واضح می گویم پرسپولیس با 2 گل استقلال را می برد ، این 2 بازیکن به راحتی برابر حسینی گلزنی می نمایند

به گزارش گفتمان برتر، مهاجم سابق پرسپولیس می گوید این تین در دربی تهران قطعا تیم بازنده نخواهد بود.

واضح می گویم پرسپولیس با 2 گل استقلال را می برد ، این 2 بازیکن به راحتی برابر حسینی گلزنی می نمایند

به گزارش خبرنگاران جمشید شاه محمدی مهاجم اسبق پرسپولیس نتوانسته در دربی گل بزند چون از بدشانسی اش بازی در دربی با پیراهن قرمز نصیبش نشده اما با افتخار از گلزنی با پیراهن تیم کشاورز به استقلال با دروازه بانی احمد رضا عابدزاده صحبت می نماید و گلزنی به دروازه بان استقلال با وجود مهاجمانی مانند عبدی و آل کثیر را کار دشواری نمی داند .

فکر نمی کنید استقلال با توپ پرتری به مصاف پرسپولیس در دربی می آید؟

نه اصلاً این حرف را قبول ندارم چون حریف قبلی استقلال و بازیکنانش آنقدر قوی نبودند که روی آنها خیلی حساب کرد و آنها را ملاکی برای سنجش قدرت استقلال دانست.به هر حال طرفدار با بیشتر بازیکنان ذخیره اش به میدان رفت و استقلال هم گل های زیادی به این تیم زد اما در دربی جریان فرق خواهد نمود و به نظرم آبی ها به تیم سرسخت پرسپولیس بر می خورند و آنجا معین خواهد شد چه در چنته دارند.

این صحبت ها همه کری بود؟!

نه کری نبود واقعیت بود.همه می دانند استقلال تیمی دو تکه است که در خط جلوی خودش بازیکنان خوبی دارد اما در خط دفاع و دروازه به شدت آسیب پذیر است.

اما بدون شک هر تیمی ایراداتی دارد که از چشم حریفانش پنهان نخواهد ماند.

ایرادهای پرسپولیس به مراتب کمتر از استقلال است و این هم به خط حمله پرسپولیس باز می گردد به نحوی که اگر به نظر من یحیی با دو مهاجم یعنی عبدی و آل کثیر در پیشانی خط حمله کار را آغاز نموده و از روش 2-4-4 استفاده کند که قطعاً برنده دربی خواهد بود.

رویارویی سرمربیان دو تیم را چگونه ارزیابی می کنید؟

به نظرم یحیی نباید جنگ روانی و به نوعی جنگ راهنمایی تیمش را به ساپینتو ببازد.مربی تیم استقلال مربی خوبی است اما معمولاً در کنار زمین هیاهوی زیادی به راه می اندازد از این رو یحیی نباید اسیر این جنگ روانی گردد و تیمش را خیلی هوشمندانه راهنمایی نموده تا نه بازیکنانش نه نیمکتش وارد حاشیه نشوند و مانند دربی برگشت فصل قبل بازی و نتیجه را به یکباره از دست ندهند.

جنگ اصلی را در کدام نقطه از زمین می بینید؟

یک نکته را صراحتاً بیان می کنم که پرسپولیس بباز دربی نیست و حتماً با یک یا دو گل اختلاف استقلال را شکست خواهد داد. پرسپولیس نقاط قوت زیادی دارد اما تکیه اصلی پرسپولیس به بیرانوند است دروازه بانی پنالتی گیر که می تواند به برترین شکل با پاس هایش در زمان پرس رقیب تیم خودش را از بازی خارج کند و با پاس های استثنایی اش برای مهاجمان برترین فرصت را برای پیروزی تیمش و گلزنی فراهم سازد.دروازه بانی ششدانگ که من مانند او دروازه بان دیگری را در شرایط فعلی در فوتبال ایران سراغ ندارم.

اما عمری که شاید می توانست برگ برنده پرسپولیس در خط حمله باشد ظاهراً به دربی نمی رسد؟!

عمری می توانست مهره ای مشخص کننده در خط حمله باشد اما اگر نباشد هم یحیی باید با عبدی و آل کثیر خط حمله تیمش را به مصاف استقلال بفرستد.دو مهاجمی که به نظرم از کندی و ضعف مدافعان استقلال قادرند نهایت بهره را ببرند و از زمین و هوا با قدرت و سرعت خودشان عرصه را بر دفاع و دروازه بان استقلال سخت سازند.استقلال هم تیمی است که از عمق بیشتر حمله می نماید و با بستن قایدی نقطه قوت استقلال کاملاً بسته خواهد شد.

ولی مدافعان لیگ حداقل در چند هفته اخیر از مهار قایدی عاجز مانده اند؟

این نکته بیشتر ضعف مدافعان ماست نه نقطه قوت وینگر استقلال و در واقع با فضا ندادن به قایدی و اجازه حرکت ندادن به او که به عرض می زند راه نفوذ او بسته خواهد شد و به نوعی مدافعی که مقابل قایدی بازی می نماید اگر باهوش و قدرتمند کار کند قایدی هیچ کاری و خطری را متوجه دروازه پرسپولیس نخواهد ساخت که خوشبختانه پرسپولیس هم از این دست مدافعان کم در اختیار ندارد.

با همه کری که برای استقلال خواندید فکر نمی کنید گل زدن به دروازه بان ملی پوش استقلال در دربی سخت باشد؟

متأسفانه من در دربی فرصت بازی پیدا نکردم چون در سال اول حضورم در پرسپولیس تیم استقلال در دسته سوم حضور داشت و در دربی رفت سال بعد یک بازی که به جنجال کشیده شد و 2-2 شد فرصت بازی به من نرسید و در دربی برگشت هم که در بندرعباس برگزار گردید شانس بازی به من نرسید اما در کشاورز که بودم به استقلالی که دروازه بانش احمدرضا عابدزاده بود گل زدم در حالی که با وجود مهاجمان فعلی پرسپولیس فکر نمی کنم گل زدن به دروازه بان حال حاضر استقلال کار دشواری باشد و عبدی و آل کثیر راحت می توانند به دروازه بان استقلال گل بزنند کاری که قبلاً هم چند بار آن را انجام داده اند .

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 فروردین 1402 بروزرسانی: 31 فروردین 1402 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 2152

به "واضح می گویم پرسپولیس با 2 گل استقلال را می برد ، این 2 بازیکن به راحتی برابر حسینی گلزنی می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واضح می گویم پرسپولیس با 2 گل استقلال را می برد ، این 2 بازیکن به راحتی برابر حسینی گلزنی می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید