رشد 66 درصدی نشریات در سیستان و بلوچستان

به گزارش گفتمان برتر، رئیس خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان گفت: یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی در استان سیستان و بلوچستان، افزایش انتشار تعداد نشریات بوده است.

رشد 66 درصدی نشریات در سیستان و بلوچستان

محمد شکوهی فر در گفت و گو با خبرنگاران- ضمن گرامیداشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی بیان نمود: امروز سیستان و بلوچستان به برکت نظام مقدس انقلاب اسلامی در بسیاری از شاخص ها رشد چشمگیری داشته است.

رئیس خانه مطبوعات استان در ادامه اظهار کرد: یکی از شاخص های مهمی که در سیستان و بلوچستان طی سالهای اخیر افزایش داشته، انتشار نشریات محلی استان بوده است.

وی گفت: در سال 57 تعداد 22 نشریه در استان وجود داشته که این میزان در سال 97 به 66 نشریه افزایش یافته که رشد 66 درصدی را نشان می دهد.

سرپرستروزنامه ایراندر استان سیستان وبلوچستان ادامه داد: در حال حاضر در استان، 12 خبرگزاری رسمی و کشوری، 25 پایگاه خبری تحلیلی، 6 روزنامه محلی، 5 هفته نامه، 2 دوهفته نامه، 9 ماهنامه، 17 فصلنامه، 12 دوفصلنامه، 1 سالنامه و 28 نشریه سراسری فعالیت دارند.

شکوهی فر اظهار داشت: پیشرفت های علمی و پژوهشی در آموزش و پرورش، دانشگاه های دولتی و آزاد و حوزه های علمیه نیز از دیگر آثار و برکات 40 سال انقلاب اسلامی در استان است.

رئیس خانه مطبوعات استان در ادامه با بیان اینکه رسانه های استان باید در جهت تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و وحدت جامعه گام بردارند، اظهار کرد: استقلال، اعتماد به نفس و وحدت و انسجام ملی مهمترین دستاورد 40 ساله انقلاب اسلامی ایران است.

وی تاکید نمود: رسانه ها از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهمی را در تشکیل نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته اند.

سرپرست روزنامه همشهری در استان بیان نمود: انقلاب اسلامی نیز بر هویت مطبوعات و استقلال آن و ظرفیت سازی رسانه ها تأثیر فراوانی گذاشت و صندلی آن را تقویت و منزلت خبرنگار و روزنامه نگار را اعتلا بخشید و به اصحاب قلم و اصحاب خبر اعتبار ویژه ای داد.

شکوهی فر گفت: یکپارچگی و انسجام شکل گرفته در جمهوری اسلامی با هیچ سرمایه ای قابل سنجش نیست و این یکپارچگی عامل وحشت و ترس استکبار جهانی شده است.

وی درادامه از شرکت مطبوعات استان در نمایشگاه دستاوردهای چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در زاهدان اطلاع داد و اضافه کرد: این نمایشگاه در ایام الله دهه فجر از تاریخ یازدهم تا هفدهم بهمن ماه در محل نمایشگاه های بین المللی برگزار خواهد شد.

دبیر: زهرا حبیب پور

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 64

به "رشد 66 درصدی نشریات در سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 66 درصدی نشریات در سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید