قیمت تور عمان: رزمایش نظامی اتحادیه اروپا و ژاپن در دریای عمان

به گزارش گفتمان برتر، نیروهای دریایی اتحادیه اروپا و ژاپن برای تمرین عملیات ضد دزدی دریایی در آب های آزاد و بین المللی، رزمایش نظامی مشترک در دریای عمان برگزار کردند.

قیمت تور عمان: رزمایش نظامی اتحادیه اروپا و ژاپن در دریای عمان

با قیمت تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط عمان آشنا شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اتحادیه اروپا امروز (دوشنبه) از برگزاری رزمایش نظامی مشترک با ژاپن در دریای عمان اطلاع داد.

وبگاه اطلاع رسانی سرویس خارجی اتحادیه اروپا طی بیانیه ای اعلام نمود: در 16 اکتبر 2021، اتحادیه اروپا و ژاپن رزمایش دریایی مشترکی را در سواحل خلیج عدن و دریای عمان انجام دادند. این رزمایش شامل تجهیزات نیروی دریایی اتحادیه اروپا (عملیات آتالانتا در سومالی) و نیروهای دفاع دریایی ژاپن بود.

اتحادیه اروپا با بیان اینکه نیروهای شرکت کننده در این رزمایش، اطلاعات را با مرکز امنیت دریایی عمان به اشتراک گذاشتند، شرح داد: این تمرین دریایی مشترک، بر اساس سناریوی عملیات ضد دزدی دریایی، شامل سوارشدن بر کشتی، فرود بلاگرد بر عرشه، تکامل تاکتیکی پیچیده و گشت مشترک در دریای آزاد بود.

در ادامه این بیانیه آمده است: این رزمایش در راستای دیگر فعالیت های دریایی مشترک اتحادیه اروپا و ژاپن، از جمله تمرین مشترک اتحادیه اروپا-ژاپن-جیبوتی در ماه می 2021 برگزار گردید. استراتژی اتحادیه اروپا برای همکاری در هند و اقیانوسیه که به تازگی تصویب شده است، نیازمند فعالیت های مشترک بیشتر با شرکای حوزه هند و اقیانوسیه برای ارتقاء امنیت دریایی است.

اتحادیه اروپا با بیان اینکه میخواهد مشارکت خود را با کشورهای حوزه خلیج فارس تقویت کند، اضافه نمود: اتحادیه اروپا متعهد به حفظ نظم بین المللی مبتنی بر قوانین، از جمله به وسیله همکاری دریایی عملی در زمینه آزادی ناوبری، به منظور حفظ امنیت مسیرهای دریایی، حفاظت از حوزه دریایی دنیا در برابر همه تهدیدهای سنتی و غیر سنتی، و افزایش رفاه به وسیله اقیانوس های صلح آمیز و پایدار است.

در انتها این بیانیه تاکید شده که اتحادیه اروپا به همراه شرکای خود در حوزه اقیانوس هند-آرم، به حفظ و تقویت ثبات، امنیت، رفاه و توسعه پایدار منطقه یاری بیشتری می نماید.

پیش از این هم رسانه ها از اعزام ناو هواپیمابر اتمی نیروی دریایی آمریکا به اقیانوس هند برای مشارکت در یک رزمایش بزرگ چهارجانبه اطلاع داده بودند (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 مهر 1400 بروزرسانی: 26 مهر 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1750

به "قیمت تور عمان: رزمایش نظامی اتحادیه اروپا و ژاپن در دریای عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت تور عمان: رزمایش نظامی اتحادیه اروپا و ژاپن در دریای عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید