دلایل ایست قلبی در ورزشکاران!

به گزارش گفتمان برتر، مرگ ناگهانی قلبی در ورزشکاران کمتر از 35 سال ناشی از پنج علت شایع و در ورزشکاران بیش از 35 سال به یک علت شایع است.

دلایل ایست قلبی در ورزشکاران!

به گزارش ایسنا، مرگ ناگهانی قلبی به مرگ هایی اطلاق می گردد که به صورت غیر قابل انتظار از آغاز علائم قلبی رخ می دهد و در این بین ایست قلبی در بین ورزشکاران کمتر و بیش از 35 سال دلایل خاص و شایعی دارد.

ورزشکاران کمتر از 35 سال

بر اساس این مطلب که از سوی محمود امرایی، متخصص پزشکی ورزشی تهیه شده و از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته، در رابطه با علل مرگ ناگهانی ورزشکاران در حین مسابقه و تمرین آمده است: شایع ترین علل مرگ ناگهانی قلبی در ورزشکاران جوان (زیر 35 سال) شامل کاردیومیوپاتی هیپرتروفی، ناهنجاری مادرزادی عروق کرونر قلب، میوکاردیت، پارگی آنوریسم آئورت و دیس پلاژی آرتیموژنیک بطن راست است.

ورزشکاران بیش از 35 سال

بعلاوه شایع ترین دلیل مرگ ناگهانی قلبی در ورزشکاران بالای 35 سال، تصلب شرایین و شایع ترین دلیل مرگ ناگهانی قلبی در افرادی که بیماری زمینه ای قلبی ندارند، ضربه شدید به قفسه سینه و آریتمی قلبی است.

توصیه مهم

به تمام ورزشکاران حرفه ای و نیمه حرفه ای توصیه می گردد هرساله با مراجعه به متخصص طب ورزشی، یا متخصص قلب و عروق و انجام اتوکاردیوگرافی، تست ورزشی و سایر اقدامات تشخیصی از وقوع مرگ ناگهانی قلبی در میادین ورزشی جلوگیری نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 30 بهمن 1400 بروزرسانی: 30 بهمن 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1883

به "دلایل ایست قلبی در ورزشکاران!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل ایست قلبی در ورزشکاران!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید