ماجرای اولین جلسه عمومی ناسا در خصوص بشقاب پرنده ها چه بود؟

به گزارش گفتمان برتر، ناسا پس از سال ها پنهان کاری، یک جلسه عمومی را در خصوص بشقاب پرنده ها برگزار کرد و در خصوص مسائل کشف یا تایید کردن آن ها سخن گفت.

ماجرای اولین جلسه عمومی ناسا در خصوص بشقاب پرنده ها چه بود؟

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، اعضای یک گروه مستقل ناسا که یوفوها یا آنچه که دولت آمریکا اکنون به عنوان پدیده های ناهنجار ناشناس می شناسد را آنالیز می نمایند، در اولین نشست عمومی خود در روز 31 مه (10 خردادماه) اعلام کردند که داده های کم کیفیت، بزرگترین موانع برای کشف این اشیای اسرارآمیز هستند.

این هیات 16 نفره که سال گذشته با حضور کارشناسان برجسته حوزه های علمی مختلف، از فیزیک گرفته تا اخترزیست شناسی تشکیل شد، یک جلسه چهار ساعته همراه با پخش اینترنتی ناسا برگزار کرد تا یافته های اولیه خود را پیش از ارائه گزارش در اواخر تابستان، آنالیز کند.

دیوید اسپرگل (David Spergel)، اخترفیزیکدان و رییس این گروه گفت که نقش تیم وی، حل کردن ماهیت این رویداد ها نیست، بلکه ارائه نقشه راه به ناسا برای راهنمایی کردن تحلیل های آینده است.

مقامات ناسا اعلام کردند که چندین شرکت نماینده در این پروژه، از زمان آغاز کار خود در ژوئن سال گذشته، مورد سوءاستفاده آنلاین و آزار و اذیت از سوی منابع نامشخص قرار گرفته اند.

نیکولا فاکس (Nicola Fox) مدیر علوم ناسا، در سخنرانی افتتاحیه گفت: شنیدن در خصوص آزار و اذیتی که اعضای میزگرد ما به صورت آنلاین با آن روبه رو شده اند، واقعا مایوس نماینده است، زیرا آن ها در حال مطالعه این موضوع هستند. آزار و اذیت فقط به ایجاد موانع بیشتر منجر می شود.

با وجود این، بزرگترین چالشی که اعضای گروه به آن اشاره کردند، کمبود روش های علمی قابل اعتماد برای مستندسازی بشقاب پرنده ها بود که معمولا به شکل اجسام در حال حرکت دیده می شوند و محدودیت فناوری های شناخته شده و قوانین طبیعت را به چالش می کشند.

به گفته اعضای این گروه، مشکل اساسی این است که پدیده های مورد بحث عموما با دوربین ها، حسگر ها و سایر تجهیزاتی شناسایی و ثبت می شوند که برای مشاهده و اندازه گیری دقیق چنین ویژگی هایی طراحی یا تنظیم نشده اند.

اسپرگل، رییس این گروه تاکید نمود: اگر بخواهم آنچه را که احساس می کنم آموخته ایم در یک خط خلاصه کنم، این است که به داده های با کیفیت بالا احتیاج داریم. داده های موجود و گزارش های شاهدان عینی، به تنهایی برای ارائه شواهد قطعی در خصوص ماهیت و منشاء هر رویداد مرتبط به بشقاب پرنده ها کافی نیستند.

تابو های پیرامون این موضوع نیز همچنان باقی هستند. اسپرگل گفت: اگرچه پنتاگون در سال های اخیر هوانوردان نظامی را تشویق نموده است تا رویداد ها را مستند نمایند، اما بسیاری از خلبانان تجاری به علت انگ خوردن پیرامون ارائه چنین مشاهداتی، تمایلی به گزارش دادن در خصوص آن ها ندارند.

پنل مشاوره ناسا، اولین پژوهش در خصوص یوفو ها را نشان می دهد که تا به امروز تحت نظارت آژانس فضایی آمریکا در خصوص موضوعی اجرا شده است که زمانی دولت در اختیار انحصاری و مخفیانه مقامات نظامی و امنیت ملی این کشور قرار داده بود.

پژوهش های تحت نظر پنتاگون

پژوهش ناسا به غیر از تحقیقات تازه رسمی شده تحت نظر پنتاگون، در خصوص مشاهده هایی است که در سال های اخیر به وسیله هوانوردان نظامی گزارش شده و به وسیله مقامات دفاعی و اطلاعاتی آمریکا تجزیه و تحلیل شده اند.

شان کرکپاتریک (Sean Kirkpatrick)، مدیر دفتر تازه تأسیس پنتاگون موسوم به AARO گفت که ارتش آمریکا بیش از 800 مورد مشاهده را در دو دهه گذشته ثبت نموده است، اما فقط چند درصد آن ها فراتر از شرح نسبتا ساده در نظر گرفته می شوند و بقیه را می توان به منشأ های دنیوی مانند هواپیما، بالون، زباله یا دلایل جوی نسبت داد.

کوشش های موازی ناسا و پنتاگون، پس از دهه ها زمان سپری شده برای انحراف و بی اعتبار کردن گزارش های مربوط به اشیای پرنده ناشناس یا بشقاب پرنده ها که به دهه 1940 بازمی شود، نقطه عطفی محسوب می شود؛ اما در نهایت، ناسا و پنتاگون در پرداختن به این موضوع، بر ضرورت حفاظت از حریم هوایی آمریکا، امنیت عمومی و امنیت طبیعی تاکید نمودند.

هیات ناسا با خروج از پنتاگون، فقط گزارش های طبقه بندی نشده ناظران غیرنظامی را آنالیز می نماید. اسپرگل گفت که این کار اجازه می دهد اطلاعات به دست آمده، با نهاد های علمی، تجاری و بین المللی و بعلاوه عموم مردم در میان گذاشته شوند. بیشتر کار این گروه همچنان بر پدیده های هوایی متمرکز است.

اسپرگل افزود: ناسا و مقامات دفاعی-اطلاعاتی آمریکا تاکید نموده اند که اگرچه وجود حیات بیگانه هوشمند منتفی نیست، اما هیچ مدرکی را دال بر منشأ فرازمینی برای مشاهده یوفو ها پیدا ننموده اند. این ادعا که ما شواهدی از هوش غیرانسانی را می بینیم، به مدارک فوق العاده ای احتیاج دارد و ما چنین مدارکی را ندیده ایم.

منبع: فرارو
انتشار: 16 خرداد 1402 بروزرسانی: 16 خرداد 1402 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 2171

به "ماجرای اولین جلسه عمومی ناسا در خصوص بشقاب پرنده ها چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای اولین جلسه عمومی ناسا در خصوص بشقاب پرنده ها چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید