دهکده گردشگری رایان نطنز

به گزارش گفتمان برتر، دهکده گردشگری و تفریحی رایان نطنز نام مجموعه ای در منطقه رایان نظنز است که در سال 1386 به عنوان یکی از مناطق نمونه گردشگری استان اصفهان برگزیده شد.

دهکده گردشگری رایان نطنز

دهکده گردشگری و تفریحی رایان نطنز در 30 کیلومتری شهرستان نطنز و 100 کیلومتری مرکز استان اصفهان و در ارتفاع 2500 متری از سطح دریا در دامنه کوههای کرکس قرار گرفته است که چشم اندازهای بی بدیل روستای تاریخی کشه و طرق رود این نقطه را به یکی از زیباترین مکان های استان تبدیل کرده است.

قله کوهستان کرکس با ارتفاع 3895 متری ازسطح دریا از قلل مرتفع کشور بوده که کوهنوردان هر هفته از این دهکده به سمت قله میروند و تقریباً در نیمی ازسال پوشیده از برف بوده ومنابع اصلی تامین آب چشمه های متعدد منطقه است .

دامنه های کرکس به دلیل وجود منابع آب کافی و نیز اعتدال شرایط اقلیمی و رویش انواع گیاهان مرتعی و زینتی و تجاری در ردیف مراتع نسبتاً خوب منطقه و کشور است.

دهکده گردشگری و تفریحی رایان نطنز، دهکده ای با منظره ای ویژه در دامنه کوه کرکس و آب و هوای خوش که هر ساله مورد نظر گردشگران و کوهنواردانی است که برای بازدید و صعود رهسپار منطقه رایان می شوند.

دهکده گردشگری و تفریحی رایان نطنز دارای امکاناتی چون دریاچه مصنوعی، قایق سواری، اسب سواری، رستوران سنتی، فست فود، زیپ لاین به طول 3 کیلومتر و همچنین ویلاهای اقامتی است که در فاز اول آن مورد استفاده گردشگران قرار گرفته اند همچنین در فازهای بعدی دهکده گردشگری و تفریحی رایان نطنز قرار است امکاناتی تفریحی چون تله کابین، پیست اسکی و هتل پنج ستاره نیز مورد بهره برداری قرار گیرند.

امکانات تفریحى و گردشگرى دهکده گردشگری و تفریحی رایان نطنز:

1- زیپ لاین دهکده گردشگری رایان نطنز

2- پل معلق دهکده گردشگری رایان نطنز

3- قایق سواری دهکده گردشگری رایان نطنز

4- اسب سواری دهکده گردشگری رایان نطنز

5- کوهنوردی دهکده گردشگری رایان نطنز

امکانات

1- سرویس بهداشتی تمیز معمولى و فرنگى دهکده گردشگری رایان نطنز

2- پارکینگ اختصاصى دهکده گردشگری رایان نطنز

3- آلاچیق هاى دهکده گردشگری رایان نطنز

منبع: گردشبان
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1334

به "دهکده گردشگری رایان نطنز" امتیاز دهید

1 کاربر به "دهکده گردشگری رایان نطنز" امتیاز داده است | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهکده گردشگری رایان نطنز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید