توقف فعالیت نمایندگی های اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور

به گزارش گفتمان برتر، معاون گردشگری کشور گفت: با قاطعیت اعلام می کنم از اجرای طرح نمایندگی های اطلاع سانی گردشگری ایران در خارج از کشور راضی نبودم و این طرح فعلاً متوقف است.

توقف فعالیت نمایندگی های اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور

به گزارش گفتمان برتر به نقل از خبرگزاری مهر، ولی تیموری معاون گردشگری اضافه کرد: در حال حاضر اعتبار زمانی قرارداد کنندگی های اطلاع رسانی گردشگری ایران را در خارج از کشور تمدید نکردم. طبق توافق بین معاونت گردشگری و کانون جهان گردی و اتومبیل رانی، اعتبار فعالیت این کنندگی ها در نهایت باید به تأیید معاونت گردشگری برسد. ولی ما هیچ کدام را تأیید نکردیم. نامه رسمی نیز به کانون فرستادیم مبنی بر اینکه باید روند کار اصلاح شود.

او در ادامه بیان نمود: عملکرد کنندگی ها نه تنها مثبت نیست بلکه به نظر می رسد باید روی نوع کار تجدید نظر کرد ما با توجه به نوع کاری که داریم می بایست در خارج از کشور دفاتری ایجاد می کردیم اما چون نمی توانستیم کننده دولتی داشته باشیم و به او حقوق دهیم به همین دلیل این کار به بخش خصوصی واگذار شد.

تیموری بیان نمود: این افراد معمولاً آژانس دارند طبیعی است هر کاری که می کنند به سمت منافع خودشان باشد. ممکن است در برخی از موارد با نام کنندگی اطلاع رسانی گردشگری بازار انحصاری ایجاد کنند. کنندگی ها عموماً به این سمت رفته اند که به جای اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور درباره فعالیت های گردشگری خودشان اطلاع رسانی می کنند! ما به دنبال این موضوع نبودیم. حتی اگر به آنها پولی و یا حقوقی نمی دهیم باز هم نباید اجازه دهیم آنها از برند کشورمان استفاده کنند و به عنوان کننده رسمی، ملاقات برگزار کنند یا در برنامه های رسمی شرکت کنند.

معاون گردشگری کشور اضافه کرد: ما باید در خصوص کنندگی های اطلاع رسانی گردشگری به یک فرایند جدیدی برسیم چون از فرایند موجود دفاتر، رضایتی ندارم به همین دلیل به نحوی این کنندگی ها متوقف شد تا اینکه درباره روند کار تصمیم بهتری گرفته شود.

تیموری گفت: تاریخ قراردادی که با کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در این باره داریم تمام شده و اعلام کردم تمدید قراردادها منوط به این هست که تجدید نظری روی این طرح شود. البته پیشنهادهای جدید توسط معاونت گردشگری آماده شده و درحال مذاکره با چند سازمان در این خصوص هستیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 203

به "توقف فعالیت نمایندگی های اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف فعالیت نمایندگی های اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید