سهم هر اپراتور تلفن همراه از مشترکان اینترنت پرسرعت موبایل کشور چه مقدار است؟

به گزارش گفتمان برتر، ICTPRESS -نگاهی به توسعه کاربری ارتباطات پهن باند سیار کشور در امسال حکایت از گام های بلند اپراتور اول در این خصوص دارد که نسبت به اپراتورهای دیگر دارای فاصله مهمی است.

سهم هر اپراتور تلفن همراه از مشترکان اینترنت پرسرعت موبایل کشور چه مقدار است؟

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، همراستا با توسعه فناوری های نوین اطلاعاتی، ارتباطات و زیرساخت های ارتباطاتی نیز نیازمند توسعه متوازن و همه جانبه است.

این در حالی است که در دهه های اخیر و ظهور ICT در دنیا، ارتباطات نقش کلیدی در این عرصه دارد و کشورمان با کوشش متخصصان و نگاه های صحیح مدیریتی در این حوزه، همگام با توسعه دنیای پیش می رود.

در این میان اینترنت به عنوان موثرترین و اصلی ترین رکن ارتباطات در دهکده دنیای، موجبات رشد و توسعه کسب و کارها و اساسا مبنای زندگی دیجیتالی شهروندان الکترونیکی را فراهم ساخته است.

اما لازمه توسعه در این مسیر، توسعه در زیرساخت های ارتباطاتی و اینترنت است که اهم آن، افزایش سرعت و کیفیت این شبکه منطبق بر فناوری های روز است.

اکنون در شروع قرن تازه شاهد رشد فزاینده کاربران اینترنت پرسرعت و در کلان ارتباطات پهن باند هستیم که بیش از پیش به تلفن همراه و ارتباطات سیار بر میگردد و استفاده روزافزون کاربران ایرانی از آن.

امروزه بسیاری از امور جاری و مهم افراد به وسیله به کارگیری تلفن همراه و در مسیر تردد روزانه یا حتی در منازل انجام می گردد.

روند افزایشی همراه اول نسبت به سال گذشته و اپراتورها

از میان اپراتورهای تلفن همراه در کشور، همراه اول سال جاری نیز در عین حال که نسبت به مدت مشابه سال گذشته توانسته رشد قابل توجهی را در بخش مشترکان اینترنت پرسرعت سیار بدست بیاورد، نسبت به اپراتورهای دوم و سوم نیز فاصله قابل تاملی دارد.

با نگاهی به جدول مقایسه اپراتورهای تلفن همراه با یکدیگر و بعلاوه نسبت به عملکردشان در سال 1399، به وضوح می توان آثار توسعه در شبکه ارتباطات سیار ایران را مشاهده کرد.

شرایط توسعه ارتباطات پهن باند سیار در 9 ماهه 1400 نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد که با کوشش های انجام شده در عرصه ارتباطات و اپراتورهای سیار، با افزایش کاربری در این حوزه بیش از 109 درصد ضریب نفوذ وجود دارد که سال گذشته حدود 92 درصد بوده است، یعنی سال جاری بیش از 91 میلیون، کاربر اینترنت پرسرعت سیار نسل های سوم و چهارم تلفن همراه 3 اپراتور بوده اند که سال گذشته این رقم حدود 77 میلیون مشترک بوده است.

فاصله 10 تا چند ده میلیونی تعداد کاربران اپراتورها

در این میان همراه اول در 9 ماهه 1400 نزدیک به 50 میلیون کاربر این شبکه را داشته که نسبت به روند سال گذشته خود 10 میلیون رشد نموده است، این در حالی است که نسبت به اپراتور دوم نیز 10 میلیون جلوتر است و با اپراتور سوم فاصله چند ده میلیونی دارد.

نکته دیگر رشد قابل توجه کاربران نسل چهارم تلفن همراه است که سهم عمده رشد اپراتور اول در این حوزه را به خود اختصاص داده است. نکته ای که به صورت مشابه برای دو اپراتور دیگر نیز کمابیش وجود دارد و درکل نشان دهنده اقبال عمومی بر استفاده از نسل های تازه با امکانات متنوع و سرعت بالاتر است.

منظره روند افزایشی برای نسل پنجم تلفن همراه

آنچه مسلم است تقاضا با توسعه فناوری ها و آگاهی کاربران، توسعه سرویس های افزوده تلفن همراه و نیازهای روزمره، بیشتر می گردد و اپراتوری که بتواند همزمان با توسعه زیرساخت های خود به خوبی به ارائه متنوع سرویس ها و خدمات بر پایه نیازهای روزافزون کاربران اقدام کند، حرف اول را می زند.

منبع: انتخاب
انتشار: 29 آذر 1401 بروزرسانی: 29 آذر 1401 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 2097

به "سهم هر اپراتور تلفن همراه از مشترکان اینترنت پرسرعت موبایل کشور چه مقدار است؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "سهم هر اپراتور تلفن همراه از مشترکان اینترنت پرسرعت موبایل کشور چه مقدار است؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم هر اپراتور تلفن همراه از مشترکان اینترنت پرسرعت موبایل کشور چه مقدار است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید