خبرنگاران ورود سازمان اطلاعات انگلیس به حفاظت از تحقیقات واکسن کرونا

به گزارش گفتمان برتر، تهران- خبرنگاران- رییس سازمان اطلاعات داخلی انگلیس (MI5) چهارشنبه شب خاطرنشان کرد که از تحقیقات ساخت واکسن کرونا حفاظت می نمایند.

خبرنگاران ورود سازمان اطلاعات انگلیس به حفاظت از تحقیقات واکسن کرونا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران از رویترز، کن مک کالوم به خبرنگاران گفت: نیروهای اطلاعاتی انگلیس در کوششند تا از تحقیقات واکسن کرونا در برابر قدرت های متخاصمی که به دنبال سرقت یا خرابکاری داده های تحقیقات هستند، دفاع نمایند.

مک کالوم اضافه نمود: واضح است که داشتن اولین واکسن قابل استفاده علیه این ویروس کشنده یک جایزه عظیم است، بنابراین انتظار داریم که طیف وسیعی در دنیا به این تحقیقات علاقه مند شوند.

رییس جدید سازمان اطلاعات انگلیس گفت: طیف وسیعی از تهدیدها علیه کار فراوری واکسن وجود دارد.

مک کالوم تاکید نمود: من حدس می زنم ما با دو بخش اساسی روبه رو هستیم، دسته اول کوشش هایی برای سرقت مالکیت معنوی منحصر به فرد فراوری شده در تحقیقات و دوم تحریف و جعل داده های ارائه شده است.

به گزارش سازمان بهداشت دنیای، بیش از 150 واکسن بالقوه با 42 آزمایش انسانی در حال فراوری و آزمایش در سطح دنیای برای جلوگیری از بیماری همه گیری کرونا است.

واکسن دانشگاه آکسفورد نیز با همکاری شرکت AstraZeneca در دست فراوری است. این واکسن در واقع نوعی نمونه بردار ویروسی است که عملکردی شبیه به اسب تروا دارد. برای ساخت این واکسن، محققان پروتئین تاجدار ویروس SARS-CoV-2 را به درون یک ادناویروس ضعیف شده که معمولا عامل سرماخوردگی عادی است، منتقل کردند تا پروتئین مذکور موجب تحریک واکنش سیستم ایمنی بدن گردد.

نتایج حاصل از فازهای اول و دوم آزمایشات بالینی این واکسن نشان می دهد که مصرف آن موجب یک واکنش ایمنی قوی و افزایش پادتن ها و سلول های T می گردد که عوارض جانبی خفیفی مانند گیجی و سردرد دارد. اکنون فاز سوم آزمایشات بالینی این واکسن شروع شده و قرار است مجموعا 50 هزار داوطلب این واکسن را در برزیل، انگلیس، آمریکا و آفریقای جنوبی آزمایش نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1175

به "خبرنگاران ورود سازمان اطلاعات انگلیس به حفاظت از تحقیقات واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ورود سازمان اطلاعات انگلیس به حفاظت از تحقیقات واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید