ثبت سفارش طراحی در یک پلتفرم تخصصی

به گزارش گفتمان برتر، ایجاد یک بستر امن برای ثبت سفارشات طراحی , بسیار بیش تر از قبل مورد احتیاج طراحان و کارفرمایان بوده است . تعدادی از طراحان در سایتهای فریلنسری فعالیت میکنند که تخصصی طراحی نمی باشند. این فعالیت ها لطمه بزرگی به فعالان این حوزه وارد میکند. چرا که خدماتی مانند تایپ و ترجمه را با هنر و طراحی در یک کفه ترازو نمی گردد قرار داد . سفارشات مربوط به هنر و طراحی تخصصی می باشد و کارگروه و دپارتمان تخصصی احتیاج دارد. همچنین هنر و طراحی مزایده ای نیست, متاسفانه بعضی به روش مزایده ای عمل نموده اند.

ثبت سفارش طراحی در یک پلتفرم تخصصی

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ آنلاین کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

کارفرمایان پروژه را برون سپاری میکنند و منتظر هستند که طراحان پشت سر هم برای دریافت پروژه, قیمت بشکنند . پروژه با حداقل قیمت قرارداد می شود . ابتدا طراح شادمان هست که پروژه ای قرارداد نموده است. ولی بعدا متوجه می شود که با این تعرفه پایین، باید کیفیت را فدای سرعت بکند . کیفیت پروژه افت میکند. کارفرمایی که شادمان بود پروژه را با نازل ترین قیمت به طراح واگذار نموده است , با مشاهده کیفیت پروژه, ناراضی است. نتیجه این امر یک طراح و کارفرمایی هست که هر دو از هم بیزارند. تنها واسط که کارمزدی دریافته نموده است شادمان باقی می ماند . تکرار این نوع قرارداد ها در طول سالیان متمادی باعث بی ارزش کردن طراح و طراحی در جامعه می شود.

در این اوضاع نابسامان روابط طراح و کارفرما و نارضایتی هر دو طرف از همدگیر, یک نوآفرین از سامانه پل رونمایی نموده است و ادعا دارد که این روابط را دوباره بازآفرینی خواهد کرد.

شرکت اینترنتی پل, با شعار رابط طراح و کارفرما به کار خود شروع نموده است. هدف اصلی از تاسیس پل , فراهم سازی بستری امن برای ثبت سفارش از طرف کارفرمایان و دریافت سفارش از طرف طراحان می باشد. تعرفه های طراحی از قبل توسط طراحان در قالب پکیج های تعیین می باشد. همچنین جزییات مدارک تحویل به کارفرما, مدت زمان تحویل پروژه و تمامی جزئیات تعیین می باشد.

کارفرمایان در ابتدا برای ثبت سفارش طراحی باید به سایت پل به ادرس www.poldesigners.com مراجعه کنند.

سپس باید دسته بندی مورد احتیاج خود را انتخاب کنند. برای مثال معماری, گرافیک, نقاشی, مدل سازی که در حال حاضر آماده ارایه خدمات می باشند . طراحی مد و لباس و عکاسی نیز در فاز دوم در سال 1400 رونمایی خواهد شد. همچنین کارفرمایان می توانند به صورت تخصصی وارد دسته بندی ریز تری بشوند و برای مثال فقط محصولات و پیشنهادات مربوط به طراحی لوگو یا طراحی دکوراسیون را مشاهده کنند.

آیا مبلغ پروژه در مرحله اول به حساب طراح واریز می شود؟

خیر , مبلغ پروزه تا تحویل نهایی پروژه و تایید کارفرما, در حساب کاربری اقتصادی طراح بلوک می شود و بعد از تایید کارفرما, طراح حق برداشت مبلغ قرارداد را دارد .

طراحان بافعالیت در این سامانه نگران عدم تسویه اقتصادی کارفرما نخواهند بود. طراحان تمام وقت و انرژی خود را فقط صرف خلق پروژه های خلاق خواهند نمود. پل به دنبال برند سازی برای طراحان , بازاریابی برای آنها, تبلیغات برای آنها و پیگیر امور اقتصادی آن هاست . هزینه های گزاف مربوط به اجاره دفتر و هزینه های سربار دیگر , مشکل بزرگی برای طراحان می باشد که امید است طراحان با عضویت و فعالیت در این پلت فرم احتیاجی به دفتر شخصی و استخدام کارمندان برای انجام امور تبلیغی و اقتصادی خود نباشند .

کارفرمایان نباید نگران عدم تحویل پروژه در زمان مقرر باشند , پل ساز و کاری ضرر و زیان برای تاخیر پروژه برای طراحان در نظر گرفته است . همچنین به صورت مدام پیگیر پروژه ها می باشد که در زمان و کیفیت اعلامی تحویل شود .

طراحی در یک ثانیه اتفاق نمی افتد و دارای فرایند ای است . پل تعامل کارفرما و طراح را تعامل می بخشد . در مرحله شروعی طراحی , طراح اتودهایی را برای کارفرما تحویل می دهد و کارفرما یکی از آنها را انتخاب و طراح فرایند را ادامه می دهد . در طول انجام طراحی بارها این تعامل تکرار خواهد شد تا بهترین خروجی را خلق کنیم .

پل در جهت حمایت از طراحان, هیچ کارمزدی را تا ابتدای سال هزار و چهارصد از طراحان اخد نخواهد کرد . در پل هیچ مبلغی از کارفرمایان بابت ایجاد پروژه اخذ نمی شود و این رفتار از سمت پل محدود شده است . کارفرمایان به صفحان طراحان مراجعه میکنند و نمونه کارهای صورت گرفته و پکیج آن هارا مطالعه و آنالیز میکنند سپس با طراح مورد علاقه وارد قرارداد می شوند . این شرکت اینترنتی هر یک از پکیج های طراحی را به عنوان یک محصول در اختیار کارفرمایان قرار می دهد .در جدول زیر نمونه ای پکیج های محصولات یکی از طراحان را مشاهده می فرمایید.

در حال حاضر فقط کارفرمایان ایرانی میتوانند در پل ثبت سفارش کنند. فاز دوم این شرکت اینترنتی در تابستان 1400 به صورت چند زبانه برای ثبت سفارش از همه کشورها در دسترس خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1358

به "ثبت سفارش طراحی در یک پلتفرم تخصصی" امتیاز دهید

1 کاربر به "ثبت سفارش طراحی در یک پلتفرم تخصصی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت سفارش طراحی در یک پلتفرم تخصصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید