نگاهی به سریال های رمضانی در اولین شب پخش، از آغاز موفقاحضار تا انتقال تکه کلام های ستایش به یاور!

به گزارش گفتمان برتر، پخش سریال های تلویزیونی ویژه ماه مبارک رمضان که از شب گذشته شروع شده، نشان داد که سازندگان هرکدام از این سریال ها تمهیدات خاص خود را برای جذب مخاطب به کار گرفته اند.

نگاهی به سریال های رمضانی در اولین شب پخش، از آغاز موفقاحضار تا انتقال تکه کلام های ستایش به یاور!

به گزارش خبرنگاران، مخاطبان تلویزیون پس از روزه داری، در اولین شب ماه مبارک رمضان به تماشای سریال های رسانه ملی نشستند. البته یکی از سریال ها پخش خود را از امشب آغاز می نماید و وارد گود رقابت سریال های رمضانی می گردد.

آغاز طوفانی احضار

سریال احضار مجموعه ای اجتماعی با موضوع معرفتی از شبکه یک سیما پخش شد و با ضرباهنگ بسیار خوبی که افخمی برای آن در نظر گرفته بود در همین قسمت اول مخاطب را به خوبی با خود همراه کرد. ریتم داستان و موضوع مطرح شده در این مجموعه (احضار روح) با ریتم خوب، در اولین شب مخاطب را به خوبی همراه کرد و سوالات بسیاری را در ذهن مخاطب ایجاد کرد تا بتواند برای شب های بعد در همان ساعات مخاطب را پای قاب تلویزیون بکشاند.

افخمی پس از سال ها دوری از تلویزیون این بار با موضوعاتی مثل رمالی و عرفان های کاذب و احضار روح که شاید بعضی خانواده ها با آن درگیر باشند به تلویزیون بازگشته و در شب اول با آغاز طوفانی و موثر خود صندلی خوبی را در میان سریال های ماه رمضان برای خود در نظر بیننده فراهم آورد. در همین شب اول در فضای مجازی بسیاری از مخاطبان درباره موضوع فیلم و پرداختن تلویزیون به ژانر وحشت اظهار نظر کردند.

افخمی بار دیگر توانایی خود را در ساخت سریال با کات های جذاب و ریتم مناسب همچنین انتخاب سوژه مبتلا به جامعه و توانمندی در ارائه آثار ماورایی به اثبات رساند. سریال احضار به نوبه خودش کار جدیدی است و احتمالاً راه را برای کسانی که می خواهند این ژانر را تجربه نمایند، باز می نماید.

بچه مهندس؛ روایت کوشش جوانان در مهندسی معکوس

بچه مهندس4 که شب گذشته از شبکه دو پخش شد هم به کارگردانی احمد کاوری سوژه بسیار خوبی را دنبال می نماید و همانطور که در قسمت پایانی فصل سوم دیدیم شکار پهپاد جاسوسی آمریکایی را مورد توجه قرار داده است. در این مجموعه کوشش شده تا روایت مهندسی معکوس پهپاد آمریکایی RQ-170 و کوشش مهندسین جوان ما در این حوزه را روایت کند. داستان با کش و قوس خوبی آغاز شد و از نکات قابل توجه آن بازی خوب و انتخاب شایسته محمدرضا رهبری در نقش جواد جوادی است. او در این فصل به گروه بازیگران پیوست و جایگزین روزبه حصاری شد. انتخاب خوب احمد کاوری نشان از درایت او در انتخاب بازیگر دارد. از سوی دیگر محمدرضا رهبری به خوبی در همین قسمت اول نشان داد که از عهده نقش برآمده و به خوبی قسمت های پیشین مجموعه را به لحاظ بازی بررسی نموده است و می توان تفاوت بازی اش را با سریال پرمخاطب خانه امن به خوبی مشاهده کرد.

غیرت و جوانمردی دریاور

سریال تلویزیونی یاور به کارگردانی سعید سلطانی فضایی متفاوت نسبت به سریال های دیگر شبکه ها دارد. قصه جوانمردی که شاید در میان جامعه کمی کمرنگ شده است، برای سریال ماه مبارک در نظر گرفته شده است.

سلطانی در پخش قسمت اول سریالش بیننده را به حال و هوای سریال ستایش نزدیک کرد و تکیه کلام افتاد را در این سریال به کار برد. البته این بار داریوش ارجمند تکیه کلام افتاد را خودش به کار نبرد و این وظیفه را به معلم دوران کودکی اش سپرد!

این مجموعه با توجه کامل به مناسبت ماه رمضان تهیه شده است که مخاطب را با خود همراه می نماید.

ترکیب سریال های ماه رمضان با توجه به پخش قسمت اول سریال ها نشان داد انتخاب ها هوشمندانه انجام شده و با توجه به این مهم که امشب سریال رعد و برق از شبکه پنج سیما پخش خواهد شد می تواند بینندگان تلویزیون را با هر سلیقه ای به خوبی با خود همراه سازد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1521

به "نگاهی به سریال های رمضانی در اولین شب پخش، از آغاز موفقاحضار تا انتقال تکه کلام های ستایش به یاور!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به سریال های رمضانی در اولین شب پخش، از آغاز موفقاحضار تا انتقال تکه کلام های ستایش به یاور!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید