محصص: استیلی نمی خواست سرمربی گردد اما بهترین گزینه بود، متأسفانه بازنده های خوبی نیستیم

به گزارش گفتمان برتر، رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال تأکید کرد که حمید استیلی قصد نداشته سرمربیگری تیم فوتبال امید را قبول کند.

محصص: استیلی نمی خواست سرمربی گردد اما بهترین گزینه بود، متأسفانه بازنده های خوبی نیستیم

به گزارش گفتمان برتر و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مرتضی محصص، رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال با دفاع از انتخاب حمید استیلی به عنوان سرمربی تیم ملی امید گفت: بدون شک این یک تصمیم کاملاً درست بود.

وی درباره ناکامی تیم امید در صعود به مرحله بعدی رقابت های قهرمانی زیر 23 سال آسیا گفت: من هم مثل همه اعضای تیم و میلیون ها نفر از مردم فوتبال دوست ایران از حذف تیم مان متأسف و ناراحت هستم. لیاقت این تیم قطعاً بیش از اینها بود، اما وقت آن است که در خصوص واقعیت ها صحبت کنیم.

رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال گفت: واقعیت اول این است که حمید استیلی هیچ وقت به دنبال سرمربی شدن در تیم امید نبود. من در فوتبال چهره شناخته شده ای هستم و دلیلی ندارد که خلاف واقعیت صحبت کنم. می توانید از سایر اعضای کمیته فنی و دوستان من هم بپرسید. ما بعد از کرانچار به استیلی پیشنهاد دادیم سرمربی گردد، اما به هیچ وجه قبول نکرد و سراغ آنالیز شرایط گزینه های دیگر رفتیم. بعد از فرهاد مجیدی باز هم این پیشنهاد را به استیلی دادیم که قبول نکرد و باز هم گزینه های متعددی مطرح شدند که به هر دلیل نشد. اما حمید استیلی بالاخره با اصرار اعضا قبول کرد به این دلیل که بهترین گزینه در آن مقطع بود.

محصص اعلام نمود: هیچ گزینه ای وجود نداشت که هم مدارج لازم را طی نموده باشد، پرولایسنس داشته باشد و در آن مقطع کوتاه به جامانده با همه نفرات این نسل به خوبی آشنا باشد. استیلی کامل ترین اطلاعات ممکن را در این زمینه داشت و با شناخت خودش نفرات مورد نظر را از بین بازیکنان قبلی تیم و مهره های شایسته لیگ انتخاب کرد. قبول دارم که چند سال بود استیلی کار مربیگری نمی کرد، اما در این مقطع با قاطعیت می گویم که بهترین تصمیم را گرفتیم و بهترین انتخاب را انجام دادیم. البته می توانستیم به سراغ مربی گرانقیمت خارجی برویم، اما این مسئله هم برای فدراسیون مشکل ساز بود، هم کدام مربی خارجی در مدت دو ماه می توانست چنین شناختی از این تیم پیدا کند؟

وی ادامه داد: مسئله مهم این بود که زمان کافی در اختیار نداشتیم. در این بین صحبت هاى غیر منصفانه زیادى مطرح شد. از این قبیل که من یا آقاى معینى می خواستیم وارد کادر فنى این تیم ها شویم. واقعاً اینگونه ادعاها و صحبت ها در شأن فوتبال ما نیست. سابقه من و آقاى معینی روشن است. در زمان کدام مربی چنین خواسته اى داشتیم یا چنین هدفى را دنبال کردیم؟ آیا در نهایت ما دستیار حمید استیلى در این مسابقات شدیم؟ فکر می کنم براى همه روشن است که این صحبت ها دروغ بود. حوزه کار و وظایف من به عنوان کمیته فنی و عضو کمیته فنی AFC کاملاً معین است. همین حالا به عنوان یکى از نمایندگان AFC در بانکوک حضور دارم. واقعاً در قبال چنین دروغ هایی چه باید گفت؟

متأسفانه ما بازنده های خوبی هم نیستیم. محصص با بیان این جمله گفت: نمی دانم چرا در زمان شکست همه چیز را فراموش می کنیم. حمید استیلی از سرمایه های ماست، بارها و بارها همه ما را خشنود نموده، اتفاقات تاریخی برای ما رقم زده، در این ماجرای تیم امید هم به جز کوشش برای پیروزیت این تیم هیچ کاری نکرد. استیلی سرمایه ماست که امروز برخی ها برای او شمشیر از رو بسته اند. نمی دانم چرا قدر این سرمایه ها را نمی دانیم. معتقدم این تیم با این بازیکنان و این کادر باید حفظ شوند و تیم ب فوتبال ما را بسازند.

وی گفت: به جای زانوی غم بغل کردن باید به فکر فردا باشیم و ببینیم تیم هایی که پیروز شدند، چه الگویی دارند. ژاپن هم حذف شد، عراق هم کنار رفت تیم های دیگری هم به این سرنوشت دچار می شوند، اما مشکل ما این است که زمان ناکامی ها به دنبال تسویه حساب می رویم. به اعتقاد من می گردد به این تیم امیدوار بود و می توان فردای بهتری داشت. یادمان نرود استیلی زمان کمی داشت و فقط دو اردو در قطر و اندونزی کنار این تیم بود که برای ایجاد تحول تاکتیکی در تیم و اجرای برنامه های مورد نظر کافی نیست. نباید زود ناامید شویم و این همه کوشش و دلسوزی و زحمات سرمایه های فوتبال کشورمان را نادیده بگیریم. من به عنوان مسئول کمیته فنی از حمید استیلی، دستیاران و همه همکارانش تشکر می کنم و امیدوارم این تیم با همه ارکان و بخش های خودش حفظ گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 639

به "محصص: استیلی نمی خواست سرمربی گردد اما بهترین گزینه بود، متأسفانه بازنده های خوبی نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محصص: استیلی نمی خواست سرمربی گردد اما بهترین گزینه بود، متأسفانه بازنده های خوبی نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید