خاموشی برج میلاد همزمان با روز ساعت زمین

به گزارش گفتمان برتر، تهران (پانا) - چراغ های برج میلاد همزمان با رویداد جهانی ساعت زمین، به مدت یک ساعت شنبه (7 فروردین ماه) خاموش می گردد.

خاموشی برج میلاد همزمان با روز ساعت زمین

روابط عمومی برج میلاد گفت: ساعت زمین یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت (World Wide Fund for Nature) است که در آن سازه ها و ساختمان های معروف جهان از ساعت 20 و 30 دقیقه تا 21 و 30 دقیقه در آخرین شنبه ماه مارس، به مدت یک ساعت چراغ ها و تجهیزات الکترونیک غیر ضروری خود را با هدف آگاهی بخشی در خصوص تغییر اقلیم و حفظ انرژی خاموش می نمایند.

بر این اساس برج میلاد تهران به عنوان ششمین برج مخابراتی جهان وبام فرهنگ و هنر کشور، در حمایت از محیط زیست جهانی در این روز چراغ هایش خاموش می گردد.

سال جاری نیز به روال سال های گذشته چراغ های این برج در تاریخ شنبه (7 فروردین ماه) مصادف با آخرین شنبه ماه مارس، از ساعت 20 تا 30 دقیقه تا 21 و 30 دقیقه برای حفاظت از محیط زیست خاموش می گردد.

صندوق جهانی طبیعت، بزرگترین اتحادیه بین المللی در زمینه حفاظت از محیط زیست است که در سال 1961 میلادی در سوئیس تأسیس شد و این رویداد نمادین برای نخستین بار در سال 2007 میلادی توسط این صندوق جهانی از استرالیا شروع شد. در این سال 2.2 میلیون نفر در شهر سیدنی برای حمایت از اقدامات مربوط به تغییرات آب و هوا تشویق شدند تا چراغ های غیر ضروری را به مدت یک ساعت خاموش نمایند.

پس از آن در سراسر جهان این اقدام مورد استقبال عمومی نهاده شد و در این جهت چراغ های برج ایفل در پاریس، برج ساعت بیگ بن در لندن، خانه اپرای سیدنی، ساختمان امپایر استیت در منهتن، کاخ باکینگهام در لندن، تماشاخانه کولوسئوم در رم و کاخ ادینبورو در شهر ادینبورو به مدت یک ساعت خاموش می شوند و در ایران نیز همراهی با این رویداد جهانی از سال 1390 با خاموش شدن چراغ های برج میلاد شروع شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1481

به "خاموشی برج میلاد همزمان با روز ساعت زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاموشی برج میلاد همزمان با روز ساعت زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید