به نبود پارابن و مواد شیمیایی حساسیت زا در آن دقت کنید.

پخش نشدن و عدم ریزش

سایه های کرمی ریزش ندارند اما در رابطه با سایه های پودری ریزش و پخش شدن مشکل ساز است بنابراین در صورت تمایل به استفاده از مدل پودری حتما باید برترین سایه ابرو پودری را خریداری کنید زیرا در غیر این صورت سایه ابروهای پودری بی کیفیت می توانند با ریزش دور ابرو و چشم باعث خراب شدن آرایش شوند.

داشتن بافت سبک

در رابطه با هر دو مدل سایه ابرو یعنی کرمی و پودری، سبک و نرم بودن بافت یکی از فاکتورهای مهم و معین نماینده در هنگام خرید برترین سایه ابرو است. علت اهمیت این موضوع این است که سنگینی سایه باعث می گردد ابروها جلوه طبیعی خود را از دست دهند و علاوه بر این خود فرد احساس سنگینی روی ابروهایش می نماید.

چگونه از سایه ابرو استفاده کنیم؟

زیبایی ابروها تاثیر شگرفی بر زیبایی صورت دارد بنابراین استفاده اصولی و صحیح از سایه ابرو می تواند به زیبایی هرچه بیشتر چهره یاری کند. سایه ابرو اغلب مشکلاتی مانند کم پشتی، خالی بودن فضاهای بین ابرو و عدم تناسب ابروها را حل می نماید. در ادامه روش صحیح استفاده از این محصول برای ایجاد شکل مناسب ابروها آورده شده است:

 • در ابتدا باید با استفاده از یک برس ابروها را شانه کنید تا مرتب شوند.
 • سپس با استفاده از سایه ابرو خط ابرو را تعیین و رسم کنید.
 • پس از آن با استفاده از براش مخصوص، سایه ابرو را روی ابروها و داخل خط ابروها بکشید.
 • با استفاده از براش سایه ابرو را به صورت کامل پخش کنید تا ظاهری یکنواخت و مرتب ایجاد گردد.

برترین رنگ سایه ابرو

برای انتخاب برترین رنگ سایه ابرو باید به رنگ پوست و موها دقت کرد. نکته مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید تناسب رنگ سایه ابرو با رنگ ابروها است. رنگ مو هم عامل معین نماینده دیگری در رنگ سایه ابرو است و همواره باید رنگ مو و رنگ سایه ابرو باهم کمی تضاد داشته باشند. رنگ سایه ی ابروی ایدئآل باید یک یا دو درجه روشن تر یا تیره تر از رنگ موها باشد. به عنوان مثال در صورتی که موهای فرد بلوند باشد بهتر است سایه ابرو را یک تا دو درجه تیره تر از رنگ مو انتخاب کند تا چهره شاداب تری داشته باشد. علاوه بر این در صورتی که موهای فرد تیره باشد هم توصیه می گردد سایه ابروی یک درجه روشن تر را انتخاب کند.

برترین رنگ سایه ابرو برای انتهای ابروها رنگ تیره تر است زیرا به علت نازک بودن انتهای ابرو جلوه بیشتری پیدا می نماید. انتخاب رنگ مناسب سایه ابرو باعث می گردد علاوه بر پر شدن قسمت های خالی، ابرو ظاهر زیبایی هم پیدا کند.

نکات استفاده از سایه ابرو

استفاده از برترین سایه ابرو می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن ابروها را از نامنظم ترین حالت ممکن به حالت مرتب و شیک تبدیل کند. اما به این منظور باید به چند نکته توجه داشته باشید که در ادامه به آنالیز آن ها پرداخته ایم.

 • در استفاده از سایه ابرو زیاده روی نکنید. اندازه کم آن کافی است و می تواند ظاهری زیبا و طبیعی ایجاد کند.
 • حتما سایه ابرو را به صورت کامل روی ابروهایتان پخش کنید تا ظاهر غیرطبیعی و غیریکنواخت روی ابروها ایجاد نگردد.
 • در انتخاب برترین رنگ سایه ابرو به رنگ مو و ابروهای خود دقت کنید. رنگ سایه ابرو باید با رنگ ابروهایتان متناسب بوده اما نسبت به رنگ موهایتان یک یا دو درجه تیره تر یا روشن تر باشد.

برترین مارک سایه ابرو

در ادامه به معرفی برترین سایه ابروهای ایرانی و برترین مارک های سایه ابرو که جزو پرفروش ترین سایه ابروهای فروشگاه خبرنگاران هستند می پردازیم. سایه ابرو آکوا یکی از برترین برندهای سایه ابرو است و در ادامه سایر برندهای پرفروش و برتر سایه ابرو را معرفی می کنیم.

1. سایه ابرو این لی

برند این لی سایه ابروهای خود را در سه رنگ عرضه نموده است که در هر سه تناژهای زیبایی از رنگ قهوه ای وجود دارد. ویژگی شاخص این برند این است که برای فراوری محصولات خود از هیچ ترکیب مضری استفاده نمی نماید. در ادامه ویژگی های سایه ابرو این لی آورده شده اند:

 • بافت پودری، نرم و لطیف
 • ایجاد جلوه مات، طبیعی و ابریشمی
 • ماندگاری و دوام طولانی
 • فرمولاسیون فاقد نگهدارنده و تالک
 • ایجاد پوشش کامل و یکدست

2. سایه ابروی لیدی میکاپ

سایه ابروی لیدی میکاپ جزو محصولات طبیعی و ارگانیک است که در آن داشتن روغن بادام و موم زنبود منجر به پرپشتی و تقویت ابروها می گردد. علاوه بر این ماندگاری بسیاری داشته و با آب پاک نمی گردد.

3. سایه ابرو لالا تاپ

اگر در پی برترین سایه ابروی مشکی هستید این مدل انتخاب مناسبی است زیرا دارای ویتامین بوده و در دو رنگ مشکی و دودی موجود است.

4. پالت سایه ابرو دودو گرل

این پالت سایه ابرو سه تایی بوده و به علت داشتن سه رنگ برای همه افراد مناسب است زیرا افراد با هر رنگ ابرویی می توانند از یکی از رنگ های آن استفاده نمایند. بافت این سایه ابرو سبک بوده و جلوه ای مات و طبیعی دارد.

5. سایه ابرو کالیستا

سایه ابرو پودری دوتایی کالیستا بافتی پودری و کاملا نرم دارد و با قرار گرفتن در بین تارهای ابرو، فضاهای خالی را به خوبی پوشش می دهد. رنگدانه های غنی این سایه ابرو، پوشش یکدستی روی ابروها ایجاد نموده و رنگ تارهای ابرو را تغییر می دهند. این سایه ابرو دو رنگ متفاوت تیره و روشن دارد و هر فردیبا توجه به رنگ مو و ابروی خود می تواند رنگ سایه ابروی مناسب را انتخاب کند. ماندگاری و دوام این محصول بالا بوده و جلوه طبیعی و زیبایی را ایجاد می نماید.

6. سایه ابرو گلدن رز

سایه ابروی گلدن رز ساختاری پودری و لطیف داشته و به مرتب و یکدست شدن ابروها یاری می نماید. استفاده از این سایه ابرو می تواند فرم ابروها را به شکل طبیعی تغییر داده و پر پشت تر نشان دهد. از جمله نقاط قوت آن می توان به ماندگاری در برابر تعریق، ماندگاری بالا و عدم احتیاج به تمدید در طول روز اشاره نمود.

7. سایه ابرو وت اند وایلد

کیت سایه ابروی ضد حساسیت آلتیمیت برا وت ان وایلد در دو طیف رنگی قهوه ای روشن و قهوه ای تیره در دسترس واقع شده است. این سایه ابرو یک پالت آرایشی فوق العاده برای پرپشت جلوه دادن و حالت دهی به ابرو است. محتویات این ست شامل دو عدد سایه ابرو با تناژ رنگی قهوه ای روشن و تیره، یک وکس نرم و حالت دهنده، یک عدد براش مخصوص ابرو و یک عدد موچین است. رنگدانه های غنی و پیگمنت بالای سایه ابروهای این پالت، باعث ایجاد جلوه ای طبیعی و پرپشت در ابروها می گردد. از طریق براش مخصوص ابرو آن می توانید به راحتی نقاط خالی و کم پشت بین ابروهای خود را با سایه ابرو پر کنید. جلوه این سایه ابرو روی ابروها مات و مخملی بوده و به راحتی ابروها را به سمت بالا لیفت و مرتب می نماید.

8. سایه ابروی چانلانیا

پالت سایه ابروی چانلانیا از جمله محصولات حرفه ای برای ایجاد خط ابرویی است که در تمام طول روز ماندگاری داشته باشد. این پالت سایه ابرو با داشتن مواد اولیه غنی باعث رشد و تقویت ابروها نیز می گردد. رنگ این سایه ابرو قهوه ای میانه بوده و از جمله ویژگی های آن ماندگاری بالا، تقویت نمایندگی، نداشتن پارابن و چربی هستند.

9. پالت سایه ابروی کنویس

محصولات این برند ایرانی کیفیت بالایی دارند و به راحتی با دیگر محصولات خارجی رقابت می نمایند. سایه ابرو کنویس یکی از مرغوب ترین محصولات این برند به شمار می رود و در چند طیف رنگی در دسترس است.

10. سایه ابرو میستار

سایه ابروی میستار به خوبی می تواند ابروهای کم پشت را بپوشاند زیرا پوشش دهی عالی و یکنواختی در سطح ابرو داشته و بعلاوه 9 طیف رنگی و کاملا طبیعی دارد. این سایه ابرو دوام و ماندگاری طولانی ای داشته و بافت آن سبک و لطیف است و در صورتی که آن را به همراه آب بهره ببرید ماندگاری بیشتری هم خواهد داشت.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 29 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1403 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 2226

به "چگونه برترین سایه ابرو را انتخاب کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه برترین سایه ابرو را انتخاب کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید