جزئیاتی از وام طرح جهش مسکن ، اقساط بازپرداخت آن چقدر است؟

به گزارش گفتمان برتر، به گزارش خبرنگاران، در حال حاضر هر زوج می توانند تا سقف 480 میلیون تومان اوراق مسکن بدون محدودیت خاصی خرید نمایند و پس از پرداخت 60 میلیون تومان به عنوان بهای این وام از 420 میلیون تومان وام مسکن استفاده نمایند. مقدار پرداخت اقساط آن هم بیش از شش میلیون تومان است.

جزئیاتی از وام طرح جهش مسکن ، اقساط بازپرداخت آن چقدر است؟

در همین حال امروز قرار است دولت طرحی را استارت بزند که اندازه اقساط آن را تا پنج میلیون تومان هم پیش بینی نموده اند.

طبق آخرین گزارش ها نمایندگان مجلس می گویند مبلغ وام 450 میلیون تومان است و دولت می گوید وام مسکن رئیسی، 300 تا 350 میلیون تومان است. به نظر می رسد کمتر از 350 میلیون تومان نباشد. در مورد نرخ سود نیز ابهاماتی وجود دارد، دولت می گوید سود وام 350 میلیونی، 18 درصد است اما مجلس می گوید سود این وام بین 5 تا 12 درصد است. اگرچه بین مبلغ وام و نرخ سود ابهاماتی وجود دارد ولی پیش بینی می گردد که متقاضیان اقساط ماهانه وام طرح جهش مسکن، بین سه میلیون و 750 هزار تا پنج میلیون تومان باشد. این وام 20 ساله است.

طبق آخرین پیگیری ها از وزارت راه و شهرسازی سامانه ثمن به آدرس SAMAN.MRUD.IR برای ثبت نام متقاضیان مسکن در نظر گرفته شده که طبق گفته وزارت راه ممکن است ثبت نام در این سامانه به هفته بعد موکول گردد. با این حال، طبق آخرین اعلام فعلا امروز زمان آغاز ثبت نام در نظر گرفته شده است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 17 آبان 1400 بروزرسانی: 17 آبان 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1775

به "جزئیاتی از وام طرح جهش مسکن ، اقساط بازپرداخت آن چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیاتی از وام طرح جهش مسکن ، اقساط بازپرداخت آن چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید