طرح اولیه از هواپیمای بدون خلبان ارایه شد

به گزارش گفتمان برتر به نقل از دیلی میلی، به زودی افراد می توانند با یک هواپیمای بدون خلبان به مقصد دلخواه خود سفر نمایند.

طرح اولیه از هواپیمای بدون خلبان ارایه شد

آژانس مسافرتی آنلاینKiwi.com با همکاری شرکت فناوری هوافضای Zuri در جمهوری چک طرح اولیه ای از یک هواپیمای خودران ارائه نموده اند.

آنها امیدوارند این نمونه اولیه بتواند مسافت 698 کیلومتر را طی کند که معادل مسافت بین لندن تا آلمان است.

هواپیمای بدون خلبان نیز مانند پهپاد از فناوری VTOL استفاده می نماید تا به طور عمودی از زمین بلند گردد و فرود بیاید. استفاده از فناوری VTOL بدان معناست که هواپیما می تواند به طور عمودی فرود بیاید و در نتیجه قابلیت فرود در اماکن بیشتری دارد.

همچنین هواپیما با استفاده از 8 موتور الکتریکی پرواز می نماید. طول بال هواپیما نیز حدود 11 متر و وزن آن 900 کیلوگرم خواهد بود.

طبق اعلام Zuri، طرح اولیه مذکور می تواند 4 مسافر را جابه جا کند. این شرکت هم اکنون میخواهد نمونه اولیه از این هواپیما با قابلیت پرواز را با هدف جذب سرمایه گذاری اولیه بسازد.

فناوری ها و هواپیمای خودران به زودی از هزینه های شرکت های هوایی می کاهند. علاوه بر آن پتانسیل جدیدی برای ساخت هواپیماهایی با یک خلبان نیز فراهم می نمایند.

هواپیمای بدون خلبان مزایای بالگرد و هواپیما را با پروانه های الکتریکی ترکیب می نماید.

به نوشته وب سایت شرکت، چنین هواپیمایی برای سفر میان جزیره ها مناسب است و به این ترتیب مسافران نیازی نیست از قایق، تاکسی یا خودروهای اجاره ای استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 112

به "طرح اولیه از هواپیمای بدون خلبان ارایه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح اولیه از هواپیمای بدون خلبان ارایه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید