چاره ای جز افزایش بهای خدمات ارائه شده نداریم

به گزارش گفتمان برتر، سیدمحمود میرلوحی در حاشیه برگزاری صد و بیست و نهمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران توضیحاتی را در ارتباط با تصمیم شورای شهر تهران در زمینه افزایش 20 درصدی خدمات شهری در سال 98 ارائه کرد.

چاره ای جز افزایش بهای خدمات ارائه شده نداریم

وی توضیح داد: خدمات شهری از سال 95 تا سال جاری هیچ افزایشی را نداشته است و در واقع خدماتی که در بحث اتوبوس مترو و بهشت زهرا اجرا شده بر اساس قیمت سال های گذشته بوده است.

وی اعلام نمود: ما هیچ خدماتی نداریم که درآمد و هزینه شان تراز باشد به عنوان مثال به خدماتی که در بهشت زهرا ارائه می گردد می توان اشاره نمود و برای ارائه خدمات مطلوب و با کیفیت ما چاره ای جز افزایش قیمت خدمات شهری در سال آینده نداشتیم.

میرلوحی اعلام نمود: بودجه سال جاری شهرداری تهران 17 هزار و 500 میلیارد توان بود که این رقم در سال آینده به حدود 18 هزار و 500 میلیارد تومان رسیده است و در واقع بودجه د ر نظر گرفته برای شهرداری تهران بودجه انقباضی خواهد بود و حدود 8 هزار میلیارد تومان از این بودجه صرف حقوق و هزینه های جاری و اداری شهر خواهد بود.

وی توضیح داد: متأسفانه در مدیریت شهری در گذشته برای تأمین هزینه ها و درآمدها به سمت اخذ وام های بانکی گام برداشته شده بود و همین امر منجر به افزایش بدهی های شهرداری تهران شده است و هم اکنون ما با بدهی انباشته شده در شهرداری تهران روبرو هستیم.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در صورتی که ما افزایش 20 درصدی خدمات را در سال آینده در نظر نمی گرفتیم باید به سمت کاهش خدمات و یا کاهش کیفیت آنها حرکت می کردیم که قاعدتاً این موضوع منطقی نبود و به همین دلیل ما چاره ای جز افزایش بهای خدمات در سال آینده نداریم.

وی با بیان اینکه قیمت واقعی بلیت مترو 11 هزار تومان است البته من در مصاحبه های قبلی رقم بلیت مترو را 10 هزار تومان اعلام کردم ولی با کار کارشناسی که با شهرداری تهران انجام شده قیمت واقعی بلیت مترو 11 هزار تومان شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: متأسفانه جریان اصولگرایی که در مجلس هفتم بر سر کار بودند شعار تثبیت قیمت را در آن موقع برمی دارند و مردم را سرگرم نموده بودند. و در واقع در آن موقع نیز شاهد افزایش قیمت ها بودیم و هم اینک نیز بعضی از این آقایان نسبت به فعالیت دولت و شورای شهر تهران انتقاد دارند و حال اینکه ما تابلوی مبارزه با فساد را بر سر دست قرار داده ایم آنها نسبت به این موضوع موضع گرفته اند.

میرلوحی ادامه داد: متأسفانه شهرداری تهران در دوره گذشته مبلغ 20 هزار میلیارد تومان به بانک شهر بدهکار است و این بدهی ها روز به روز افزایش یافته است و هم اینک نیز هیچ بانکی حاضر نیست در این شرایط به شهرداری وام بدهد.

وی در ادامه با اشاره به تخریب باغات تهران و همچنین احداث مال ها در پایتخت گفت: هیچکدام از این موارد درآمدی را برای شهر تهران نداشته است و باعث شده مسائل در پایتخت افزایش یابد.

وی گفت: ما برای تأمین درآمد شهری چاره ای جز افزایش بهای خدمات شهری نداریم چرا که بنایی نیز برای حرکت به سوی تراکم فروشی در شهر نداریم چرا که اگر ما هم بخواهیم این رویه را ادامه دهیم با این شرایط مالی کسی حاضر به ورود به این موضوع نیست.

میرلوحی همچنین در خصوص پیگیری های انجام شده از سوی شورای شهر تهران برای پرداخت مطالبات دولت گفت: برای نخستین بار 1650 میلیارد از طلب های دولت به شهرداری تهران پرداخت شده است که قرار است این رقم به 2,500 میلیارد تومان افزایش یابد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 89

به "چاره ای جز افزایش بهای خدمات ارائه شده نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاره ای جز افزایش بهای خدمات ارائه شده نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید