چرا گیاهان آپارتمانی پشه می زنند؟

به گزارش گفتمان برتر، پشه گیاه یکی از مسائل شایع گل ها است که معمولا در سطح رویی خاک دیده می شود.

چرا گیاهان آپارتمانی پشه می زنند؟

نگهداری از گل ها در خانه ها و آپارتمان لذت بخش است و بسیاری از امواج منفی را از افراد دور نگه می دارد. البته به شرطی که به خوبی از آن ها مراقبت کنید تا آسیب نبینند. در این مطلب از خبرنگاران به این موضوع می پردازیم که چرا گیاهان پشه می زنند؟

چرا گیاهان پشه می زنند؟

یکی از مشکلاتی که اغلب برای گل ها اتفاق می افتد و باید سریعا رفع شود پشه گل است. این حشره تمام قسمت های گل را به آرامی از بین می برد و باعث مرگ کامل آن می شود.

پشه گیاه چیست و چگونه ایجاد می شود؟

پشه گیاه حشره ای شبیه مگس میوه است که با عنوان پشه خاک هم شناخته می شود. معمولا این حشرات در خاک گیاه و موادی که برای کو دادن به گل استفاده می کنید پنهان هستند و راهی برای پیدا کردن آن ها قبل از استفاده از خاک وجود ندارد. با این حال اگر گل را بیرون از محیط خانه قرار دهید نیز ممکن است پشه گل به وجود آید.

خطرات پشه برای گیاه

پشه های گل بالغ قدرت باروری و تخم گذاری زیادی دارند و به سرعت تکثیر می شوند. لارو تخم های پشه های بالغ پس از بیرون آمدن از تخم مواد مغذی ریشه گل ها را می خورند. با ادامه یافتن این عمل ریشه گیاه کلا از بین می رود و گل می میرد. البته اگر گل به اندازه کافی قوی و سالم باشد، پشه آن را تنها زرد و مریض می کند. اگر چه این پشه های مزاحم برای سلامتی خود انسان مضر نیستند و نیش نمی زنند اما به گل ها آسیب زیادی وارد می کنند.

نحوه جلوگیری از ایجاد پشه گیاه

قبل از اینکه گل و گیاه به پشه گرفتار شده و این پشه ها در خاک آن ها شروع به تخم گذاری کنند باید نکاتی را رعایت کنید. اگر مراحل مراقبت را برای همه گیاهان به کار ببندید اتفاقی برای گل هایتان نخواهد افتاد. برخی از این روش ها عبارتند از:

آبیاری کافی گیاه

برنامه ریزی برای آبیاری گل و گیاه و رعایت آن باعث می شود خاک گل به اندازه کافی خیس شود. ازآن جایی که لارو پشه ها قدرت زندگی در منطقه ها خشک را ندارند، رعایت نکات آبیاری از تشکیل آن ها جلوگیری خواهد کرد.

مرطوب نگه داشتن در ظرف زیر گیاه

کافی است محیط زندگی لارو پشه ها یعنی همان سطح خاک را خشک نگه دارید تا آن ها قدرت زندگی را از دست بدهند. بهتر است به جای اینکه آب را روی خاک بریزید آن را در ظرف زیر گیاه بریزید تا ریشه ها خود قطرات آب را بالا بکشند و لاروها منبعی برای تغذیه نداشته باشند. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب این سنگ ها انرژی منفی خانه را از بین می برند سر بزنید.

نگهداری درست از خاک اضافه گیاه

هر گاه پس از عوض کردن خاک گیاه اندازه اضافی آن را نگه می دارید، باید به محل قرار گیری آن توجه زیادی داشته باشید. حتما آن را در محیطی در بسته بگذارید که هوا به آن نمی رسد زیرا پشه ها بدون تهویه هوا زنده نمی مانند.

دقت در هنگام خرید خاک

با اینکه تشخیص پشه در خاک تقریبا غیر ممکن است اما از مکان هایی که از کیفیت محصولات آن ها مطمئن هستید خاک گل و گیاه خود را خریداری کنید. به علاوه همیشه در هنگام خرید دقت زیادی را به خرج دهید و خاکی را که در آن نشانه های سفید و شفاف مشخص است، نخرید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب بدون شستن، فرش منزل را برق بیندازید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 9 مرداد 1401 بروزرسانی: 9 مرداد 1401 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 2025

به "چرا گیاهان آپارتمانی پشه می زنند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا گیاهان آپارتمانی پشه می زنند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید