حقایقی که ذهنتان را آشفته می نماید

به گزارش گفتمان برتر، درک نحوه زندگی در فضا برای بسیاری افراد جالب است؛ در این بسته خبری قصد داریم جذابترین اتفاقات فضایی را ارائه دهیم.

حقایقی که ذهنتان را آشفته می نماید

به گزارش خبرنگار ، کهکشان راه شیری تقریبا 100 هزار سال نوری وسعت دارد (فاصله ما از خورشید فقط 8 دقیقه نوری است) و هر سال نوری معادل 9,460,730,472,580,800 متر محاسبه می گردد. با در اختیار داشتن این ارقام به راحتی می توانیم بگوییم که راه شیری تا چه حد بزرگ است. این کهکشان فقط و فقط 1,000,000,000,000,000,000 کیلومتر وسعت دارد.

بعضی می گویند که منشا ما از زمین نبوده و در واقع ما به زمین آمده ایم و نئاندرتال ها از بین رفته اند. شاید حقیقت داشته باشد، اما در زمینه علوم زیستی حلقه ای مفقود وجود دارد و آن هم بی ارتباط با این مسئله نیست. فیلم هایی نظیر Interstellar نیز به صورت حرفه ای تر درگیر تئوری بوده اند. کمابیش نظرات و گفته های مشابهی دیده و شنیده می گردد، اما ناسا فعلا علاقه ای به صحبت کردن در خصوص زندگی فرازمینی ها ندارد.

اگر می خواهید به گذشته سفر کنید؛ بخوانید

گیتی از آنچه که فکرش را می کنید بسیار بسیار پیرتر است. در واقع کیهان از زمانی که متولد شده تاکنون در حال گسترش بوده و این پروسه به مدت 13.8 میلیارد سال به طول انجامیده، ولی ممکن است در آینده همین پروسه در سراشیبی خود قرار بگیرد. البته مطمئن باشید هیچ یک از ما قرار نیست میلیون ها و شاید میلیارد ها سال دیگر را ببینیم، با فراغ بال زندگی کنید.

دانشمندان می گویند جهانی ما با انفجار بزرگ شروع شده و انرژی عظیمی در سرتاسر جهان پخش شده. این انرژی میزان خاصی دارد و براساس قانون آنتروپی، بالاخره یک روز به پایان می رسد، هیچ راهی هم برای متوقف کردن آن وجود ندارد؛ بنابراین آماده یک گرمایش عظیم باشید و بدانید که روزی جهان از شدت گرما از هم فرو می پاشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 496

به "حقایقی که ذهنتان را آشفته می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایقی که ذهنتان را آشفته می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید